[MOC] Ukraińska jesień 1942

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

[MOC] Ukraińska jesień 1942

#1 Post autor: kris kelvin »

Grenadierzy pancerni z 8 dywizji "Das Brick"
Taka mini scenka zbudowana przez 2 wieczory.
Zdjęcia takie sobie ale nie chciało mi się siedzieć i obrabiać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nebelwerfera ściągnąłem od jednego gościa z Flickra :D

Flickr

Brickshelf

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mrosik »

Podoba mi się ta mała dioramka. Nie wiem, czy coś zmieniłeś w pojeździe gąsienicowym ale lepiej się prezentuje. Do tego tanu dodałbym trochę białego albo ciemnego zielonego.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Co to za jakiś gigantyczny minigun?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Jerac pisze:Co to za jakiś gigantyczny minigun?
kris kelvin pisze:Nebelwerfera ściągnąłem od jednego gościa z Flickra :D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nebelwerfer

Awatar użytkownika
X-Yuri
Posty: 65
Rejestracja: 2010-08-03, 21:48
Lokalizacja: Stąd
Kontakt:

#5 Post autor: X-Yuri »

Jerac> ten gigantyczny minigun to to o czym napisał, że ściągnął z Flickra : P

Nebelwerfer ; >

A diorama zgrabna, bardzo.


Edit: Ok, po co w ogóle zaczynałem pisanie posta, przecież Longer... ech -,-
Ostatnio zmieniony 2011-02-06, 16:15 przez X-Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.

Jumbo

#6 Post autor: Jumbo »

Ciekawie to wygląda. Ale tak jak Nebelwerfer jest ładnie skryty za umocnieniem, tak SdKfz stoi odkryty jak panna na rynku i byle zbój się wstrzeli. I jeszcze te beczki z paliwem! No, chyba że z trofiejnym napitkiem, ale to tym bardziej z dala od ognia wroga by trzymano.

Jak jesień, to piasek za czysty jest. Troszkę brązowego, żeby było widać, że lekko nie jest.
A może kilka klocków brązowych na siatce umocować? Że niby liście maskowania. Albo postawić drzewo w kolorach jesieni, a klocki na siatce byłyby z tego drzewa właśnie.

Jakby kawałek od dioramki na osobnej wysepce leżał jeszcze ukryty w małym strzeleckim bunkrze snajper, to bym się z radości obślinił.
I jeszcze i jeszcze bym prosił o śpiącego żołnierza, z hełmem na beczce! I jeszcze złożone mausery w koziołek.

No dobra, za dużo chcę. :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#7 Post autor: lugomina »

No, to tym razem bedziesz drugi jak nalezy, od poczatku a nie od konca, w Mocach miesiaca! A kto wie, moze i na pierwszym miejscu, znajac wojenno-mechaniczne upodobania wiekszosci glosujacych.

Podobaja mi sie te grubasne nadkola pojazdu na gasienicach.
Za to masz tego starego, brzydkiego pieska. To sprawi, ze jednak nie wygrasz! Zawróc z tej blednej sciezki, poki mozesz!
Ostatnio zmieniony 2011-02-06, 18:12 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Fistach

#8 Post autor: Fistach »

Bardzo fajna dioramka! Brakuje mi tylko troche zieleni i brazu bo wszystko takie DkTan ;)

Co do nebla to nie wiem czy to by mialo racje bytu ze wzgledu na to ze neble strzelaly pod duzym katem w gore?

Aha - strasznie podoba mi sie radiostacja!
Ostatnio zmieniony 2011-02-06, 19:27 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#9 Post autor: Emilus »

Fajna dioramka. Wprawdzie czekam, kto z naszych pokusi się wreszcie o dioramkę z haunebu:
http://www.bibliotecapleyades.net/image ... bu2-05.jpg
http://ovni.do.sapo.pt/principal/IMAGES ... BU2a85.jpg
http://www.bibliotecapleyades.net/image ... bu2-07.jpg

No ale jakoś nikt nie lubi niewygodnych klimatów. A ta bardzo przyjemna, nawet Szarik jest.
A te nadkola w tym pół-traku, to zerżnąłeś od Misterzubiego i jego garbusa tak? :)

Mrutek

#10 Post autor: Mrutek »

Całkiem fajna scenka. Kolorki okrutne.
Trochę współczuję tym niemiaszkom. Mają dużą szansę, że przy strzale z wyrzutni niewiele z nich zostanie. Nawet dzisiaj wiele z typów rakiet odpala się zdalnie z bezpiecznej odległości.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#11 Post autor: Belfast »

Mi się najbardziej podoba ten ciągnik artyleryjski 8tonowy z p-lotką. Powstał do ciągania 88mm i wożenia obsługi ale montowali na nim różne różności.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sd.Kfz._7
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sd.Kfz._7/1

a to troszkę inny model ...

http://www.modelarmour.com/index.php?op ... &Itemid=60
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Zingiberis

#12 Post autor: Zingiberis »

Bardzo ciekawa kompozycja, dużo szczegołów, które budują klimat.

Panowie niosący nową gąsienicę, "pomocnik" mechanika, nieźle rozpracowana siatka maskująca, rewelacyjna radiostacja - to niby pierdółki, ale nadając całej scenie pewnej głębi.

Mocno na upartego przyczepiłbym się tylko do mechanika właściwego - na jakiej wysokości było zawieszenie takich pojazdów? Człowiek miałby możliwość wczołgać się pod niego i jeszcze operować narzędziami?

kris kelvin

#13 Post autor: kris kelvin »

Sprawę "wielkiego miniguna" mamy wyjaśnioną więc przejdźmy do komentarzy krytycznych :D
Mrosik pisze:Nie wiem, czy coś zmieniłeś w pojeździe gąsienicowym ale lepiej się prezentuje.
Zmienione jest całe działko z osłonami. Teraz moim zdaniem jest o wiele lepiej, aczkolwiek lufy są za długie.
Jumbo pisze: No dobra, za dużo chcę. :)
To prawda, ze dużo :D
lugomina pisze: Za to masz tego starego, brzydkiego pieska. To sprawi, ze jednak nie wygrasz! Zawróc z tej blednej sciezki, poki mozesz!
Stary brzydki piesek bije na głowę tego nowego potworka. Zresztą wszystkie te nowe zwierzęta są paskudne i kropka.
Fistach pisze: Co do nebla to nie wiem czy to by mialo racje bytu ze wzgledu na to ze neble strzelaly pod duzym katem w gore?
Z pewnością masz rację. Nie należy w moich pracach doszukiwać się wielkiej historycznej zgodności.
Emilus pisze:Fajna dioramka. Wprawdzie czekam, kto z naszych pokusi się wreszcie o dioramkę z haunebu
No ale jakoś nikt nie lubi niewygodnych klimatów. A ta bardzo przyjemna, nawet Szarik jest.
To raczej nie ja. Ale hitlerowskie ufo wygląda chwacko :)
Emilus pisze: A te nadkola w tym pół-traku, to zerżnąłeś od Misterzubiego i jego garbusa tak? :)
Nie, nie tak.
Mrutek pisze:Kolorki okrutne.
Super. tak miało być.

Co do tego, że to nierealistyczne, bo wszyscy siedzą w kupie i wystarczy raz zdrowo pierdyknąć i wszyscy idą go hitlerowskiego nieba. Historia wojen i bitew pokazuje nam wyraźnie, że jest to tylko i wyłącznie pojedynek na to kto zrobi mniej błędów. Przyjmijmy, że to moment przegrupowania, podciągania zaopatrzenia na pozycje wyjściowe do ataku...

Co do kolorystyki. Drzewo było, ale mi nie pasowało i ściąłem. Zresztą to step, więc bez drzewa. Polecam "Przygody Dobrego wojaka Szwejka" Tam bardzo ładnie jest opisane jak jeden generał obiecał Cyganowi, że go powieszą, a w promieniu wielu kilometrów drzewa nie było. Ale wszystko skończyło się dobrze., drzewo znaleźli i Cygana powiesili.
Wstawki z zieleni miałem zrobić, ale zwykły zielony kiepsko konweniuje z dark tan, a z ciemnozielonych klocków mam tylko duże płytki i wyglądałoby marnie.

Dziękuję za uwagę. Alleluja i do przodu.
Zingiberis pisze: Mocno na upartego przyczepiłbym się tylko do mechanika właściwego - na jakiej wysokości było zawieszenie takich pojazdów? Człowiek miałby możliwość wczołgać się pod niego i jeszcze operować narzędziami?
No ten się wczołgał i operuje, więc wszystko gra :D
No a na poważnie to nie wiem, ale szczerze wątpię, żeby się tego nie dało naprawić w warunkach polowych. Jakby za każdym razem mieli odsyłać do warsztatu w Rzeszy to wojna skończyła by się w 1942 najpóźniej.
Ostatnio zmieniony 2011-02-07, 12:36 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 2 razy.

Nabuchodonozor

#14 Post autor: Nabuchodonozor »

Proponuję usunąć epolety u oficera przy radiostacji – nie ta epoka ;)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#15 Post autor: PatrykZ »

Po obejrzeniu dioramy czuję się jakbym obejrzał epizod filmu wojennego produkcji z za oceanu. A trzeba przyznać, że wiele ich (choć zdecydowanie nie wszystkie) jest dość dobrze nakręconych. Wiesz pewnie najlepiej do czego mógłbym znów przyczepić się, ale mniejsza o te wąsy :-) Podobnie jak król babiloński radziłbym też usunąć dziewiętnastowieczne epolety. ... Nebelwerfer prezentuje się znakomicie, reszta moim zdaniem też.

ODPOWIEDZ