[MOC] Terenówka (debiut)

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

[MOC] Terenówka (debiut)

#1 Post autor: AzamJasir »

Witam wszystkich! To mój pierwszy post i zarazem temat.

Na początek parę słów o mnie, gdyż jestem tu nowy… Kto nie lubi nudnych opowiastek niech zjeżdża od razu do zdjęć. Moja przygoda z LEGO zaczęła się dosyć dawno, kiedyś na gwiazdkę otrzymałem mój pierwszy zestaw: Turbo Champs Męczyłem go niemiłosiernie, bawiłem się nim całymi dniami, bardzo go lubiłem. Nawet nie pamiętam ile różnych rzeczy złożyłem z tych kilu elementów, nie obyło się bez płaczu po pierwszych zgubionych klockach (większość mam do dzisiaj i „Turbo Champs” dumnie prezentuje się na półce ;) ). Później namówiłem rodziców jeszcze na kilka zestawów, kupowałem głównie Bionicle (rety co ja w nich widziałem) i koniec… Moje zafascynowanie Lego wygasło po podstawówce. Na szczęście mam młodszego brata, który kilka lat temu przeżył podobne „klockowe boom” jak ja kiedyś. Zacząłem składać razem z nim różne konstrukcje, kolekcja się powiększała, szukając wzorów do budowy trafiłem na Lugpol i wtedy wciągnąłem się w to na dobre… Zacząłem godzinami przeglądać forum i wszystkie możliwe prace, próbowałem zbudować coś fajnego, ale nigdy nie było wystarczająco dobre. Tłumaczyłem to małą ilością klocków. Na spółkę z bratem kupowaliśmy nowe zestawy, budowaliśmy, rozkładaliśmy i tak aż do dziś. Od paru miesięcy zbieram się na debiut, ale moje „pokraki” nigdy nie są wystarczająco dobre… Kiedyś musiałem jednak się zdobyć na prezentację i – jest!

O modelu:

Jest to najzwyklejszy samochód terenowy z napędem na obie osie. Nie wzorowałem się na żadnym istniejącym pojeździe. Ogólne założenie było takie, ażeby miał sporo funkcji, był bawialny i wyglądał na terenówkę. Złożyłem go w dwa wieczory poprawiając przez kilka następnych detale. W sumie nie miałem go prezentować, ale któregoś dnia chciałem sobie sprawdzić parę funkcji mojego aparatu i strzeliłem kilka fotek. Wyszły nawet fajnie, a brat (on też przegląda Lugpol) namówił mnie żeby je tutaj zaprezentować .
Z pojazdu jestem dosyć zadowolony, tym bardziej, że nie mam zbyt wielu klocków. Nie użyłem prawie żadnych ciekawych technik, no może poza sposobem montażu kół. Pojazd jest trwały i ze względu na funkcje bawialny, można do środka włożyć figurkę (po ogoleniu go na łyso ;) ).

Zdjęcia:

Obrazek Obrazek

+Mały bonus (takie luźne nawiązanie do wspomnianego wyżej pierwszego zestawu):

Obrazek Obrazek

Galeria BS (już opublikowana)

Czekam na Wasze komentarze i uwagi dotyczące samego modelu jak i prezentacji.
Ostatnio zmieniony 2011-02-08, 17:49 przez AzamJasir, łącznie zmieniany 1 raz.
السلام عليك -Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

As salam aleikum. Ładne, zgrabne i sympatyczne, tyle na razie na początek. Życzę kolejnych, udanych MOCy!

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#3 Post autor: Mrosik »

Bodoba mi się quad. Terenówkę bym zrobił o 3-4 study dłuższą.
Ostatnio zmieniony 2011-02-08, 20:00 przez Mrosik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

AzamJasir pisze:ale moje „pokraki” nigdy nie są wystarczająco dobre… Kiedyś musiałem jednak się zdobyć na prezentację i – jest!
E, tam, marudzisz. Jest świetny!
Otwierana maska, drzwi. Koła się kręcą? Wsadziłeś masę funkcji w ten pojazd, a z doświadczenia wiem, że zbudowanie ładnego auta z tyloma bajerami, w skali jest bardzo trudne. Koła są świetne, to Twój patent?
Quad też niczego sobie.
Sugerując się Twoim brzmieniem Twojego nicka - model bombowy. czekam na więcej:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#5 Post autor: kenobi8 »

Terenówka fajna, ale to quad przykuł moją uwagę- a zwłaszcza patent na przedni kosz. Jak ja sam na to nie wpadłem!
Dobry debiut, czekam na kolejne MOCe.

Zingiberis

#6 Post autor: Zingiberis »

Lego Akbar!

Witam i gratuluje MOCa, bardzo zgrabna konstrukcja.

Może ewentualnie jak pisał Mrosik model mógłby być minimalnie dłuższy, bardziej masywny?

P.S. Nie wiem czemu, ale zachwyca mnie przyczepka, jest bardzo zgrabnie złożona :)
Ostatnio zmieniony 2011-02-09, 11:50 przez Zingiberis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

#7 Post autor: AzamJasir »

As salam aleikum. Ładne, zgrabne i sympatyczne, tyle na razie na początek. Życzę kolejnych, udanych MOCy!

Dziękuję! Mam nadzieję, że nie zawiodę ;)
Bodoba mi się quad. Terenówkę bym zrobił o 3-4 study dłuższą.
Rzeczywiście mogłaby być dłuższa, ale wtedy musiałbym zrobić ją o 1 kropkę szerszą, co raczej odpada. Ciężko zbudować nieparzysty samochód, szczególnie przy moim zasobie klocków.
Koła się kręcą?; Koła są świetne, to Twój patent?
Jak najbardziej, tylko przy ostrym wejściu w zakręt lubią się trochę poluzować. A sposób montażu wymyśliłem sam...
Sugerując się Twoim brzmieniem Twojego nicka - model bombowy. czekam na więcej:)

Dzięki, budowałem go, żeby się trochę "rozerwać" ;)
Dobry debiut, czekam na kolejne MOCe.

Dzięki!
P.S. Nie wiem czemu, ale zachwyca mnie przyczepka, jest bardzo zgrabnie złożona :)
W sumie mała być tylko dodatkiem, ale cieszę się że Ci się spodobała. Dzięki!
السلام عليك -Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ