7286 Prisoner Transport

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Conrack1410

7286 Prisoner Transport

#1 Post autor: Conrack1410 »

LEGO CITY nr 7286 - Prisoner Transport (Konwój policji)

Dane techniczne :

Seria: CITY / Miasto
Rok premiery: 2011
Liczba klocków: 173
Liczba figurek: 2: policjant , złodziej

Cena: w sklepach : około 65-70 PLN, Allegro: ok. 55 PLN plus przesyłka


Bricklink
BrickSet
lugnet
Peeron


OPAKOWANIE / INSTRUKCJA

Standardowe, stosunkowo twarde i usztywnione pudełko otwierane od strony bocznej. Przedstawia furgonetkę policyjny, pomarańczowy motocykl oraz postaci policjanta i uciekającego złodzieja na tle charakterystycznego dla serii CITY wizerunku miasta w oddali.

Obrazek



Po odwróceniu pudełka widzimy kilka miniaturek przedstawiających ciekawostki które zawiera zestaw min. otwierane drzwi więźniarki czy też skrzynkę z wyposażeniem. Widać także ilość woreczków które znajdują się w zestawie czyli 2 szt.

Obrazek




Instrukcja jest zgrabna i kolorowa. Oprócz szczegółowego i przejrzystego planu budowy ukazuje także krótką komiks z głównymi bochateramii kilka stron prezentujących nowe zestawy Lego oraz spis wszystkich elementów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek





KLOCKI - czyli to co najważniejsze

Jak wspomniałem wcześniej elementy zapakowane są w 2 sporej wielkości woreczki.Jest także folia zawierająca naklejki do samodzielnego montażu.

Obrazek



Warto przyjrzeć się minifigurkom policjanta i złodzieja oraz pomarańczowemu motocyklowi. Myśę, że są bardzo ciekawe i udane.

Obrazek


Budowa zestawu trwa krótko.. zaledwie kilka minut ale efekt jaki uzyskujemy jest ciekawy. Furgonetka jest ładna i zaprojektowana w sposób przemyślany.
Warto zwrócić uwagę na otwierany dach. Otwiera się zarówno zadaszenie kabiny (niestety jednoosobowej) jak i reszty pojazdu. Łatwo uzyskać wtedy dostęp do wnętrza pojazdu, gdzie znajduje się obszerny schowek na skrzynię z narzędziami oraz część "więzienna" z miejscem dla zatrzymanego. Warto przyjrzeć się fajnemu gadżetowi którym są kajdanki. W zestawie dostajemy 2 pary kajdanek. Montuje się je bardzo łatwo i świetnie trzymają się rączej (rączek?) minifigów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



PODSUMOWANIE

Zestaw mogę polecić z czystym sumieniem. Jakość klocków jest zadowalająca, ponieważ nie stwierdziłem klocków wybrakowanych czy też odstających jakościowo od reszty. Polecam osobom lubiącym serię CITY . Zestaw będzie na pewno fajnym uzupełnieniem miasta lego. Proponuję zapoznać się z resztą nowych zestawów policyjnych, gdyż są naprawdę udane.


PLUSY:

- Ładny, przemyślany zestaw.
- Solidne wykonanie.
- Fajnie wykonane figurki policjanta i złodzieja.
- Motor, kajdanki i inne akcesoria.

MINUSY :

- Jednoosobowa kabina furgonetki.
- Zestaw mógłby być ciut tańszy.
Ostatnio zmieniony 2011-03-06, 21:54 przez Conrack1410, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#2 Post autor: stpman »

Ciekawy zestaw. Dla dzieciaków świetny, spora bawialność, motocykl.
Furgonetka genialnie zbudowana, podzielona na 3 przedziały.
Ciekawym elementem jest zupełnie nowa szyba przednia, która daje możliwość budowy bardziej realistycznych samochodów.
Ride Your Way!

Conrack1410

#3 Post autor: Conrack1410 »

faktycznie zapomniałem o nowej szybce :-) dzięki

a zestaw naprawdę polecam

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#4 Post autor: bartek_mi »

Fajny zestaw - na pewno kupię.

Z nowych części - ja pierwszy raz widzę plecak ( http://www.bricklink.com/catalogItemIn.asp?P=92590&in=S ) i i to http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=87609
Ostatnio zmieniony 2011-02-16, 22:06 przez bartek_mi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#5 Post autor: Miguel »

Nie ma już naklejek POLIZEI?? Jeśli tak to lipa :P bo brat będzie miał policję i angielską i niemiecką w takim razie. Samochód policyjny w jakimś stopniu przypomina wóz bojowy straży pożarnej z drabiną. To pewnie przez tę przestrzeń bagażową na skrzynię z akcesoriami.

Aczkolwiek podoba mi się :) jak dla dzieciaka w sam raz do łapania przestępców.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

Zastanawiałem się poważnie nad zakupieniem tegoż zestawu. Jeśli mam być szczery, ten pojazd więzienny dużo bardziej przypadł mi do gustu niż jego poprzednik (chociaż on wcale nie był zły). Furgonetka nadaje się zarówno do postawienia na półkę, jak i do zabawy.

Gdyby dali jeszcze psa do kompletu ^^ ...
Ostatnio zmieniony 2011-02-16, 23:01 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

:)

#7 Post autor: Grzesiek »

Radio wozik, ładny i funkcjonalny posiadam go już jakiś czas, ale jednak wole go bardziej w wersji sanitarnej :D

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#8 Post autor: Backbone »

Ciekawe elementy - ja bym wymienił, razem z linkami do nich z bl

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#9 Post autor: stpman »

Conrack nie chciałbym wyjść na upierdliwca, ale mógłbyś poprawić nazwę i opis tematu, tak, żeby był jednakowy stylem jak wszystkie w tym dziale.
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#10 Post autor: nori »

Conrack AFOL PL dostał już wytyczne co należy poprawić, cierpliwie czekamy...
Ostatnio zmieniony 2011-02-17, 13:07 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#11 Post autor: Kubrick »

A ja bym chciał się dowiedzieć gdzie są te nowe części użyte (no dobra, plecak widać, ale ten plate 2x6 modified coś tam coś tam...).
Poza tym, dzięki za reckę - bardzo ciekawy zestaw po głębszym zastanowieniu, chociaż nie wyglądał :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ