[MOC] Nowy MOC - dźwig

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tedi

[MOC] Nowy MOC - dźwig

#1 Post autor: Tedi »

i wkońcu przyszedł czas na przedstawienie mojego MOCa coprawda nie jest jeszcze całkiem gotowy ale pierwsze fotki już są. a oto pare nowinek technicznych: do opuszczania łap urzyłem jednego siłownika zaś do obrotu dwóch zamontowany jest jeden silnik elektryczny które steruje podnoszeniem haka oraz wysówem ramienia wysówanie ramienia uruchamia się pneumatycznie za pomocą małego siłownika waga to 4 kg budowa trwa już od miesiąca czekam na wasze opinie

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=189629
Ostatnio zmieniony 2008-01-04, 09:11 przez Tedi, łącznie zmieniany 1 raz.

Jake

#2 Post autor: Jake »

Napisales post dwa razy, moc zapowida sie bardzo fajnie i jestem ciekaw wygladu ale daj bezposrednie linki bo galeria jest jeszcze nie publiczna

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#3 Post autor: Scaner »

proponuje poprawic ortografie i wstawic pare kropek bo mozna źle zrozumiec sens...
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
rzooq
Posty: 72
Rejestracja: 2006-04-14, 18:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: rzooq

 

#4 Post autor: rzooq »

Galeria ciągle niedostępna. 4 kg to dużo jak na dźwig. Mój największy dźwig ważył 2,5 kg i podnosił ok. 1,5 kg (2,5 kg z zewnętrznym balastem). Ciekawe jaki będzie maksymalny udźwig Twojego.
Szukajcie, a znajdziecie. Pukajcie, a otworzą wam...

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#5 Post autor: TT »

Moim zdaniem bardzo udany MOC.
Pewno użyłes jakieś przekładni, aby raz móc tym silnikiem sterować podnoszeniem haka, a raz wysówaniem ramienia?
Pozatym estetycznie wykończony.
Gratuluje.
Pozdrawiam,
Tomek


Jake

#7 Post autor: Jake »

Dalej nie widac moca :( Podaj linki do obrazkow a nie stron z obrazkami. 0,5 kg udzwigu jak na dzwig wazacy 4 kilo? Trochę to mało.

Tedi

#8 Post autor: Tedi »

kurcze pierwszy raz załączam w necie zdięcia, sory za głupie pytania ale jak mamd ać link do obrazków??? :-(((
Załączniki
P6200007.jpg

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

powiem ze ładny ale dla mnie jakiś taki mało Technicowy - tzn nie widać dużo dziurek itd - chyba przez te Plate'y czarne na górze (platformie?)

Jake

#10 Post autor: Jake »

Z tego jedengo zdjecia wnioskuje ze jes ladny, niestety galeria dalej niepubliczna co jest? Zeby dac bezposredni link do zdjeci musisz na nie kliknac, nie ma w tedy ramki brickshelfa wokol niego i wtedy podac link.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#11 Post autor: Bricksley »

Bardzo ciekawy model, tylko hak taki jakis dziwny. Ale jest ok.
Pozdrawiam :)


Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#13 Post autor: Bricksley »

Tedi pisze:No teraz powinno już iść
Ale galeria jest już dostępna.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
rzooq
Posty: 72
Rejestracja: 2006-04-14, 18:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: rzooq

 

#14 Post autor: rzooq »

Podoba mi się zabudowane podwozie i kabina zgrabnie wkomponowana w przód. Ostatni segment ramienia jest zbyt słaby. Lepszy byłby z bricków wzmacnianych plates i tiles. Trochę dziwnie zamontowałeś drugą parę siłowników unoszących ramię. Z takim hakiem, lepiej nie sprawdzaj, jaki jest maksymalny udźwig. A nawet z metalowym udźwig byłby bardzo mały. IMO siłowniki nie są dobre do żurawi. Trzeba zamontować aż 8 siłowników, żeby podnieść chociażby 8880: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1000145 . Lepiej użyć olinowania. Wtedy dźwig może podnieść tyle, ile sam waży
Szukajcie, a znajdziecie. Pukajcie, a otworzą wam...

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Nowy MOC - dźwig

#15 Post autor: dmac »

Bardzo ładna, zwarta i zabudowana konstrukcja podwozia.
Ładne ramię - aż do trzeciego segmentu, który rzeczywiście jest za cienki. Jeśli spróbujesz podnosić większe ciężary, może się skończyć złamaniem klocków (pomijając fakt, że hak rozczepi się jako pierwszy; zdecydowanie powinieneś go przebudować). Nie wiem, czy nie byłoby sensowniej zostawić dwuczłonowe ramię (naprawdę przez lata nikt nie budował trójczłonowych i wszyscy byli szczęśliwi :) ).
Podpory, mam wrażenie, mocno wzorowane na patencie z 8421.
Odrobina chaosu rurkowego w wieży/kabinie.
Bardzo dobra sylwetka.
Ogółem - całkiem udany model z drobnymi mankamentami.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ