[MOC] SKID-STEER

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

[MOC] SKID-STEER

#1 Post autor: Bobofrutx »

Hej :D

No i powstała nowa ładowareczka. Muszę przyznać że strasznie mnie rajcują systemy unoszenia ramion, stosowane w nowoczesnych mini ładowarkach. Mój system jest lekko inspirowany tymi stosowanymi w maszynach Bobcat. Wyszło na to że nad nim siedziałem najdłużej, a dokładniej nad tym żeby zakres działania ramienia był jak najefektywniejszy. Porusza się nim za pomocą przekładni ślimakowej (ślimak > z8) poprzez gałkę, znajdującą się w części zadniej modelu. Natomiast łyżka poruszana jest drugą gałką umieszczoną na łamanej części ramienia.
Na kilku zdjęciach widać próbne naklejki własnej roboty, dorobiłem je już po głównej sesji fotograficznej ;P

Obrazek

Filmik
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rKTZa3q9XmQ[/youtube]

Galeria

Pozdrawiam.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Fistach

#2 Post autor: Fistach »

bardzo przyjemny model. Moglby nawet byc zestawem ale jest za malo pstrokaty i niektorzy mogliby sobie nie poradzic z budowa zgodnie z instrukcja :) Szkoda ze nie masz halfpinow-halfaxli w kolorze czarnym zeby cale ramie moglobyc czarne.

Jeszcze raz bardzo fajny model. Jest i film :)

Aha wrzuc PF'y :P :) A powaznie mowiac to zrob takiego dziada na PF tylko w wiekszej skali oczywiscie.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#3 Post autor: Bricksley »

Mam wrażenie , że ładowareczka ma lekko zaburzone proporcje między wysokością a szerokością. Mimo tego widać, że jest bawialna, idelana na biurko obok 8259 :)
Fistach pisze:A powaznie mowiac to zrob takiego dziada na PF tylko w wiekszej skali oczywiscie.
Nie wszystko co większe jest łatwiejsze do zrobienia. Niedawno zacząłem robić w troszku wiekszej skali i wyszło, że jeśli chcemy zachować wygląd oryginału trzeba robić na pneumatyce, więc z braku 2 siłowników model odłożyłem, ale kiedyś wróce ;)
Fotki, żeby nie było, że tylko gadanie http://www.majhost.com/gallery/KAROL4/M ... g_3275.jpg , http://www.majhost.com/gallery/KAROL4/M ... g_3273.jpg , http://www.majhost.com/gallery/KAROL4/M ... 821306.jpg
Ostatnio zmieniony 2011-02-20, 14:31 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#4 Post autor: Wawrzino »

Bez PF'ów, więc się nie liczy ;)
Tak na serio całkiem zgrabna, mała ładowarka. Idealna na biurko, bo i ładnie wygląda i można pobawić się przy porządkowaniu.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#5 Post autor: TT »

Fajna MOCyk. Jakby go trochę odchudzić to LEGO mogłoby go sprzedawać na równi z mini bludożerem, mini traktorem itp. :-)
Ostatnio zmieniony 2011-02-20, 19:25 przez TT, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Bardzo mi się podoba. Widać, że masz dryg do takich małych "bawialnych" mechanizmów.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

Karol pisze:Nie wszystko co większe jest łatwiejsze do zrobienia.
Ale nic nie mowilem o tym zeby bylo latwiej :) Wieksze musi byc bo tu nie wcisniesz PF'ow:)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#8 Post autor: Bobofrutx »

Fistach pisze:Aha wrzuc PF'y :P :) A powaznie mowiac to zrob takiego dziada na PF tylko w wiekszej skali oczywiscie.
Wawrzino pisze:Bez PF'ów, więc się nie liczy ;)
Kilka razy już się przymierzałem, dotąd z mizernym skutkiem jak widać. Ale teraz czekam na małe siłowniczki (czy jak to się tam zwie) z bop'a, może coś z tego wyjdzie!
TT pisze:Fajna MOCyk. Jakby go trochę odchudzić to LEGO mogłoby go sprzedawać na równi z mini bludożerem, mini traktorem itp. :-)
Na pewno bym kupił! ;P
glaz_pimpur pisze:Bardzo mi się podoba. Widać, że masz dryg do takich małych "bawialnych" mechanizmów.
Wynika to pewnie z tego że nie przepadam za rzeczami/zabawkami, z którymi nie da się nic zrobić. Stawiasz je, stoją i ładnie wyglądają... łee ;]
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

#9 Post autor: Lipek79 »

Czy łyżka w najwyższym punkcie z urobkiem nie przechyla pojazdu do przodu? Czy tylko mam takie wrażenie jak oglądałem film?

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#10 Post autor: Bobofrutx »

Lipek79 pisze:Czy łyżka w najwyższym punkcie z urobkiem nie przechyla pojazdu do przodu? Czy tylko mam takie wrażenie jak oglądałem film?
Niet. Fotka co by nie być gołosłownym.
Obrazek
(sorki za jakość)
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ