30003 Road Roller

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

30003 Road Roller

#1 Post autor: Yogi »

Obrazek
30003 Road Roller

Dane techniczne
Seria: City (Construction)
Rok premiery: 2009
Liczba klocków: 31
Liczba figurek: 1
Spis cześci:
Bricklink
Brickset
Lugnet
Peeron

Cena:
Allegro: ok. 10-20 PLN
Bricklink: 13-40 PLN

Zestawik znalazłem przeglądając allegro, wpadł mi w oko, więc nie czekając długo, sprawdziłem najlepszą ofertę i zamówiłem.

Opakowanie i instrukcja
Zestaw, wbrew przyzwyczajeniom (do kartoników), otrzymujemy w woreczku foliowym, obustronnie zadrukowanym.
Gdzieniegdzie można dojrzeć jakie elementy są w środku.
Obrazek Obrazek

Instrukcja bardzo skromna, jedna kartka obustronnie zadrukowana (z czego &#190; zajmuje instrukcja, a &#188; reklama innych zestawów z serii City Construction).
Obrazek Obrazek Obrazek

Elementy
Po otwarciu i wysypaniu woreczka otrzymuje te oto elementy:
Obrazek
Z czego najciekawsza to chyba ta:
Obrazek - Light Bluish Gray Technic Cylinder 4 x 4 with Pin Holes and Center Bar
(co prawda element występuje w 60 zestawach, jednak w moim przypadku jest to drugi zestaw z tym elementem)

Ludzik &#8211; robotnik, z jednostronnie zadrukowanym torsem, w niebieskich portkach oraz &#8222;robotniczym&#8221; kasku.
Obrazek Obrazek Obrazek

Budowa modelu
Zestaw składa się szybko, w końcu to aż 31 elementów! ;)
Zaczynamy od budowy dwóch takich samych elementów:
Obrazek Obrazek

Łączymy je razem:
Obrazek

Dokładamy światełko na patyku:
Obrazek

Przyczepiamy ostatnie elementy, jakim jest siedzenie oraz kierownica, otrzymujemy gotowy model:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Teraz nasz robotnik jest gotów do pracy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowanie
Skromny modelik w opakowaniu foliowym, bardzo mi się spodobał, doskonałe uzupełnienie serii City Construction.
Jedyną wadą którą jest, to cena &#8211; 20 złotych za parę elementów to wedle mnie przesada!



Coś na deser
Jak głosi znane powiedzenie: &#8221;Bo do walca, trzeba dwojga&#8221; &#8211; tylko nie wiem, czy moje wyobrażenie jest trafne. ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#2 Post autor: Backbone »

Jedyną wadą którą jest, to cena &#8211; 20 złotych za parę elementów to wedle mnie przesada!
U mnie w TESCO są po 6,99 za woreczek. Dziesiątki tego wiszą (ostatnio jak bylem w tesco, spokojnie 30 sztuk widzialem nie wchodzac nawet w alejkę z LEGO)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#3 Post autor: Kubrick »

Moim zdaniem, ten walec to jakaś porażka.
-Model zbudowany w tak banalny sposób, że nie ma na czym oka zawiesić.
-Walce nie są walcami, tylko jakimiś dziwnymi pokrzywionymi cosiami.
-Patrząc na zdjęcia z budowy mam wrażenie, że to się zaraz pod własnym ciężarem rozleci pomimo tego bricka 2x4 z pinami w podwoziu.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#4 Post autor: Yogi »

Backbone pisze:
Jedyną wadą którą jest, to cena &#8211; 20 złotych za parę elementów to wedle mnie przesada!
U mnie w TESCO są po 6,99 za woreczek. Dziesiątki tego wiszą (ostatnio jak bylem w tesco, spokojnie 30 sztuk widzialem nie wchodzac nawet w alejkę z LEGO)

U mnie TESCO nie ma, jedyny zakup wchodził w rachubę poprzez allegro, za pierwszym razem trafiłem zestaw po 19,99 złotego, a jak poszperałem głębiej to znalazłem po 10 zł +przesyłka, koszt mnie wyniósł koło 16 złotych - co na tak mały zestaw w foliowym opakowaniu to sporo :|

Kubrick, nie posiadam jakieś większej ilości zestawów systemowych, więc nie mam większego porównania. Zestaw prosty jak na taką małą ilość elementów i w moim odczuciu jest naprawdę dobrze zrobiony :)
Ostatnio zmieniony 2011-04-10, 20:10 przez Yogi, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#5 Post autor: Hezar »

Backbone pisze:U mnie w TESCO są po 6,99 za woreczek.
Jeżeli w moich okolicach złapię podobną okazję, z pewnością nie omieszkam kupić tego maleństwa.
Niby żadna rewelacja, ale ja nawet lubię takie pierdółki :)

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#6 Post autor: Backbone »

Bede moze na dniach w tesco to kupię parę sztuk i ewentualnie chetni odbiora sobie w GDA, a jesli nie chca czekac to normalna wysylka listem.

ODPOWIEDZ