[MOC] Gruffin LT15

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

[MOC] Gruffin LT15

#1 Post autor: martinbb »

Gruffin LT 15

Obrazek


W zasadzie nie wiem czy to jest holownik, czy zwyczajny przypakowany stateczek kosmiczny ;) Pewne jest jedno - jest strasznie pokraczny :P
Uzbrojony w jedno działka plazmowe do odstraszania piratów, 150kg przewożonego ładunku, wiec raczej niewiele jak na takie gabaryty.

Galeria
Ogólne 1 2
Z detalami 3

Model dostępny na flickr lub BS

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2011-02-19, 01:04 przez martinbb, łącznie zmieniany 1 raz.
Inspired by NavySEALs

Mrutek

#2 Post autor: Mrutek »

Ciekaw wykorzystanie fotela i beczki. Wygląda jak fragment czegoś większego, ewentualnie jak kawałek traktora. Za ładny to może nie jest (poza kolorami) ale za to ciekawy.
Ostatnio zmieniony 2011-02-19, 15:42 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2781
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Mi się podoba, za swoją klocowatość : o)
Na TBB zresztą też:
http://www.brothers-brick.com/2011/02/1 ... ut-fair-2/
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

To jest kosmiczny odpowiednik Power Pullera - tyle że pchający.

Może by go całkiem do tej roli dostosować? Zamontować z przodu jakieś urządzenie do przylepiania się do ładunku?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Jerac pisze:Zamontować z przodu jakieś urządzenie do przylepiania się do ładunku?
Macki.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#6 Post autor: Legate Scimitar »

Fajnie to to wyszło, jakby nie spojrzeć z każdej strony wygląda jak jakaś pokraczna ciężarówka. Z detali to bardzo fajnie wyszedł tył i silnik, a przód też niczego sobie - prosty i funkcjonalny, tyle że te 150kg trochę psuje efekt ;)
Najprościej było by dorobić mu z przodu jakiś sprzęt do mocowania ładunku (tak jak sugerowali przedmówcy) lub przebudować trochę tył tak żeby zrobić np. dwa lub wiecej silników po bokach kabiny a zwolnione miejsce z tyłu można by wykorzystać jako obszar do mocowania ładunków (np. jak to było zrobione w orginalnym Homeworldzie u Taiidan: http://img594.imageshack.us/i/resourcecollector1.jpg/)
Ostatnio zmieniony 2011-02-20, 11:49 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Jantin »

Hmm... Pozbawiłbym go działka, dodał ładowności i byłby "pomocnik stoczniowy" - ot, silnik z kabiną i paroma przydatnymi cosiami - a to uchwyty dla robotników, żeby ich przewieźć wzdłuż budowanego kadłuba, a to zestaw narzędzi, schowek na jakąś przesyłkę, duże reflektory, miejsce na szpulę kabla....

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#8 Post autor: martinbb »

Ha, najśmieszniejsze jest to, że gdy go budowałem wcale nie myślałem o holowniku :D
Tak jakoś sobie ludkowie dopowiedzieli ;)
Dzięki za opinię :)
Inspired by NavySEALs

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

Fajny i dopracowany wyszedł ten stateczek... mi też przypomina jakiś transportowiec - tylko w tym przypadku, szkoda że faktycznie nie ma jakiegoś ładunku/ładowni...

Detale bardzo fajnie Ci wyszły - chyba z każdej strony... a rzecz, która najbardziej mi się nie podoba to te małe skrzydła na dole z tyłu - jakoś wg mnie nie z tego klimatu...

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

Świetna praca. Bardzo podoba mi się w niej szczegółowość silników. I ten ich okrągły kształt z tyłu...

Mi również te skrzydełka nie przypadły jakoś do gustu.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#11 Post autor: Bobofrutx »

Fajne latadełko. Chociaż nie do końca podchodzi mi on jako całość, jest to dość dziwny zlepek ;P Ale za to podoba mi się kilka jego szczegółów takich jak grill na przedzie, silnik (jest świetny), szyba otwierana na bok (fajny bajer), skrzydełka zarówno te zrobione z krzeseł jak i te większe umieszczone bliżej silnika.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ