[MOC] Ecto-1

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Ecto-1

#1 Post autor: Misterzumbi »

No to jest... Prosze wybaczyc mi zdjecia, ale dzisiaj Kamera odmawiala wspolpracy, az w koncu sie wkurzylem i porobilem tak aby Polska nie zginela, bez specjalnej ochoty na jakies wykwintne Fotoszopy.

Zgodnie z komentarzami poprawilem to i owo, wciekly do niego nauki z Czitera, ale niestety, bialego nie dalo sie zniwelowac. Za to ma na dachu taki bajzel jak orginal, ma lusterko i szperacz, zmienilem tylne zakrycia kol, skrocilem skrzydla itd.

Co jescze ciekawego... Ludki to te same co w starym, sa wedlug mnie bardzo dobre i nie bylo co przy nich kombinowac.
A, i kola powinny byc w tym takie z bialym paskiem, i choc zrobilem jescze cztery takie jak w rozowym, za duzo mi bylo tego bialego... Czwarty z kolei, Ecto-1a tez lezy juz na polce, ale jescze w "starej"wersji, kiedys pewnie doczeka sie przebudowy i Galerii...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu bedzie Galeria, kiedystam. Ale nic w niej ciekawego poza juz pokazanym nima...

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=468823





Cos mnie naszlo zeby zmontowac sobie Ecto-1 jescze raz, mozliwe ze ma to cos wspolnego z tym zlomem ktory rozpanoszyl sie w garazu? Mozliwe.
Na poczatku budowania z klocko obralem sobie pewna skale, 5 dla Eurpejczykow, 6 dla Amerykanow, 8 dla ciezarowek. Miedzy innymi dlatego moj stary Ecto ma pojedyncze swiatla i jest mocno przerysowany.
Ostatnio postawilem Cadillaca obok Granady i wyszlo to:

Obrazek

Tak? Kombi jest jescze metr dluzszy. Sama serokosc to okolo 30 cm, takze stwierdzilem ze jak napompuje swojego starego Ecto o jednego studa w bok, i zobaczymy ile wyjdzie w tyl powinno pasowac. Teraz jestem w punkcie gdzie... Nie wiem.

Nie mam pojecia czy meczyc dalej czy wywalic do kosza, co ogladam to cos mi sie podoba, a cos znowu nie. Najbardziej boleje na tym ze brak tej plytki pomiedzy lampami a zderzakiem, a niemam pomyslu jak tam wcisnac jescze kafla...
I maska jest o wiele za gruba, o plytke. Ale niemam ani troche pomyslu co by tam wcisnac oprocz zmontowania maski z normalnych kafli i jumperow...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jak jest?
Ostatnio zmieniony 2011-04-11, 17:24 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Zrobiłbyś go najpierw w oryginale. Z tymi dodatkowymi śmieciami jest na tyle kalecznie, że trudno cokolwiek powiedzieć o samochodzie.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#3 Post autor: Misterzumbi »

Ni chce orginalu, niech bedzie z tymi smieciami, pomagaja tu i tam schowac niedoskonalosci, jak np dach z 33 czesci i taki tam. Tyl mam gdzies, nie jest zle, przod mnie denerwuje.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Na drugim zdjęciu wygląda dobrze, na trzecim źle.
Może jest za wysoki? Garb na masce jest gigantyczny, gdyby go zmniejszyć wraz z całą górną częścią karoserii może byłoby lepiej? Teraz to prawdę mówiąc, nie wiem nawet czy mi się podoba czy nie.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#5 Post autor: Misterzumbi »

Garb na masce wywalilem i zrobilem prosto, z kafli, na dwie plytki gruba maska, wyglada o niebo lepiej.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Nie podobają mi się te rury nad przednimi kołami. Nie mogą być krótsze albo wcale? Czy okrągłe światła nie wystarczą do zaznaczenia krągłości? I przeszkadzają mi dziury w tych półokrągłych nad światłami.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#7 Post autor: Misterzumbi »

Niestety nie moga byc krotsze ze wzgledow "technicznych", te polkoliste z dziura "wisza" tam na jednym koleczku... Pozatym w prawdziwym te "rury" od swiatel koncza sie dopiero przy drzwiach i sa na tyle "prominentne" ze wydalo mi sie ze sa dosc waznym detalem zeby urozmaicic ten troche naciagany przod:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-03-24, 21:11 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

w prawdziwym te "rury" od swiatel koncza sie dopiero przy drzwiach
Tak ale tylko od góry. Zastanawiam się nad takim klockiem lub takim
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#9 Post autor: Misterzumbi »

Obydwa za wielkie, i niestety nijak nieda sie podkrecic do tego swiatel.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Obrazek

Szyby mają za małą powierzchnie w stosunku do reszty. W oryginale jest mniej więcej pół na pół, tutaj nawet nie ma 1:2.

Skos na masce - pochyl te zaokrąglone 1x3 (albo 1/4), pociągnij za nimi kaflami na płasko. Na białym nie będzie widać że kawałeczek skosu opada w dół.

Dalej uważam że szyba pod kątem prostym jest po prostu zła.

Koła całkowicie zginęły pod tym morzem bieli.

Dziury z przodu można zalepić naklejkami. Te na gładkich zaokrąglonych 2x3. Nawiasem mówiąc dzięki że przypomniałeś mi o tym klocku, właśnie mi się bardzo przydał :D
Ostatnio zmieniony 2011-03-25, 12:36 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#11 Post autor: Misterzumbi »

No dobra... Jak pisalem, zmienilem maske, i obojetnie jaka wersje wybiore, zostanie wlasnie tak.
Odwrocilem te antenki, teraz ta grubsza czesc zachodzi na te "dziury"...
Dodalem te grille miedzy swiatlami a zderzakiem, nie jestem do konca przekonany, tym bardziej ze juz strasznie naciagam, do tych grilli na zewnatrz wcisnalem gumki zeby nie wypadaly, a kola tez sie tylko na ladne oczy trzymaja... Hmmpppfh... Nie wiem... Niby tak bardziej jak prawdziwy, a jednak jakos za grubo.

Co jescze... Szyby, Jerac ja wiem ze jest tak a nie inaczej. I na razie tak zostanie, jak mi wydlubiesz tak pogieta szybe z klockow to zmienie.
Tym bardziej ze nadal twierdze ze ta szyba jest tylko pod katem jak oglada sie samochod naprawde z boku, z kazdego innego kata wyglada wlasnie tak prosto i juz.
Niski dach tez wiem, wole tak niz za wysoko, wychodze z zalozenia ze to nie modelarstwo redukcyjne a takie durackie budowanie zabawek, nie przeszkadza mi ze jest przerysowany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A nie wiem co i jak z tymi naklejkami. Gdzie je montowac?
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#12 Post autor: pitrek02 »

Z gratami wygląda bardzo dobrze, bez już niekoniecznie...
Te bajerki bardzo fajnie maskują koślawość dachu, który wygląda co najmniej dziwnie.
Wersja z tym garbem zdecydowanie bardziej do mnie przemawia. Wiem, że przez to model wydaje się trochę przerysowany, ale przez to jest bardziej zabawkowy i estetyczny.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Poprawione...

Bonus:

Obrazek

Obrazek
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Bartek
Posty: 8
Rejestracja: 2010-08-17, 21:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Barteek97

 

#14 Post autor: Bartek »

Jak dla mnie, to no jest trochę za wąski, szczególnie widać to z przodu. Przy różowym tego tak nie widać. Bajzel na dachu bardzo mi się podoba ;)
Taki mały offtop, ale chciałem Ci Misterzumbi pogratulować świetnego Cadillaca (tego prawdziwego rzecz jasna :D )
Ostatnio zmieniony 2011-04-12, 18:21 przez Bartek, łącznie zmieniany 1 raz.
Bartek
Air-cooled VW's www.cal-look.pl

ODPOWIEDZ