[MOC] Hobbici przy trakcie,

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Krzyek

[MOC] Hobbici przy trakcie,

#1 Post autor: Krzyek »

Witam!

Dzisiaj chciałbym wam przedstawić scenkę z pierwszej części "Władcy pierścieni". Frodo, Sam, Merry i Pippin chowają się przed przerażającym nazgulem, który chce zabrać Jedyny Pierścień. Czy małym bohaterom uda się zbiec przed zjawą?

Obrazek
Obrazek

MOC'a zrobiłem mniej więcej w 3 godziny ( najwięcej czasu zajęło mi samo szukanie klocków :P ). Wzorowałem się na scenie z adaptacji filmowej Petera Jacksona. Nie mam małych nóżek dla minifigów, więc użyłem po 3 plate'y na komplet( dwa żółte na stopy i jeden na spodnie ), żeby oddać niski wzrost hobbitów. Nazgul to zwykły Darth Maul z przekręconą główką. Ogólnie jestem zadowolony ze swojej pracy. To jest już mój drugi MOC na LUGPolu. Wskazówki, porady i konstruktywna krytyka mile widziane.

Link do GALERII
Ostatnio zmieniony 2011-02-18, 22:06 przez Krzyek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#2 Post autor: Wawrzino »

Pomysł na stopy ciekawy, choć wygląda to jakby miały gigantyczne płaskostopie, próbowałeś z dwoma zwykłymi/round plate'ami 1x1? Ewentualnie, żeby tak nie wystawały można by użyć plate 1x2 with one stud i to co by z tyłu wystawało zakryć pelerynkami. Optycznie skróciłoby to stopy. Pomysł na Nazgula świetny ;)

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#3 Post autor: Miszel »

Pomysł na stopy nie jest taki zły. Ja bym spróbował może dać podwójne żółte płytki to by chyba wyglądało jakby siedzieli na podkulonych nogach.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 63
Rejestracja: 2010-12-26, 18:05
Lokalizacja: Maciowakrze
brickshelf: Jagoda94
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jagoda »

Mi się akurat bardzo podoba cała ta scenka, nie tylko dlatego, że lubię oglądać Władcę Pierścieni ;) Zawsze podobały mi się przedstawienia scen filmowych z wykorzystaniem LEGO :D
Hmm a no trudno zrobić Hobbitów.. ale każdy pomysł będzie dobry.
Fajnie zrobiony ten Nazgul.
Jeszcze tu zajrzę, poczekam aż galeria się uaktywni :)
Ostatnio zmieniony 2011-02-13, 00:55 przez Jagoda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#5 Post autor: Belfast »

Pomysł fajny, nieźle wyszło, ale nie mogę się tym ekscytować tak jak pewnie powinienem bo mi się hobbici nigdy nie podobali w tym filmie, mnie rajcowały monumentalne budowle, przestrzeń i sceny batalistyczne.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Myślę, że chcąc zmniejszyć Hobbitów poszedłeś w złą stronę; zamiast ich zmniejszać poprzez dodanie stóp, które wyszły tak sobie, lepiej było zwiększyć nazgula i jego konia. No ale wtedy zajęłoby to znacznie więcej niż 3 godziny.

Krzyek

#7 Post autor: Krzyek »

zgrredek pisze:Myślę, że chcąc zmniejszyć Hobbitów poszedłeś w złą stronę; zamiast ich zmniejszać poprzez dodanie stóp, które wyszły tak sobie, lepiej było zwiększyć nazgula i jego konia. No ale wtedy zajęłoby to znacznie więcej niż 3 godziny.
Ciężko jest zbudować konia z klocków. Musiałbym poszukać jakichś ciekawych pomysłów i nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych. Poza tym, powiększając jeźdźca z koniem musiałbym powiększyć drzewo, aby jakieś proporcje były zachowane. Póki co zmieniłem hobbitom stopy na plate'y z jednym studem.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#8 Post autor: Innos »

Jako że temat jest mi bliski, to oczywiście MOC mi się bardzo podoba, całkiem przyjemny i jak dla mnie, fana Władcy Pierścieni, w takiej skali w pełni oddaje klimat grozy tej sceny.
A co do skali postaci:
zgrredek pisze:lepiej było zwiększyć nazgula i jego konia. No ale wtedy zajęłoby to znacznie więcej niż 3 godziny.
Koń ustawiony dalej mógłby nawet nie być zwiększany (perspektywa), a u Nazgûla zamiast nóg można by zastosować taki slope, który służy jako suknia u czarownic i księżniczek, oczywiście w czarnym kolorze (taki miała np. kolędniczka w 10199) lub z ciemnym wzorem, jak u czarownicy z kalendarza 7979 (tam jest nawet czacha w klamrze paska, też by pasowało). Dzięki temu Nazgûl byłby wyższy i w sumie realistyczny, bo w końcu w filmie też mieli szaty, a nie spodnie. Ale to oczywiście kwestia posiadania odpowiedniego elementu.
Niemniej cała scenka bardzo fajna, klimat jest i od razu widać, że to LotR :)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#9 Post autor: szarikm »

Krzyek pisze:Frodo, Sam, Merry i Pippin chowają się przed przerażającym nazgulem, który chce zabrać Jedyny Pierścień. Czy małym bohaterom uda się zbiec przed zjawą?
Wprowadzenie jak do taniego horroru :)
Krzyek pisze:Ciężko jest zbudować konia z klocków. Musiałbym poszukać jakichś ciekawych pomysłów i nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych. Poza tym, powiększając jeźdźca z koniem musiałbym powiększyć drzewo, aby jakieś proporcje były zachowane.
Poszukaj w galerii u zgrredka - wydaje mi się, że takiego wieloklockowego konia kiedyś zmotał.


Te maluchy to faktycznie mają takie narty (duże stopy) czy to tylko tak?
Użycie "jumperów" IMO polepszy sprawę - ale nadal nie będzie to.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#10 Post autor: Filozof »

Ja proponuje zrobić tak:
-Konia jak Zgrredek ( http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3864479 )
-Nazgula powiększyć, np. tak jak to robi V1 ( http://www.flickr.com/photos/karwik/474 ... 267234947/ )
albo pokusić się o zrobienie całej figurki od nowa (np. coś w stylu zgrredkowego ludzika http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4020582 )
Scenę łatwo rozpoznać, co jest na plus.
Minusem na pewno są drzewa - nie wyglądają zbyt realistycznie.
Mimo wszystko - dobra praca.
Ostatnio zmieniony 2011-02-13, 17:22 przez Filozof, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ