[MOC] MAN beton pump BENNY80

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

[MOC] MAN beton pump BENNY80

#1 Post autor: benny80 »

Co tu dużo pisać - zdjęcia wszystko wyjaœniš. No chyba że ktoœ ma pytania, to chętnie odpowiem :wink:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=104978
Pozdrawiam! B. 8)

ps. Póki co pewnie 'not public' więc podaję link do pierwszego zdjęcia. Resztę uzyskamy zmieniajšc cyfrę w nazwie obrazka od 001 do 010:
http://www.brickshelf.com/gallery/benny ... /bp001.jpg
Ostatnio zmieniony 2008-01-04, 09:30 przez benny80, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#2 Post autor: TT »

Czemu w nazwie widnieje słowo "beton"? Czemu patyczakom zakleiłes sufit?? Miałyby lekcje techniki - "zawieszenie i podwozie pojazdów ciężarowych cz. I"
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Moje ostatnie dziecko w fazie budowy - zapraszam!

#3 Post autor: dmac »

benny80 pisze:Co tu dużo pisać - zdjęcia wszystko wyjaœniš. No chyba że ktoœ ma pytania, to chętnie odpowiem :wink:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=104978
Pozdrawiam! B. 8)

ps. Póki co pewnie 'not public' więc podaję link do pierwszego zdjęcia. Resztę uzyskamy zmieniajšc cyfrę w nazwie obrazka od 001 do 010:
http://www.brickshelf.com/gallery/benny ... /bp001.jpg
Całkiem przyjemny model. Klasycznš technikš, bez paneli i rurek... Tylko tak się zastanawiam, czy gumki utrzymajš Ci te małe siłowniki służšce jako podpory... i czy same siłowniki nie trzasnš (majš plastikowe rdzenie, nieprawdaż?)
A TT pewnie Cię napadnie w nocy i zabierze wszystkie koła, bo zdaje się, że właœnie takich szuka :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#4 Post autor: benny80 »

Ad1. A jak miałem nazwać urzšdzenie do podawania betonu? (mój ojciec mówił na to 'stetter') Czy coœ nie tak, bo juz teraz sam nie wiem.. :oops:
Ad2. Bo patyczaki bardzo lubiš wędrówki po nocach - za często znajdywałem je na firankach i zasłonach :lol:

Pozdrawiam! B. ;-)

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#5 Post autor: TT »

Dmac ja potrzebuje koła tylke te które majš powyżej 8cm długoœci. :lol:
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#6 Post autor: TT »

Moje pytanie co do nazwy wynika z mojej niewiedzy na temat różnych specjalistycznych maszyn - podawarka betonu?? Czyli tak dŸiwig??
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#7 Post autor: benny80 »

Wierzcie lub nie, ale gdy pisałem odp dla TT, Twoje postu nie było dmac :?
W każdym razie odpowiadajšc: siłowniki na gumkach bardzo dobrze się spisujš i polecam to jako rozwišzanie małej skali lub braki miejsca. A wytrzymałoœć... cóż, nie było kabiny i platformy z ramieniem to dŸwigały cały samochód. Teraz już nie dajš rady więc to już chyba bez znaczenia :lol:

Przy okazji pytanie do Ciebie dmac jako do posiadacza modelu 8455 - próbowałeœ i czy, oraz jak udało Ci się połšczyć ten nowy typ siłowników podstawami do siebie (tak jak można było ze starszym typem)?

Nie nazwałbym tego dŸwigiem TT z racji tego, że udŸwig tych urzšdzeń jest niewielki - zazwyczaj własnego ramienia i trochę. Liczy się za to zasięg ramienia lub wysokoœć, na jakš można się dostać, więc prędzej powiedziałbym że to rodzaj zwyżki. :wink:

Pozdrawiam! B. 8)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#8 Post autor: dmac »

benny80 pisze: Przy okazji pytanie do Ciebie dmac jako do posiadacza modelu 8455 - próbowałeœ i czy, oraz jak udało Ci się połšczyć ten nowy typ siłowników podstawami do siebie (tak jak można było ze starszym typem)?
Według mojej najlepszej wiedzy, takie połšczenie jest niemożliwe :( Oczywiœcie pomijam rozwišzanie typu obudowanie połowy siłowników "kołnierzem" z klocków. Coœ takiego, co w starych siłownikach załatwiało się za pomocš 2 liftarmów, tutaj się nie uda.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#9 Post autor: TT »

Damc mnie jako przyszłego posiadacza 8455 :lol: też interesuje sposób połšczenia tych nowych siłowników podstawami. Wiele nad tym myœlałęm i wymysliłem, ale mój pomysł jest mniej praktyczny od sposobu w jaki można było łaczyć te stare siłowniki (sprubuje wam poakzać mój pomysł za pomoca tych siłownikówe z 8466).
Racja to coœ w rodzaju zwyżki. Fajnie, że robisz takie specjalistyczne maszyny.

ps nie macie wrażenia, że tylko my trzej rozmawiamy o MOCach z technic i model team? gdzie reszta?? Słšwek T, Darek Mróz, Szanowny ADMIN co na gšsiennice czeka żeby zaczšc budować swój MOC, no nasz debiutant Shagi i wszyscy inni których nie wymieniłem
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#10 Post autor: TT »

Dmac mnie uprzedził (nie widziałęm jego wiadmoœci jak pisałem swoiš). Mój pomysł to własnie te głupie obudowywanie siłowników.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#11 Post autor: shaggie »

TT pisze:ps nie macie wrażenia, że tylko my trzej rozmawiamy o MOCach z technic i model team? gdzie reszta?? Słšwek T, Darek Mróz, Szanowny ADMIN co na gšsiennice czeka żeby zaczšc budować swój MOC, no nasz debiutant Shagi i wszyscy inni których nie wymieniłem
Ja się nie wypowiadam na temat Technika, bo jak wielokrotnie już zaznaczyłem, nie jestem dobry w te klocki (w sensie dosłownym :) ). Zbudować coœ według instrukcji umiem, ale żeby opracować własne rozwišzania dotyczšce np. siłowników pneumatycznych - na to już jestem za cienki. Niemniej wszystkie Wasze modele chętnie oglšdam i czytam wszystkie Wasze fachowe komentarze na ich temat.
shaggie.

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#12 Post autor: benny80 »

No to jeszcze od razu dorzuć swoje 'trzy grosze' - nie trzeba byc
od razu inżynierem metalurgii, by docenić piękno konstrukcji mostu :lol:
Pozdrawiam! B. 8)
ps. eh, ta skromnoœć...

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#13 Post autor: TT »

Poprostu jeżeli twierdzisz, że nie znasz się na takich budowalch. To przynajmnije napisz czy Ci się z wglšdu podoba itp. Ja mam 15 lat, wież mi ja tez się na tym nieznam. Jak Benny zrobił tš pompe betonu to pierwszy raz zobaczyłęm, że coœ takiego jest, nigdy o takim czymœ nie słyszałem (na œłšsku nikt nic nie remntuje anie buduje (poza rondem) więc skšd miałem wiedzieć co to jest, naœlšsku sš jedynie maszyny do burzenia a nie budowania). Najbardziej dziwi mnie to, że Ci forumowicze którzy się na tym znajš nie włšczajš sie do dyskusji.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#14 Post autor: benny80 »

No wiesz, może po prostu nie wszyscy majš tyle wolnego czasu lub nie spędzajš go tyle przy kompie. Ja osobiœcie raczej ograniczam się do tematów Technic'a, Giełdy i Spraw Organizacyjnych, no ale to już kwestia własnych zainteresowań :lol:
A co do zabawek budowlanych to remont ronda i budowa DTŒ jest faktycznie niezłš okazjš na przeglšd różnych maszyn i użšdzeń - będę miał aparat to zrobię trochę zdjęć, może...
Btw. - skšd shgg'ie awansował nagle na Admina?
B. 8)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#15 Post autor: dmac »

benny80 pisze: Nie wszyscy majš tyle czasu (...)

Btw. - skšd shgg'ie awansował nagle na Admina?
B. 8)
No, ja na przykład w ogóle nie mam czasu. A jednak przeczytałem wszystkie posty, co do jednego, od poczštku istnienia Forum. Nie wiem tylko, czy to dobrze, czy może powinienem iœć na odwyk :)

Właœnie, właœnie, też zauważyłem awans Shaggiego :) Gratulacje! W końcu to Shaggie dłubie przy newsach i designie, nieprawdaż?
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ