[MOC] Zamek Jurajski

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kondi

[MOC] Zamek Jurajski

#1 Post autor: kondi »

Witam
To moja pierwsza konstrukcja którą chciałem Wam zaprezentować.
Tytułem wstępu powiem, że dopiero parę tygodni temu odkryłem, iż są takie strony dla maniaków lego jak ta! (wstyd:)). Wcześniej bardzo dużo budowałem w liceum - czyli dobre 8-9lat temu i właśnie z tamtego okresu jest ten zamek (poza figurkami, które kupuje do dziś). Przyznam się szczerze, że wtedy myślałem że mam dużo klocków i potrafię budować ale konstrukcje które zobaczyłem tutaj na forum sprowadziły mnie na ziemie:). Teraz widzę, że wiele rzeczy w tym zamku zrobiłbym inaczej, wykorzystałbym zupełnie inne klocki. Niemniej wtedy opierałem się tylko na swoich pomysłach.
Zamek wzorowałem na jakimś rysunku z przewodnika po jurze, stąd taka nazwa. Starałem się utrzymać kolorystykę szaro-biało-czarną, ale potem zaczęło brakować klocków. Z tego powodu kwadratowe baszty i mury zrobione są ze zwykłych basiców koloru niebieskiego, żółtego i zielonego oraz z duplo i obłożone są zwykłą białą kartką by wyglądały na białe. Kiedyś nawet myślałem by je ręcznie pomalować. Zamek w zamyśle miał również stać na podwyższeniu, tak by dolne mury były na pewnej wysokości ale do dziś nie wiem jak to zrobić (może z drewna...)
Na końcu chciałem przeprosić za jakość zdjęć. Były robione dawno, tylko na mój użytek. Także nie spełniają żadnych standardów tego forum. Następne będą lepsze! Natchniony Waszymi konstrukcjami wyciągam klocki z piwnicy, usypiam synka, przepraszam żonę i zaczynam budować!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-01-30, 15:54 przez kondi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2 Post autor: Lord Vash »

Nie, no zamek rzeczywiście imponujący. Zastanawia mnie tylko, czy jest modułowy, czy za każdym razem, kiedy chcesz coś w nim zmienić, dołożyć itd. trzeba uważać, żeby przypadkiem nie zepsuć połowy wcześniejszej roboty.
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Moje zamki, które budowałem kiedyś dla synów wyglądały podobnie. Też nie mając klocków w odpowiednim kolorze brałem co było pod ręką.
Po tym co pokazałeś widać, że masz duży potencjał i pewnie nieraz nas zadziwisz.
Gdybyś chciał doprowadzić ten zamek do zadowalającego stanu to powinieneś kupić sporo szarych klocków i czerwonych skosów.
A póki nie masz tylu potrzebnych klocków, to buduj mniejsze rzeczy. Czasem sama wieża czy kawałem muru z ciekawie zainscenizowaną scenką są ciekawsze od ogromnej budowli.

kondi

#4 Post autor: kondi »

Lord Vash, wtedy nawet nie pomyślałem, że można budować modułami. A poza tym z braku klocków ściana jednego budynku jest od razu ścianą drugiego.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Zamek Jurajski

#5 Post autor: dmac »

kondi pisze: Natchniony Waszymi konstrukcjami wyciągam klocki z piwnicy, usypiam synka, przepraszam żonę i zaczynam budować!
I to jest ruch we właściwym kierunku.
Zamek jest imponujących rozmiarów, jak na budowlę z czasów szkolnych. Na tym etapie "kariery" nawet najwybitniejsi z tubylców 00453005_0000002owych budowali wyłącznie z prostych bricków w paru kolorach podstawowych, więc nie ma się czego wstydzić.
Zgrredek słusznie doradza zakupy, a ja dodam, żebyś jeszcze zainwestował w liście i dorobił do kompletu park, jurajski oczywiście.

Co do zdjęć - jakość jaka jest każdy widzi, ale nauczyły mnie czegoś zupełnie nowego: że można ustawić stół bilardowy pod ścianą, ha!

Ale żarty na bok - witam na Forum i życzę radosnego powrotu do LEGO.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#6 Post autor: Wawrzino »

Zamek imponujący, sam nigdy czegoś takiego nie popełniłem.
Zdjęciami się nie martw, z czasem się wyrobisz i w fotografii ;)
Pomysł z obłożeniem kartkami moim zdaniem genialny i dobrze rokuje na przyszłość, gdyż przy tym hobby pomysłowość jest wręcz niezbędna.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Fajny stół bilardowy!
:P

A tak na poważnie: zgadzam się ze zgrredkiem: kop szare klocki, skosy, etc bo potencjał ma spory.
Czekam na więcej!
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

lordofdragonss

#8 Post autor: lordofdragonss »

Zameczek naprawdę jest imponujący! Szczególnie spodobała mi się niebieska wieżyczka i ta zielona kamieniczka.
Ostatnio zmieniony 2011-01-30, 16:53 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Mikolaj pisze:kop szare klocki,
Tylko nie za mocno, bo popękają.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#10 Post autor: pitrek02 »

Witam Częstochowianina!

Bardzo ładny zamek Ci wyszedł, w starym, dobrym stylu!
Jak już Dmac wspomniał, budowla jest imponujących rozmiarów. Prezentuje się bardzo okazale, jednakże liczę, że następny MOC będzie mniej kolorowy. ;)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#11 Post autor: Kleymen »

Prawie, prawie jak prace tego pana. Uwielbiam takie konstrukcje. Surowe, a bajkowe. Podoba mi się bryła, położenie zamku i rozplanowanie budynków. Jestem ciekawy Twoich kolejnych prac.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

Pomimo tego, co sam zauważyłeś i co Ci prawie każdy wytknął, czyli brak odpowiednich klocków chciałbym zauważyć, że zamek ma bardzo naturalną bryłę. Widać, że nie na darmo korzystałeś z tego planu. Budynki i wieże zachowują kształty i proporcje. Jedyne co mnie zastanawia to port i ten mały murek. Czy na planie też były?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

kondi

#13 Post autor: kondi »

glaz_pimpur, Nie, ja nie korzystałem z żadnych planów, bo takowych nie miałem. Wszystko wymyśliłem sam. Ja tylko pisałem, że inspiracją był rysunek wykonany bodajże ołówkiem zamku na przewodniku. Rysunek przedstawiał wysoką wieże a pod nią brama - choć mogę nie pamiętać dokładnie. O małym murku już pisałem w opisie, a port hmm..., chyba chciałem też łódź budować stąd ten port. Do końca nie wiem i nie pamiętam skąd pomysł na port...

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#14 Post autor: Qworg »

Szczęśliwy człowiek jest w stanie jeszcze budować w "ciapki" :). Ale to ci przejdzie.... Napatrzysz się na prace niektórych i będziesz przeklinał dzień w którym tu trafiłeś.

Sam zameczek jak na budulec który posiadasz wygląda naprawdę nie najgorzej. Ciekawa bryła i estetyczne rozłożenie kolorów nie szpecące za bardzo całej budowli.
Co do zakupów od siebie dodam tylko że raczej nie staraj się kupować dużych klocków w dużych ilościach (skup się raczej na drobnicy). I tak jak zgrredek napisał, mniejsze rzeczy buduj, a wraz z zakupami budowle będą rosły.
Ostatnio zmieniony 2011-01-30, 21:53 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

kondi

#15 Post autor: kondi »

Qworg, już przeklinam, ale bardziej przeklina moja żona:D

ODPOWIEDZ