[MOC] Kamieniczki- Projekt port.

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

[MOC] Kamieniczki- Projekt port.

#1 Post autor: Kleymen »

Witam.

Portowe kamieniczki stały się samodzielnym MOC-em na potrzeby Pyrkonu, chciałbym w nich poprawić jeszcze kilka rzeczy. Może dodać komin, poeksperymentować z innymi oknami. Zobaczymy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Brickshelf

Pozdrawiam, Dawid.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#2 Post autor: Ither »

Ta niebieska mi się podoba bardziej, jednak zaokrągliłbym jej sam szczyt, o którym nie mam pojęcia jak się profesjonalnie nazywa. I fajny ten gzyms tam.
Natomiast ta zielona mi nie leży. Chyba okna są za blisko siebie na mój gust. Ale może kiedyś się takie robiło. I Zrób tam jednolite te kratki na dachu, mogę Ci je pożyczyć na Gdańsk jak chcesz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

Ither pisze:Natomiast ta zielona mi nie leży.
Zielona nie ma dachu. Wszystkie gdańskie kamieniczki mają dach!
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

W niebieskiej najbardziej podoba mi się szczyt. Te małe "grzybki" na rogach, niby taki drobiazg, a dodają uroku. No i te białe paski też na plus.
Poniżej szczytu jest gzyms, który niezbyt mi się widzi; te białe i niebieskie kratki. Zamiast nich widziałbym jakiś wystający do góry ornament, albo okienko na poddasze.
No i na dole to duże okno nie ma żadnych ozdóbek, przez co nie pasuje do reszty okien.
Zielona kamienica jest ładna, choć zastanawia mnie jej przeznaczenie; duże drzwi, a nawet wrota i wysokie, mniej więcej sześciometrowej wysokości pomieszczenie wewnątrz sugeruje przeznaczenie inne niż mieszkalne.
Płaski dach? Nie wiem co oo nim myśleć.

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#5 Post autor: Kleymen »

Ither pisze:Chyba okna są za blisko siebie na mój gust. Ale może kiedyś się takie robiło.
Nie chciałem robić dwóch podobnych kamieniczek obok siebie, stąd też różne dachy. Okna zresztą w niektórych kamienicach zajmowały znaczną powierzchnię fasady, jak choćby
tu.
Ither pisze:I Zrób tam jednolite te kratki na dachu, mogę Ci je pożyczyć na Gdańsk jak chcesz.
Byłoby super, dzięki. Przypomnę się.
glaz_pimpur pisze:Zielona nie ma dachu. Wszystkie gdańskie kamieniczki mają dach!
Prawda, ale nie budujemy przecież Gdańska. Nie wszystkie kamienice renesansowe, czy gotyckie miały spadziste dachy, a na takich mieliśmy się wzorować.

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

Niebieski szczyt jest rewelacyjny, prosty ale bardzo efektowny, brawo.
W niebieskiej kamienicy troche za ciezkie, moim zdaniem, sa ozdoby wokol okien na pierwszym pietrze. Pionowe slupki mozna by wsunac w mur o 1/2 bricka. Biale framugi okien tez moglyby troche pomoc.
Zielona natomiat jest dosc intrygujaca, jak zauwazyl zgrredek jej przeznaczenie nie jest oczywiste. Faktoria? Manufaktura? Plaski dach mnie nie meczy, mimo ze zdecydowanie jest nieortodoksyjny. Calosc po prostu ciekawa. Szczyt rowniez interesujacy.
Po raz kolejny przekonuje sie do zielonych budynkow, moja kolejna kamienica bedzie w tym wlasnie kolorze.

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#7 Post autor: vacare »

Zielona kamienica
Hmm...
Do płaskiego dachu podchodzę zupełnie obojętnie,
ale można by było dobudować szkielet dachu i zrobić scenkę pożaru...
Akcja gaszenia... itp.


Do podstawy okien w zielonej kamienicy, można spróbować dodać -
Dark Bluish Gray Slope, Inverted 45 6 x 1 Double with 1 x 4 Cutout :

Obie ładne, rzekłbym klimatyczne

KRUEZ
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 00:27
Lokalizacja: Łódź

#8 Post autor: KRUEZ »

Zielona kamienica chyba nie ma pełnej ściany? bo przez lewe okno widzę kolor niebieski a przez prawe jakieś kolorowe elementy. Chciałbym aby ściany były :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#9 Post autor: eric trax »

KRUEZ pisze:Zielona kamienica chyba nie ma pełnej ściany? bo przez lewe okno widzę kolor niebieski a przez prawe jakieś kolorowe elementy. Chciałbym aby ściany były :)
nie dajmy się zwariować i tak dużo tych ścian jak na kamienice standardowo prezentowane :P
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ