[MOC] Tatra 813 8x8 Kolos

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#61 Post autor: Emilus »

TT pisze:Emil jeszcze fajne by było foto auta z dołu.
Specjalnie dla Ciebie Tomek, ciąg dalszy Tatra teknolodży:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Bonusowo, fotki ze zdjętym grillem. Widać XLa napędowego w miejscu oryginalnej V12:

ObrazekObrazekObrazek
DonArkada2 pisze:Bieg jest trzeci ;P Haha. Dzięks za fotki rozebranej.
Brawo, dobrze! Wygrywasz darmowe moje chęci, na zakup sobie 2 sztuk 8880. Oczywiście, za oba musisz sam zapłacić :P) Będziesz na pierwszym rajdzie? Jak tak, to z jakim autem?
Sariel pisze:Emil, nie mogłeś wcześniej? Jak mamy to skopiować w tydzień? :P
Powinniście wszyscy brać przykład z Lomero :P Dobre duchy trialu doniosły mi, że on będzie kończył swoje auto w piątek wieczorem... Lomero, czuj się sprowokowany i w ramach odpowiedzi na zaczepki, opublikuj swoje auto...

Belfast, przyjedź na rajd z kolegą od tatry! Przyjedź swoim Landem, jak kolega mi dopłaci, jestem skłonny się zamienić z nim na tatry :P Ewentualnie dorzucisz Landa... ;)
Ostatnio zmieniony 2011-04-09, 10:31 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#62 Post autor: Lomero »

Emilus pisze:Powinniście wszyscy brać przykład z Lomero :P Dobre duchy trialu doniosły mi, że on będzie kończył swoje auto w piątek wieczorem... Lomero, czuj się sprowokowany i w ramach odpowiedzi na zaczepki, opublikuj swoje auto...
Chociaż pokusa pokazania Ci jak się powinno budować Tatrę jest wielka to jednak się powstrzymam i nie opublikuję. Jeszcze byś skopiował ;)

A tak na serio to faktycznie nie mam zupełnie czasu, żeby ją skończyć. Na dobrą sprawę dopracowane mam tylko mosty, które są wrzuconę w jakąś bardzo prowizoryczną ramę. Kabina - o ile ją zdążę w piątek zbudować też nie będzie zapewne zbyt efektowna.

Co do Twojej Tatry to oczywiście piękna, zarówno mechanicznie jak i wizualnie, aczkolwiek ja bym ją zbudował zupełnie inaczej :)
Ostatnio zmieniony 2011-04-09, 12:06 przez Lomero, łącznie zmieniany 1 raz.
Lomero

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#63 Post autor: eric trax »

Po zdjęciach podwozia widać jak dopracowana jest Tatra. Ile tam jest tych ramek w podwoziu? Dodaje wagi ale pewnie jest sztywne jak stal. Teraz widzę ile jeszcze brakuje mojej konstrukcji.

Czekam na wieści z najbliższych zawodów. Czuje, że tatra namiesza.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
lizak86
Posty: 62
Rejestracja: 2007-06-22, 22:28
Lokalizacja: Kwidzyn
brickshelf: lizak86

 

#64 Post autor: lizak86 »

Jestem pod wielkim wrażeniem Twojej konstrukcji. Te moje podwozie to się może schować... po raz kolejny straciłem wiarę ze coś dobrego zbuduje...

Oby tatra wygrała, bo dla mnie to najlepsza ciężarówka. Jak oglądam filmiki na yt jak w Czechach śmigają nimi w zawodach to wpadam w zachwyt tych maszyn :)
Ostatnio zmieniony 2011-04-10, 15:37 przez lizak86, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#65 Post autor: Emilus »

Lomero pisze:Co do Twojej Tatry to oczywiście piękna, zarówno mechanicznie jak i wizualnie, aczkolwiek ja bym ją zbudował zupełnie inaczej :)
Dziękuję. Teraz też pewnie bym ją zbudował inaczej i zapewne niedługo zbuduję :P
eric trax pisze:Po zdjęciach podwozia widać jak dopracowana jest Tatra. Ile tam jest tych ramek w podwoziu? Dodaje wagi ale pewnie jest sztywne jak stal. Teraz widzę ile jeszcze brakuje mojej konstrukcji.
Ramek jest w ramie 19. Właśnie ze względu na sztywność ale także na mocowanie półosi, wykorzystałem ramki. Nie przesadzaj tylko bierz się za budowanie. Ja zbudowałem w życiu duuużo trialówek i stąd pewne rzeczy robię tak a nie inaczej - doświadczenie. Jednym słowem buduj, nie marudź. Reszta przyjdzie sama :)
lizak86 pisze:Jestem pod wielkim wrażeniem Twojej konstrukcji. Te moje podwozie to się może schować... po raz kolejny straciłem wiarę ze coś dobrego zbuduje...
Dzięki. Zdradzę Ci, że na drugi rajd wstępnie planuje nową tatrę. Powinna wciągać obecną nosem tzn. grillem...:P Tylko nie bardzo wiem, co zrobić z obecną... Podwozie mogę oddać ;)
Ostatnio zmieniony 2011-04-10, 16:19 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#66 Post autor: TT »

Emilus pisze:Tylko nie bardzo wiem, co zrobić z obecną... Podwozie mogę oddać ;)
Spoko możemy ją wystawić na aukcji w moim sklepie. Tylko czy dasz na to 2 lata gwarancji? ;-)

Emil powiedz jeszcze jaki tatra ma przelicznik (wpisz sobie to w Lyyarowy kalkulator).
Ostatnio zmieniony 2011-04-10, 16:25 przez TT, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#67 Post autor: Emilus »

Waga mi padła, ale mój przelicznik będzie się prawdopodobnie mieścił w przedziale ~2500-2600.

Awatar użytkownika
lizak86
Posty: 62
Rejestracja: 2007-06-22, 22:28
Lokalizacja: Kwidzyn
brickshelf: lizak86

 

#68 Post autor: lizak86 »

Jestem chętny na podwozie!!:)

O bony Ty to masz głowę do tego! mosty też będziesz zmieniał?

Awatar użytkownika
DonArkada2
Posty: 169
Rejestracja: 2008-08-01, 21:52
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: DonArkada2

 

#69 Post autor: DonArkada2 »

Emilus pisze:Brawo, dobrze! Wygrywasz darmowe moje chęci, na zakup sobie 2 sztuk 8880. Oczywiście, za oba musisz sam zapłacić :P) Będziesz na pierwszym rajdzie? Jak tak, to z jakim autem?
Obawiam się że najbliższym rajdem na którym się pojawię będzie w czerwcu.
Matura to bzdura ale napisać ją trzeba. Zresztą teraz mam kursy weekendowe.

Co do samochodu to pewnie Ził 131 Rally link Została mi do zbudowania kabina i paka, ale pewnie pójdzie w żyletki i jeszcze raz zrobię. W końcu czasu będę miał aż nadto xD
Kiedy iść spać?
Gdy budując coś źle zrobisz pomyślisz:
Wcisnę Ctrl+z to się cofnie i naprawi.

ODPOWIEDZ