Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Ukraińska jesień 1942
Autor Wiadomość
kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-06, 12:52   [MOC] Ukraińska jesień 1942

Grenadierzy pancerni z 8 dywizji "Das Brick"
Taka mini scenka zbudowana przez 2 wieczory.
Zdjęcia takie sobie ale nie chciało mi się siedzieć i obrabiać.

Nebelwerfera ściągnąłem od jednego gościa z Flickra :D

Flickr

Brickshelf

Mrosik 
VIP

Wpisy: 276
Wysłany: 2011-02-06, 15:26   

Podoba mi się ta mała dioramka. Nie wiem, czy coś zmieniłeś w pojeździe gąsienicowym ale lepiej się prezentuje. Do tego tanu dodałbym trochę białego albo ciemnego zielonego.

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2011-02-06, 16:07   

Co to za jakiś gigantyczny minigun?

M_longer 
VIP

Wpisy: 5320

Wysłany: 2011-02-06, 16:13   

Jerac napisał/a:
Co to za jakiś gigantyczny minigun?

kris kelvin napisał/a:
Nebelwerfera ściągnąłem od jednego gościa z Flickra :D

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nebelwerfer

X-Yuri 
Mandalorianin/Żółw

Wpisy: 64
Wysłany: 2011-02-06, 16:14   

Jerac> ten gigantyczny minigun to to o czym napisał, że ściągnął z Flickra : P

Nebelwerfer ; >

A diorama zgrabna, bardzo.

Edit: Ok, po co w ogóle zaczynałem pisanie posta, przecież Longer... ech -,-
Ostatnio zmieniony przez X-Yuri 2011-02-06, 16:15, w całości zmieniany 1 raz  

Jumbo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-06, 17:19   

Ciekawie to wygląda. Ale tak jak Nebelwerfer jest ładnie skryty za umocnieniem, tak SdKfz stoi odkryty jak panna na rynku i byle zbój się wstrzeli. I jeszcze te beczki z paliwem! No, chyba że z trofiejnym napitkiem, ale to tym bardziej z dala od ognia wroga by trzymano.

Jak jesień, to piasek za czysty jest. Troszkę brązowego, żeby było widać, że lekko nie jest.
A może kilka klocków brązowych na siatce umocować? Że niby liście maskowania. Albo postawić drzewo w kolorach jesieni, a klocki na siatce byłyby z tego drzewa właśnie.

Jakby kawałek od dioramki na osobnej wysepce leżał jeszcze ukryty w małym strzeleckim bunkrze snajper, to bym się z radości obślinił.
I jeszcze i jeszcze bym prosił o śpiącego żołnierza, z hełmem na beczce! I jeszcze złożone mausery w koziołek.

No dobra, za dużo chcę. :)

lugomina 
V-miss Recenzji Krulowa Klocy

Wpisy: 733
Wysłany: 2011-02-06, 18:11   

No, to tym razem bedziesz drugi jak nalezy, od poczatku a nie od konca, w Mocach miesiaca! A kto wie, moze i na pierwszym miejscu, znajac wojenno-mechaniczne upodobania wiekszosci glosujacych.

Podobaja mi sie te grubasne nadkola pojazdu na gasienicach.
Za to masz tego starego, brzydkiego pieska. To sprawi, ze jednak nie wygrasz! Zawróc z tej blednej sciezki, poki mozesz!
Ostatnio zmieniony przez lugomina 2011-02-06, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  

Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-06, 19:26   

Bardzo fajna dioramka! Brakuje mi tylko troche zieleni i brazu bo wszystko takie DkTan ;)

Co do nebla to nie wiem czy to by mialo racje bytu ze wzgledu na to ze neble strzelaly pod duzym katem w gore?

Aha - strasznie podoba mi sie radiostacja!
Ostatnio zmieniony przez Fistach 2011-02-06, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  

Emilus 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1460
Wysłany: 2011-02-06, 20:05   

Fajna dioramka. Wprawdzie czekam, kto z naszych pokusi się wreszcie o dioramkę z haunebu:
http://www.bibliotecapley...Haunebu2-05.jpg
http://ovni.do.sapo.pt/pr...HAUNEBU2a85.jpg
http://www.bibliotecapley...Haunebu2-07.jpg

No ale jakoś nikt nie lubi niewygodnych klimatów. A ta bardzo przyjemna, nawet Szarik jest.
A te nadkola w tym pół-traku, to zerżnąłeś od Misterzubiego i jego garbusa tak? :)

Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-06, 22:09   

Całkiem fajna scenka. Kolorki okrutne.
Trochę współczuję tym niemiaszkom. Mają dużą szansę, że przy strzale z wyrzutni niewiele z nich zostanie. Nawet dzisiaj wiele z typów rakiet odpala się zdalnie z bezpiecznej odległości.

Belfast 
Wróg wszelkiego fanatyzmu !

Wpisy: 387
Wysłany: 2011-02-07, 01:34   

Mi się najbardziej podoba ten ciągnik artyleryjski 8tonowy z p-lotką. Powstał do ciągania 88mm i wożenia obsługi ale montowali na nim różne różności.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sd.Kfz._7
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sd.Kfz._7/1

a to troszkę inny model ...

http://www.modelarmour.co...:kits&Itemid=60

Belfast

Zingiberis
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-07, 12:16   

Bardzo ciekawa kompozycja, dużo szczegołów, które budują klimat.

Panowie niosący nową gąsienicę, "pomocnik" mechanika, nieźle rozpracowana siatka maskująca, rewelacyjna radiostacja - to niby pierdółki, ale nadając całej scenie pewnej głębi.

Mocno na upartego przyczepiłbym się tylko do mechanika właściwego - na jakiej wysokości było zawieszenie takich pojazdów? Człowiek miałby możliwość wczołgać się pod niego i jeszcze operować narzędziami?

kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-07, 12:21   

Sprawę "wielkiego miniguna" mamy wyjaśnioną więc przejdźmy do komentarzy krytycznych :D

Mrosik napisał/a:
Nie wiem, czy coś zmieniłeś w pojeździe gąsienicowym ale lepiej się prezentuje.

Zmienione jest całe działko z osłonami. Teraz moim zdaniem jest o wiele lepiej, aczkolwiek lufy są za długie.

Jumbo napisał/a:

No dobra, za dużo chcę. :)

To prawda, ze dużo :D

lugomina napisał/a:

Za to masz tego starego, brzydkiego pieska. To sprawi, ze jednak nie wygrasz! Zawróc z tej blednej sciezki, poki mozesz!

Stary brzydki piesek bije na głowę tego nowego potworka. Zresztą wszystkie te nowe zwierzęta są paskudne i kropka.

Fistach napisał/a:

Co do nebla to nie wiem czy to by mialo racje bytu ze wzgledu na to ze neble strzelaly pod duzym katem w gore?

Z pewnością masz rację. Nie należy w moich pracach doszukiwać się wielkiej historycznej zgodności.

Emilus napisał/a:
Fajna dioramka. Wprawdzie czekam, kto z naszych pokusi się wreszcie o dioramkę z haunebu
No ale jakoś nikt nie lubi niewygodnych klimatów. A ta bardzo przyjemna, nawet Szarik jest.

To raczej nie ja. Ale hitlerowskie ufo wygląda chwacko :)

Emilus napisał/a:

A te nadkola w tym pół-traku, to zerżnąłeś od Misterzubiego i jego garbusa tak? :)

Nie, nie tak.

Mrutek napisał/a:
Kolorki okrutne.

Super. tak miało być.

Co do tego, że to nierealistyczne, bo wszyscy siedzą w kupie i wystarczy raz zdrowo pierdyknąć i wszyscy idą go hitlerowskiego nieba. Historia wojen i bitew pokazuje nam wyraźnie, że jest to tylko i wyłącznie pojedynek na to kto zrobi mniej błędów. Przyjmijmy, że to moment przegrupowania, podciągania zaopatrzenia na pozycje wyjściowe do ataku...

Co do kolorystyki. Drzewo było, ale mi nie pasowało i ściąłem. Zresztą to step, więc bez drzewa. Polecam "Przygody Dobrego wojaka Szwejka" Tam bardzo ładnie jest opisane jak jeden generał obiecał Cyganowi, że go powieszą, a w promieniu wielu kilometrów drzewa nie było. Ale wszystko skończyło się dobrze., drzewo znaleźli i Cygana powiesili.
Wstawki z zieleni miałem zrobić, ale zwykły zielony kiepsko konweniuje z dark tan, a z ciemnozielonych klocków mam tylko duże płytki i wyglądałoby marnie.

Dziękuję za uwagę. Alleluja i do przodu.

Zingiberis napisał/a:

Mocno na upartego przyczepiłbym się tylko do mechanika właściwego - na jakiej wysokości było zawieszenie takich pojazdów? Człowiek miałby możliwość wczołgać się pod niego i jeszcze operować narzędziami?

No ten się wczołgał i operuje, więc wszystko gra :D
No a na poważnie to nie wiem, ale szczerze wątpię, żeby się tego nie dało naprawić w warunkach polowych. Jakby za każdym razem mieli odsyłać do warsztatu w Rzeszy to wojna skończyła by się w 1942 najpóźniej.
Ostatnio zmieniony przez kris kelvin 2011-02-07, 12:36, w całości zmieniany 2 razy  

Nabuchodonozor
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-08, 23:12   

Proponuję usunąć epolety u oficera przy radiostacji – nie ta epoka ;)

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 964
Wysłany: 2011-02-09, 09:03   

Po obejrzeniu dioramy czuję się jakbym obejrzał epizod filmu wojennego produkcji z za oceanu. A trzeba przyznać, że wiele ich (choć zdecydowanie nie wszystkie) jest dość dobrze nakręconych. Wiesz pewnie najlepiej do czego mógłbym znów przyczepić się, ale mniejsza o te wąsy :-) Podobnie jak król babiloński radziłbym też usunąć dziewiętnastowieczne epolety. ... Nebelwerfer prezentuje się znakomicie, reszta moim zdaniem też.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu