[MOC] Prawie jak Red Baron

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] Prawie jak Red Baron

#1 Post autor: Mrutek »

Przedstawiam mój drugi dwupłatowiec. Nie jest to żaden konkretny samolot - to taka radosna twórczość, na jeden wieczór. Jest sporo mniejszy od [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=13185]poprzedniego[/URL] i ma przypominać myśliwiec z I wojny światowej.
Przy jego budowie odkryłem kolejny raz jak mocno trzymają się w klipsach patyki zwane barami (nawet umieszczone pod kątem) oraz, że faktycznie czerwony kolor kompresuje się fatalnie ;)
Górne płaty trzymają się na czterech patykach, koła na dwóch. Reszta to atrapy.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Galeria
Ostatnio zmieniony 2011-02-02, 16:16 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Rewelacja! Bardzo zgrabny i proporcjonalny samolocik, trochę mi się kojarzy z Gladiatorem, trochę z Fiatem 42, jest piękny. 'Prawie jak Baron' ? - wygląda mi zdecydowanie na drugą połowę okresu międzywojennego (z wyjątkiem obrysu stateczników poziomych). Gratuluję, samoloty to trudna rzecz w Lego, a zrobiłeś go naprawdę znakomicie.
Bardzo mnie ciekawi jak zrobiłeś zwężenie kadłuba między kabiną, a usterzeniem, a nie mogę rozszyfrować ze zdjęć.
Statecznik pionowy można by skrócić o bricka - wydaje się mieć zbyt dużą powierzchnię w stosunku do bocznej powierzchni kadłuba. I może brązowe śmigło (o ile są takie brązowe)? I brązową pilotkę dla pilota.
Coraz bardziej się przekonuję do jakiegoś legowego samolotu...
Ostatnio zmieniony 2011-02-03, 18:58 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#3 Post autor: djtermoz »

Juz to widzialem na Brickshelfie. Jest super. Pieknie zrobiles podwozie i wszystkie te zastrzaly.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Też widziałem wcześniej. Brawo!

Havoc

#5 Post autor: Havoc »

Miałeś rację, zdjęcia tego nie oddają. Wczoraj na żywo wyglądał dużo lepiej :)
Poza wczorajszymi zachwytami dodam tylko jeszcze raz: brawo. :)

Krzyek

#6 Post autor: Krzyek »

Naprawdę świetna konstrukcja. Może pokusiłbyś się o jakieś naklejki na ogon i skrzydła ? Wyglądałby wtedy jeszcze lepiej.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#7 Post autor: maciejer »

Bardzo udany model i wbrew pozorom bardzo stabilny.
Całość świetnie się trzyma.

Gdyby mu dodać jakieś naklejki na skrzydła, to na pierwszy rzut oka nie poznalibyście, że to z Lego.

polaquita

#8 Post autor: polaquita »

Ładny i prosty samolocik i pewnie fajnie dzieciaki by się nim bawiły.
Tylko z tym ogonem coś mi nie pasuje. Nie znam się za bardzo, ale tam chyba powinien być ruchomy ster?

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

V1 pisze:Rewelacja! wygląda mi zdecydowanie na drugą połowę okresu międzywojennego (z wyjątkiem obrysu stateczników poziomych).
Bardzo mnie ciekawi jak zrobiłeś zwężenie kadłuba między kabiną, a usterzeniem, a nie mogę rozszyfrować ze zdjęć.
Statecznik pionowy można by skrócić o bricka - wydaje się mieć zbyt dużą powierzchnię w stosunku do bocznej powierzchni kadłuba.
Masz rację - ogon jest wzięty ze starszych konstrukcji - stąd jego paskudny wygląd.
Zwężenie jak zawsze, tak jak dzioby w okrętach, zrobione jest z płytek lub klocków 1x2 wygiętych w łuk. Na końcu są dwa równolegle umieszczone zawiasy. Przy dłuższych konstrukcjach zawiasy są niepotrzebne.
polaquita pisze: Nie znam się za bardzo, ale tam chyba powinien być ruchomy ster?
Cóż za skromność! Specjalnie dla Ciebie dobuduję ruchomy ster ;)
Ostatnio zmieniony 2011-02-03, 18:59 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Zingiberis

#10 Post autor: Zingiberis »

Bardzo sympatyczna konstrukcja, z lekko przymrużonym okiem wygląda jak żywy!

Nie bardzo znam się na lotnictwie pierwszowojennym, ale skoro jak sam napisałeś jest to myśliwiec, to czy nie powinno mu skądś wystawać jakieś - choćby niewielkie i umowne - działko/karabinek?
Ostatnio zmieniony 2011-02-03, 12:41 przez Zingiberis, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrutek

#11 Post autor: Mrutek »

Zingiberis pisze:Bardzo sympatyczna konstrukcja, z lekko przymrużonym okiem wygląda jak żywy!

Nie bardzo znam się na lotnictwie pierwszowojennym, ale skoro jak sam napisałeś jest to myśliwiec, to czy nie powinno mu skądś wystawać jakieś - choćby niewielkie i umowne - działko/karabinek?
Wystaje - z piasty śmigła.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: Mr.Z »

V1 wszystko fachowo powytykał, to nie miałem nic do dodania.
Karabin w piaście silnika to niemiecki pomysł z drugiej wojny co prawda, ale teoretycznie można na to było wpaść wcześniej.
Podoba mi się prostota tych rozwiązań. Bary robią za zastrzały i golenie, dwa klocki (cylinder + koło pasowe) udacznie udają silnik z cylindrami w gwiazdę i obudowę. Fajnie.
Kolorystyka i kształty faktycznie robią z tego wyczynowy, pokazowy samolocik z l. 30-tych. Karabiny mu niepotrzebne.
Pilota koniecznie z collectables-minifigów mu trzeba. Ten amerykański policjant w skórze z kożuszkiem? A może coś poplątałem, do głowy mi nie wchodzi ta zabawa lalkami.

the oneman

#13 Post autor: the oneman »

Tak, bardzo ladny, tez mi sie kojarzy z gladiatorem, ale jest duzo subtelniejszy.
Fajnie sie bawisz :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#14 Post autor: Bobofrutx »

Fajny samolocik z ładną sylwetką. Bardzo mi się podoba patent na skrzydła, te Slope Curved 2 x 4 x 2/3 No Studs świetnie sie tutaj spisują.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

rasch22

#15 Post autor: rasch22 »

Podobać mi się podoba, jest rewelacyjny jak na tą skalę, a i współczuje wtykania i zabawy z flexami, szczególnie cięcia pod kątem by pasowały do "Slope Curved 2 x 4 x 2/3 No Studs" by ładnie siadły, choć na pierwszej miniaturce widać że od przestawiania do zdjęć potrafią odchodzić od powierzchni skrzydła

ODPOWIEDZ