8803 Minifigures Series 3

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#121 Post autor: nori »

08 - Mummy

Obrazek

Pewnie Was już to nuży, ale powtórzę po raz setny, Adventurers (wg mnie) najlepszą serią jest. Nic więc dziwnego, że największym moim zainteresowaniem, z obecnej, trzeciej serii minifigurek, cieszyła się ciekawa mumia...

Dlaczego ciekawa?

Gdyż pod postrzępionymi białymi bandażami, prześwituje kolor... zielony.

Obrazek

Czyżby to mumia orka była? A może niedbale zmumifikowane ciało nabrało tej barwy? Zapewne pozostanie to tajemnicą, znaną tylko samej mumii, najwidoczniej niezbyt zadowolonej z tej swojej karnacji – wystarczy spojrzeć tylko na te smutne (zielone!) oczy i zaszyte usta (wyglądające jakby... miała wąsik?)...

Obrazek

Jednak podczas mumifikacji przynajmniej starano się wykonać dobrą robotę, świadczą o tym bandaże z tyłu biednego delikwenta,

Obrazek

jak i z boku. Popatrzcie na ręce i nogi!

Obrazek

Jakoś mało wesoło było w tym starożytnym Egipcie, smutna zielona mumia za towarzysza ma Faraona z serii drugiej, także z niezbyt wesołą miną. Choć z drugiej strony, biorąc pod uwagę jaki urząd piastuje, to może nie smutek a powaga? Więc mumia w swoim smutku jest niestety osamotniona...

Obrazek

Ale gdzie tam!, na szczęście ma całkiem sporawą rodzinkę i jak to ładnie Longer ujął, „nawet pieska wyprowadzili”.

Obrazek

Mumii dodatkowo towarzyszy skorpion, w przepięknym kolorze ciemnoczerwonym, nieco ożywiający tę jej zieleń. Niestety, zapasowego skorpiona, lub czegokolwiek, zabrakło...

Obrazek

Mumia prezentuje się całkiem ciekawie, trochę dziwi kolor zielony, jednocześnie, wraz z dość oryginalną główką oraz białymi bandażami, nadaje jej to pewnego specyficznego uroku. Oryginalna na pewno jest, ale czy się spodoba? To już kwestia indywidualnego gustu...
Ostatnio zmieniony 2011-02-28, 21:11 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#122 Post autor: Lord Vash »

nori pisze:skorpion, w przepięknym kolorze ciemnozielonym
Ja widzę czerwonego skorpiona :)
Mumia tylko z pozoru jest nieciekawa. Jako jeden z nielicznych minifigów ma nadruk na plecach.
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#123 Post autor: Kirysowaty »

nori pisze:Mumii dodatkowo towarzyszy skorpion, w przepięknym kolorze ciemnozielonym
Ciemnoczerwonym.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#124 Post autor: nori »

Oj, udzieliła mi się zieloność mumii... Skorpion oczywiście jest ciemnoczerwony ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#125 Post autor: Mr.Z »

Kirysowaty pisze:Z tych kodów nie da się korzystać - do żadnej ściągawki nie pasują. Z jedną z nich zgadzają się tylko bejsbolista i pilot. W moim odczuciu firma wygrała.
Odświeżę nieco, bo chociaż żyjecie już raczej 5. serią i dalszymi, to niektórzy wciąż nie rozpakowali (części) figów z 3. serii albo 4. A metoda, o której poniżej będzie przydatna przy segregowaniu ludzików, nawet gdy Firma skreśli i braillowców. Dot-kody, jak słusznie zauważacie, są niepewne, bałaganiarskie, na różnych ściągawkach naprzemiennie pomocne/mylące. Na warszawskiej integracji ktoś - nie pamiętam kto - niech się upomni o chwałę - rzucił pomysł ważenia tego szajsu.
Wagę zdobyłem nieco za słabą, bo dającą wyniki w dziesiątych częściach grama, a lepsze byłyby w setnych. Ale i ona umożliwiła mi wstępną selekcję i BARDZO ułatwiła dalsze obmacywanki. Tak się przedstawia zawartość mojego kartonu (podaję ilości poszczególnych, bo zdjęcie z tego wątku myli co do Rybaków/Alienów):

Sumo Wrestler - 5 szt. - 9,7-9,8 g
Tennis Player - 4 szt. - 9,9 g
Mummy - 5 szt. - 9,9 g
Baseball Player - 4 szt. - 10,0 g
Racecar Driver - 5 szt. - 10,1 g
Gorilla - 4 szt. - 10,3 g
Alien - 3 szt. - 10,3 g
Pilot - 4 szt. - 10,5 g
Elf - 3 szt. - 10,5-10,7 g
Hula Girl - 3 szt. - 10,6 g
Samurai - 4 szt. - 10,7 g
Cyborg - 3 szt. - 10,8 g
Snowboarder - 3 szt. - 10,9 g
Street Punk - 3 szt. - 10,9-11,0 g
Fisherman - 4 szt. - 10,9-11,1 g
Indian Chef - 3 szt. - 11,7

Dodatkowo metoda ta daje szansę bez otwierania wyłapać woreczek, w którym czegoś brakuje albo jest ekstra bonus - u mnie prawdopodobnie zdarzyło się to (in plus) jednemu Elfowi i jednemu Rybakowi, bo ich waga odbiega zauważalnie.

I jeszcze refleksja na koniec - zazdroszczę tym z Was, co potrafią szybko wymacać kota przez worek, ale jako kupujący wolałbym od handlarza wziąć otwarty woreczek ze sprawdzoną i nie używaną zawartością, niż taki wymiętolony, z porysowaną podstawką a może nawet jakimś elementem zgniecionym.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#126 Post autor: 3dom »

Mr.Z pisze:I jeszcze refleksja na koniec - zazdroszczę tym z Was, co potrafią szybko wymacać kota przez worek, ale jako kupujący wolałbym od handlarza wziąć otwarty woreczek ze sprawdzoną i nie używaną zawartością, niż taki wymiętolony, z porysowaną podstawką a może nawet jakimś elementem zgniecionym.
Podobna refleksja mnie naszła gdy w Leclercu stałem nad koszem z figurkami i próbowałem wymacać brakujące. Dużo nie trzeba żeby np. pękła szybka albo wygięła się wędka, katana.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#127 Post autor: Kirysowaty »

Przepraszam, że odświeżam wątek, ale mam takie drobne pytanie. Raper ma tylko jeden mikrofon, nie ma zapasowego? Poszukuję Hawajki i zamierzam ją jutro wymacać po marakasach, a nie chcę jej pomylić z tym ziomalem.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Dr.Green
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-17, 21:42
Lokalizacja: z komputera :)

#128 Post autor: Dr.Green »

Tak raper ma tylko 1 mikrofon ;)
Dr.Green

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#129 Post autor: 3dom »

Raper przede wszystkim ma kaseciaka, którego łatwo wymacać, także wówczas możesz odrzucić daną torebkę ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#130 Post autor: Bartex0805 »

Jeżeli ktoś ma ochotę to zapraszam do obejrzenia video recenzji jednego minifiga z tej serii:
http://www.youtube.com/watch?v=p9oCc6HCOt8

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#131 Post autor: blizzard »

Strasznie szeleści ;/

Conrack1410

#132 Post autor: Conrack1410 »

Ostatnio sprawiłem sobie 4 elfy - bardzo łatwo "wymacać " :)

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#133 Post autor: Bartex0805 »

Kolejna recenzja figa z tej serii.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KczD0Cm1 ... c1j1CF8VlQ[/youtube]

ODPOWIEDZ