[MOC] Kamienica II

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

[MOC] Kamienica II

#1 Post autor: Cevillus »

Witam.
Chciałbym wam zaprezentować swoją drugą już kamienicę.
Obrazek
Czekam na wasze uwagi oraz komentarze.
GALERIA

crises

#2 Post autor: crises »

Podoba mi się. Czarna stolarka i biała ściana wyglądają bardzo fajnie. Wywaliłbym tylko te szare wystające kafle i zmienił chodnik na inny kolor. Niech będzie gładziutki. Poza tym bardzo ładnie. Minimalizm, ale schludny i estetyczny.

Robienie zdjęć kamienicom w ujęciu "z góry" nie jest dobrym pomysłem. Fotografując z dołu pokażesz jej wielkość, a tak dusisz ją i zmniejszasz.

Galeria jeszcze niepubliczna, więc nie mam szansy skomentować innych zdjęć.

Nexus 7

#3 Post autor: Nexus 7 »

Kamienica jest poprawna ale nic poza tym. "Niestety" poziom na naszym forum podnosi sie bez przerwy i trzeba sie mocno napracowac zeby zasluzyc na pochwaly :-)

Szczyty i dach sa calkiem fajne. Glowne problemy to zupelnie plaska, pozbawiona jakichkolwiek ozdob, a wiec rowniez charakteru, fasada oraz okna

Mozna na przyklad tak: zrob daszek nad wejsciem. Dodaj parapety pod oknami, jakies okapy nad nimi. Albo chocby po jednej czarnej plytce pod i nad oknem. Zaznacz gzymsy pomiedzy kondygnacjami. Nierownosci w murze zostawilbym chyba tylko biale i wpuscilbym je na pol grubosci plytki w glab muru (montowane na "pralkach").

A poza tym to buduj jak najwiecej kamienic, kazda nastepna bedzie lepsza!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Byłoby dobrze, gdybyś okna i drzwi po prawej odsunął od krawędzi na dwa study tak jak po lewej.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#5 Post autor: PatrykZ »

Niejednokrotnie prostota jest piękna sama w sobie. Typowa, prosta nordycka kamieniczka. No właśnie, a może by tak wcisnąć ją w krajobraz hanzeatyckiego nabrzeża?

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Ładny domek.

Najpierw co mi się podoba:
- asymetria.
- podoba mi się połączenie białych ścian z czerwonym dachem i czarnymi drobiazgami.
- technicznie ładne zdjęcia. Ładne tło.
Przy czym kamienica jest wyższa niż szersza, więc naturalnym byłoby robić zdjęcia pionowo, a nie poziomo. Poziomy, w dodatku bardzo ciasny kadr wygląda źle. Jak Crises napisał - zrób choć jedno zdjęcie z poziomu ludzika, lub najwyżej pierwszego piętra.
Zdjęcia powinny być nieco jaśniejsze.

Co bym poprawił:
- Jeśli chciałeś zbudować prostą, surową kamienicę bez ozdób, to ok. Ale nie ujmując surowości, realizmu dodałyby proste elementy typu podmurówka w innym kolorze (jasnoszarym), gzymsy (białe), daszek nad wejściem (czerwony).
- Dobrze by było wysunąć schody i drzwi wraz z jednostudowym obramowaniem o 2-3 study do przodu.
- tę asymetrię koniecznie trzeba zaakcentować. Np. dając parapety pod oknami (i/lub gzymsy nad oknami) wyłącznie po lewej stronie, czy też po prawej stronie wstawiając zupełnie inne okna.
- Śnieżnobiała ściana sugeruje niedawny remont, więc zrezygnowałbym z wystających 'cegieł'.
- czarne kafelki dobrze imitują mokry asfalt. Ale szczególnie przy czarnych drzwiach jakoś mi tu nie pasują. Jak pisano wyżej - lepsze byłyby szare.

(I nie "dwo" tylko "two" :)
Ostatnio zmieniony 2011-03-17, 01:53 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#7 Post autor: Bobofrutx »

Nie znam się specjalnie na budowaniu kamieniczek ;) Ale sądzę że nie jest źle, chociaż według mnie super też nie jest. Bez urazy.
Mi również podoba się asymetria. Uważam że przydałoby się więcej szczegółów.
Nie za bardzo pasuje mi czarny chodnik/podłoże.

Najważniejsze że dalej budujesz! I że sprawia ci to ogromniastą przyjemność?! :P
Ostatnio zmieniony 2011-03-21, 18:23 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

V1 pisze:Najpierw co mi się podoba:
- asymetria.
Bobofrutx pisze:Mi również podoba się asymetria.
Kształt domu sugeruje, że jest to kamienica i to dość stara. W takim domu nie może być asymetrii. Poza tym okno o jeden stud od krawędzi oznacza, że wewnątrz okno będzie przy samej ścianie.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Ani jedno, ani drugie nie jest żadnym ewenementem:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
\/1 ______________

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

V1 pisze:Ani jedno, ani drugie nie jest żadnym ewenementem:
Nie jest, ale żadna z pokazanych przez Ciebie kamienic nie jest w typie cevillusowej.
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ