[MOC] VW typ 82 Kubelwagen

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] VW typ 82 Kubelwagen

#1 Post autor: Ciamek »

Oto mój najnowszy MOC z cyklu "Wstrętni Naziści i ich maszyny zagłady" - Volkswagen typ 82 'Kubelwagen':

Obrazek

Udało mi się go zmontować raptem w 2 dni. Być może dlatego jest trochę pokraczny : o)
Zapraszam do pooglądania.

Pusty:
Obrazek Obrazek Obrazek

Z pasażerami:
Obrazek Obrazek Obrazek

Bonus - na zamku Ferkelstein:
Obrazek Obrazek


***** EDYTA 2011-02-18 *****

Wersja z poprawionymi światłami i progami:
(Podpatrzyłem sposób mocowania round plate w innych Kubelwagenach : o) )

Obrazek Obrazek


A tutaj średnio udana próba z dachem:

Obrazek Obrazek



Bonus - może mimo wszystko ktoś zechce zbudować swojego:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-02-18, 23:00 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#2 Post autor: Wawrzino »

Kubelwagen :)
Udało mi się go zmontować raptem w 2 dni. Być może dlatego jest trochę pokraczny
One już z założenia są pokraczne, więc inaczej tego nie da się odwzorować.
Kubelwagen to zły brat poczciwego Garbuska.

Nexus 7

#3 Post autor: Nexus 7 »

Piekny! Swietnie pokazana charakterystyczna faktura blach, szczegolnie na drzwiach. Tyl i wnetrze idealne. Przod moze mniej doskonaly, ale sam lepszego na razie nie zaproponuje.

Masz moze instrukcje, ale moglbys zrobic pare zdjec "w trakcie budowy"? Chetnie bym sobie takiego skopiowal.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1468
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#4 Post autor: Misterzumbi »

Przod conajmniej dziwny, ale sprobuj przelozyc Notki jeden guziczek w tyl, powinno pomoc.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

Nexus 7 pisze:Masz moze instrukcje, ale moglbys zrobic pare zdjec "w trakcie budowy"? Chetnie bym sobie takiego skopiowal.
Instrukcji oczywiście nie mam, ale mogę pstryknąć kilka zdjęć rozbebeszonego autka.
Misterzumbi pisze:ale sprobuj przelozyc Notki jeden guziczek w tyl
Co to są Notki? : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1468
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#6 Post autor: Misterzumbi »

Notek. Tak sie zwia te swiatla w przedzie. Choc akurat to tylko przyjeta nazwa, bo Notek to wlasciwie te takie "grzybki" na niemieckich pojazdach z WWII
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#7 Post autor: Belfast »

Bardzo ładny. DT na siedzeniach jest świetny.
Odnośnie świateł to ja zawsze słyszałem i używałem w formie "notka" czyli przełącznik do całej instalacji w samochodach wojskowych, dającej minimalne niezbędne oświetlenie pojazdu w nocy (żeby głównie lotnictwo ale także inne jednostki wroga miały utrudnione zadanie). W pojazdach były te tzw grzybki z przodu, a w samochodach przednie światła miały nakładane dodatkowe przysłony, dające wąską szparę - podstawki od dźwigni nieźle je udają. Z tyłu taka instalacja miała jedną lampę gdzie były wszystkie światła zredukowane do punktów świetlnych w zasadzie. Było to przydatne szczególnie do jazdy w konwojach.
Takiego kibel-brzydala w wersji pustynnej zrobiłem kiedyś w skali 1:35, ale to inna bajka.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 46
Rejestracja: 2011-01-06, 00:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Smok

 

#8 Post autor: Smok »

Ogólnie MOC bardzo udany, najważniejsze cechy charakterystyczne zostały zachowane. Jedyną rzeczą, do której mógłbym się przyczepić jest przód pojazdu. Można by go troszeczkę zmienić, chociaż na chwilę obecną nie mam pomysłu jak.
Powstanie wersja z rozłożonym dachem?

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Mr.Z »

Piękny i nie mam oczywiście pojęcia jak poprawić, ale "no oko" ma za krótką maskę. Da się wydłużyć o studa?
No i rejestracja WH... by mu się nadała
Ostatnio zmieniony 2011-02-14, 04:14 przez Mr.Z, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Jedyne co mi się w nim nie podoba to drzwi. Wolałbym, żeby nie były otwierane, ale wyglądały bardziej... blaszano? W oryginale to jest jedna płaszczyzna, a tu tę płaszczyznę przerywa słupek z flexa. No i kafle lepiej by wyglądały niż grille, bo te charakterystyczne tłoczenia blachy nie są aż tak głębokie. No i te drzwi mogłyby być jeszcze o płytkę wyższe.

rasch22

#11 Post autor: rasch22 »

To co mi się podoba, to fakt że ta bryczka nie dość że przypomina oryginał, ma kilka charakterystycznych cech, zten przód jakiś nie do końca podobny( nie mam pojęcia jak zrobić lepiej) to jeszcze jest funkcjonalna, 4 nazistów bez problemu sobie może tym kubełko-wagenem jechać :)

rewelacja :)

Fistach

#12 Post autor: Fistach »

Swietny! Jedyne co mi sie nie podoba to swiatla skierowane w dol! A czy on w tej skali nie jest nieco za duzy w porownaniu z minifigami?

kris kelvin

#13 Post autor: kris kelvin »

Faktycznie bardzo ładna, natomiast do drzwi to mam takie samo uczucie jak Zgredek.

Fistach

#14 Post autor: Fistach »

kris kelvin pisze:Faktycznie bardzo ładna, natomiast do drzwi to mam takie samo uczucie jak Zgredek.
Ja tam wole zeby sie otwieraly :)

Mrutek

#15 Post autor: Mrutek »

Ciekawy pomysł na drzwi - ale mam mieszane uczucia. Światła, faktycznie, za bardzo do przodu.
Fajne autko.

ODPOWIEDZ