7976 Ocean Speeder

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

7976 Ocean Speeder

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek
Recenzja 7976 Ocean Speeder

Dane techniczne
Seria: Atlantis (druga seria)
Rok premiery: 2011
Liczba klocków: 47
Liczba figurek: 1
Spis części: Bricklink

Brickset, Peeron, Lugnet

Cena: MSRP: 5$, Polskie sklepy: 25 PLN, Allegro: ok. 19 PLN

Nigdy nie pokazujcie Noriemu zdjęć, które mogłyby zostać użyte do recenzji. Bo później będzie nalegał by jakąś napisać...

Opakowanie i instrukcja

Pudełko jest małe (akurat teraz jak na złość nie mogę go znaleźć żeby pomierzyć), wykonane z cienkiego kartonu. Graficznie podtrzymuje styl pierwszego rzutu zestawów Atlantis, jednak kolory są bardziej żywsze. Chłodne złoto pokryte glonami ustąpiło miejsca złotu polerowanemu na błysk ;). Zmieniła się również kolorystyka samych pojazdów, ale o tym nieco dalej.

Standardowo na przodzie zestaw pokazany w całej okazałości, na boku zdjęcie złotego kielicha w skali 1:1, a na tyle praktycznie to samo co na przodzie, tylko inaczej ustawione :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Instrukcja:

Dwustronnie zadrukowana kartka, w 3/4 powierzchni to instrukcja składania samego zestawu, 1/4 to reklama pozostałych zestawów z serii Atlantis.

Obrazek Obrazek

Klocki

Wewnątrz pudełka znajdują się dwa woreczki oraz arkusik z naklejkami:
Obrazek

W zestawie otrzymujemy jednego ludzika, Lance'a Spears'a:

Obrazek Obrazek Obrazek

Po zdjęciu skafandra widać że tors i główka są dwustronnie zadrukowane:

Obrazek Obrazek

Zarówno kolorystyka pojazdów jak i samych ludzików uległa zmianie. Czerwony pozostał bez zmian, jednak kolor ciemnoszary został zamieniony na jasnoszary, a limonka została wymieniona na żółty. Różnice kolorystyczne wynikają z użycia wytrzymalszych materiałów. Wymuszone to zostało poprzez wyższe ciśnienie, jakie panuje w rejonie w którym nasi dzielni poszukiwacze zatopionych skarbów znaleźli się po przekroczeniu portalu Atlantydy.

Nie wierzycie? Zerknijcie na prawą "nogawkę" nowego skafandra ;)

Porównanie z ludzikiem z poprzedniej serii:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Z klocków budujemy dwa modele, skałkę na której znajduje się złoty kielich, oraz mały ścigacz:

Skarbu (który składa się z kielicha i dwóch diamentów - jeden wylądował już w chwytaku ścigacza) ustawionego na skale pilnuje czerwony wąż:
Obrazek Obrazek

Model utrzymany w nowej kolorystyce, przystosowany do szybkiego przemieszczania się ponad morskim dnem. Wyposażony dodatkowo w dwa chwytaki do zbierania skarbów.

Obrazek Obrazek

Wszystkie elementy zestawu razem:

Obrazek Obrazek

Elementy pozostałe po budowie:

Obrazek


Podsumowanie
Za około 20zł dostajemy całkiem sympatyczny zestawik, w którym jest kilka przydatnych elementów oraz bardzo fajny ludzik. Na tle innych zestawów jakie można nabyć w tej cenie jest to bardzo ciekawa oferta :)
Ostatnio zmieniony 2011-01-25, 23:06 przez M_longer, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

Re: 7976 Ocean Speeder

#2 Post autor: greenblue »

AAAaaaaaaaaaaaaa.... Got ya!
M_longer pisze:[...] jednak kolory są bardziej żywsze.[...]
Chyba trochę czuć, że byłeś zmuszony. Ale to też mały zestaw, nie ma się co o nim rozpisywać.
Jak dla mnie druga fala Atlantis powtarza to co było z Power Miners. Pierwsze zestawy były ciekawe, o drugich nikt nie wspominał.
Ale to tylko moje zdanie. Pewnie wielu osobom świątynia może przypaść do gustu. Ze względu na nowe klocki, ale może.
Jak ktoś potrzebuje żółtych płetw, to może być ten zestaw. Ale lepszym wyborem chyba będzie następny w linii zestaw, z rybą rekinem młotem (??? czy cokolwiek to jest).

Jeszcze jedna fundamentalna kwestia.
Jak stałeś się posiadaczem tego zestawu kosztującego prawie 20 zł, allegro-cziterze rabowniku super okazji???
Ostatnio zmieniony 2011-01-26, 00:33 przez greenblue, łącznie zmieniany 2 razy.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#3 Post autor: Sorrow »

greenblue pisze:Jak dla mnie druga fala Atlantis powtarza to co było z Power Miners. Pierwsze zestawy były ciekawe, o drugich nikt nie wspominał.
A karbowane okrągłe bricki?! A złote serki?! A różne zupełnie nowe część?! Dziękujemy ci, Nowe Atlantis:P

Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

#4 Post autor: wx45 »

Ładnie napisana, zgrabna recenzja. Bardzo przyjemnie się czytało. Ale najbardziej spodobał mi się ten fragment o ciśnieniu. Jeśli sam to zauważyłeś i wyciągnąłeś odpowiednie wnioski to brawo. Uwielbiam takie szczegóły.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#5 Post autor: Deckard Cain »

Bardzo sympatyczny zestaw i jak dla mnie za taka cenę wart kupienia.

Recenzja w porządku, fajnie że zwróciłeś uwagę na ten motyw z ciśnieniem, sam zachodziłem w głowę dlaczego zmienili kolorystykę.
Ostatni z Horadrimów

ODPOWIEDZ