8070 Supercar

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#16 Post autor: Gandalf »

Zestaw jest moim zdaniem fajny, chociaż go jeszcze nie mam to nie odbiega od 8880(skrzynia biegów w niejeżdżącym modelu to i tak bezsens). Założę się, że ten zestaw za parę lat będzie rozchwytywany, bo to pierwszy super car, który oprócz dobrego wyglądu i złożonego układu jezdnego ma silnik PF i 4 funkcje(w sumie to myślałem nawet aby wyszedł taki zestaw).
Nie buduję trialówek!!! Jestem tylko kolekcjonerem lego technic

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#17 Post autor: M_longer »

Gandalf pisze:złożonego układu jezdnego
Wybacz, ale pod względem zaawansowania układ "napędowy" z 8880 zjada na śniadanie wszystkie dotychczasowe supercary.

Vigoss
Posty: 5
Rejestracja: 2011-02-17, 22:54
Lokalizacja: Olsztyn

#18 Post autor: Vigoss »

Zestaw nie jest najgorszy ale na miano supercara nie zasługuje. Nie zachwyca mnie on w żadnym aspekcie. W porównaniu do 8880 nowy supercar nie ma żadnych widocznych zalet na tle starszego brata. Może gdyby zamiast PF była pneumatyka bym kupił ten zestaw... Ale to tylko moje gdybanie :)

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#19 Post autor: Barteq »

[OT]
Miguel pisze:No tak, ale rzędowa czwórka jest stosowana przy FWD :P
Czyżby? http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... MW-E30.jpg
[/OT]

Awatar użytkownika
angelz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-04-13, 09:54
Lokalizacja: Śmigno

#20 Post autor: angelz »

Gandalf pisze:Zestaw jest moim zdaniem fajny, chociaż go jeszcze nie mam to nie odbiega od 8880(skrzynia biegów w niejeżdżącym modelu to i tak bezsens). Założę się, że ten zestaw za parę lat będzie rozchwytywany, bo to pierwszy super car, który oprócz dobrego wyglądu i złożonego układu jezdnego ma silnik PF i 4 funkcje(w sumie to myślałem nawet aby wyszedł taki zestaw).
Porównywanie 8880 i 8070 jest trochę nie na miejscu - na tej samej zasadzie możesz porównywać golfa 2 i 5 generacji (czy która tam teraz jest najnowsza). Skrzynie biegów 8880 może nie jest tak dobra jak w 8448 ale i tak jest przemyślana. Złożony układ jezdny 8070? AWD ?? bez komentarza :) 4 funkcje to też tak trochę na wyrost powiedziane (otwieranie drzwi lewych i prawych). Gdyby nie to że jest czerwony większość pewnie nie przeczytałaby recenzji (tak nawiasem ciekawie napisana - gratulacje).

Nie posiadam zestawu 8448 ale moim zdaniem 8070 nie dorasta mu do pięt. Sam wygląd i kilka odgrzewanych funkcji ze starszych modeli to zdecydowanie za mało jak za taką kasę. mam tylko nadzieję, że Unimog nie zawiedzie.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#21 Post autor: Mikolaj »

Miguel pisze:Ok, niech będzie ale w większości przypadków są to samochody z napędem na przód ;)
Bzdura. Samochody z napędem na tył i silnikiem R4 można by wymieniać długo. Skąd wiesz, że aut z silnikiem R4 i napędem na przód jest więcej?
Ostatnio zmieniony 2011-02-27, 14:10 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#22 Post autor: Hezar »

Jak już kilka osób napisało, model rzeczywiście nie wzbudza wielkiego entuzjazmu i nazwanie go "Supercarem" będzie z pewnością lekką przesadą.
Wygląd samochodu naprawdę nie jest zły i jeżeli o mnie chodzi, to nawet zaspokaja moje gusta. Głównym minusem jest tu trochę pokraczny tył w postaci brzydko wystającego "B-Boxa" - kilka poprawek i byłoby "okej".
Funkcje zestawu to chyba lekkie nieporozumienie - otwieranie drzwi, klapy silnika i wysuwanie tylnego spojlera są może oryginalne, jednak sam pomysł zbytnio do mnie nie przemawia, choć kto wie - może z punktu widzenia dzieci (głównych odbiorców) sprawa wygląda nieco inaczej.
Ogólnie rzecz biorąc - całość nieco rozczarowuje, szczególnie w porównaniu z poprzednikami.
Model sprawia wrażenie nie do końca przemyślanego, a nawet niedopracowanego. Jest baza pod naprawdę dobry zestaw, jednak - jak widać - niewykorzystana.
Cena za model pozostawia nieco do życzenia, jednak nie należy zapominać, iż prawie 1300 elementów to wcale nie tak mało, a poza tym jest to wciąż produkt dość świeży.
Moim zdaniem trzeba jeszcze po prostu poczekać - ceny stopnieją, a zestaw zyska tym samym na atrakcyjności.

Dzięki za recenzję.

Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#23 Post autor: Gandalf »

Właśnie odebrałem ten model od kuriera. Prezentacja na pudełku wygląda super, zważywszy że zapłaciłem za niego tylko 290zł. Wcale nie kupiłem go na allegro i ani nie ściągałem go z zagranicy tylko za pośrednictwem pewnego sklepu internetowego(polskiego), jednak po rozmowie ze sprzedawcą(sam się zastanawiam czy on się nie pomylił, ale mam 8070 za 290zł).
Ostatnio zmieniony 2011-03-11, 17:45 przez Gandalf, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie buduję trialówek!!! Jestem tylko kolekcjonerem lego technic

Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#24 Post autor: Yogi »

Gandalf pisze:Właśnie odebrałem ten model od kuriera. Prezentacja na pudełku wygląda super, zważywszy że zapłaciłem za niego tylko 290zł. Wcale nie kupiłem go na allegro i ani nie ściągałem go z zagranicy tylko za pośrednictwem pewnego sklepu internetowego(polskiego), jednak po rozmowie ze sprzedawcą(sam się zastanawiam czy on się nie pomylił, ale mam 8070 za 290zł).
Może jakieś namiary na ten sklep ??
Poniżej 3 stówek... też bym wziął ten zestaw :)

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#25 Post autor: OmenGda »

nie wiem czy dobrze zrozumiałem.... skrzynia biegów steruje urządzeniami podłączonymi do pf?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#26 Post autor: M_longer »

OmenGda pisze:nie wiem czy dobrze zrozumiałem.... skrzynia biegów steruje urządzeniami podłączonymi do pf?
Masz skrzynię rozdzielczą która steruje czterema funkcjami. Podnoszenie drzwi, podnoszenie maski i podnoszenie tylnego spoilera.
Ostatnio zmieniony 2011-03-13, 11:31 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#27 Post autor: OmenGda »

ahaaa. trochę dziwne - myślałem, że od ustawienia przekładni będzie zależna prędkość obrotu wału w v8. to ja kupie ten model i zrobię go po swojemu :)
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#28 Post autor: Filus »

Z elementami z samego 8070 możesz mieć ciężko (przy założeniu, że chcesz zachować pozostałe mechanizmy) ze zrobieniem tej skrzyni biegów - zębatek zawartych w skrzyni rozdzielczej w tym zestawie jest mało. Chyba, że co nie co dołożysz;).

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#29 Post autor: greenblue »

OmenGda pisze:ahaaa. [...] to ja kupie ten model i zrobię go po swojemu :)
Człowieku, z takim nastawieniem nie pasujesz do obecnego tu malkontentyzmu i niezadowolenia z tego zestawu!!!

Ale mi się ono (to nastawienie) podoba, więc czekam na Twoje przeróbki!
Ostatnio zmieniony 2011-03-13, 23:40 przez greenblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#30 Post autor: TT »

Moim zdaniem zestaw jest bardzo fajny. Ma dobry design, jest bawialny. Ma dobrą cenę i dużo ciekawych elementów. Nie rozumiem dlaczego tak na niego narzekacie. Wiadomo, że 8880, 8466 i 8448 to inna liga, ale ten super car jest mniejszy i tańszy. Nie ma co ich razem ze sobą porównywać.
Pozdrawiam,
Tomek

ODPOWIEDZ