40011 Thanksgiving Turkey

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

40011 Thanksgiving Turkey

#1 Post autor: nori »

Obrazek

40011 Thanksgiving Turkey

Rok 2010 był bardzo dobrym rokiem, jeżeli spojrzeć na jakość zestawów świątecznych. Zarówno serduszko na dzień zakochanych ([URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=11639]40004 Heart[/URL]), zając na Wielkanoc (40005 Easter Bunny), jak i trzy zestawiki Halloweenowe (40012 Halloween Pumpkin, 40013 Halloween Ghost, 40014 Halloween Bat) były naprawdę udane.
Tę dobrą passę kultywuje także zestaw powiązany ze Świętem Dziękczynienia, przedstawiający, jakże oczywistego, indyka.

Seria: Seasonal
Rok premiery: 2010
Liczba elementów: 53
Figurki: -
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 20 x 17
Cena: 4.99 USD

Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

Pudełka brak, zestawik otrzymujemy w, całkiem dużym, foliowym woreczku. Przód zdobi zdjęcie wkomponowane w sielsko wyglądającą okolicę. Biedny indyk, pewnie myśli o niedzieli, a w sobotę...

Obrazek

Tył prezentuje się mało zachęcająco, wypełniają go całkowicie najróżniejsze ostrzeżenia w najróżniejszych językach, także polskim.

Obrazek

Instrukcja to pojedyncza kartka, zawierająca plany budowy oraz indeks elementów. Nie starczyło miejsca, co bardzo mnie cieszy, na bzdurne reklamy.

Obrazek

Obrazek

Oprócz instrukcji, w foliowym woreczku znajdziemy garść luźno wrzuconych klocków, oraz tajemnicze pudełeczko,

Obrazek

które zabezpiecza malutki arkusik naklejek. Brawo, świetny pomysł! Naklejki, mimo ich mikroskopijnego rozmiaru, gdyby były wrzucone luzem, mogłyby nie przeżyć transportu czy składowania.

Obrazek

A sam modelik? Dosłownie chwila budowy i gotowy. Mały, kolorowy, fajny, po prostu uroczy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warto zauważyć: złamałem swoją zasadę i nakleiłem naklejki. ;)

Rok 2010 naprawdę był udany pod względem świątecznych zestawów, co potwierdza też ten modelik. Myślę, że jakby trafiła się okazja, warto go zdobyć, choć z tym mogą być niestety problemy. Raz, że zestawik nie jest dostępny już w sprzedaży, dwa, że jak był dostępny, to tylko, co zrozumiałe, na terenie stanów. Ja za swój egzemplarz składam ogromne podziękowania, jak zwykle niezawodnemu, Nexusowi.

Jako ciekawostkę, można nadmienić, że podobnego indyka mieliśmy już w roku 2003, pod numerem 10090,

Obrazek

jak dla mnie, wersja z 2010 roku, mimo że wyraźnie nawiązuje do swojego poprzednika, jest o wiele bardziej udana i jakaś taka „milsza”?
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#2 Post autor: Hezar »

nori pisze:Warto zauważyć: złamałem swoją zasadę i nakleiłem naklejki.
Teraz wszystko jasne... No jak by on wyglądał...
A zestawik? Uroczy, trzeba przyznać. Dobrze temu ptaszysku z oczu patrzy... ;^)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

nori pisze:Warto zauważyć: złamałem swoją zasadę i nakleiłem naklejki. ;)
...które potem odkleiłeś?

Dziwne, że bardziej opłacało im się wydrukować naklejkę i zapakować w tekturkę niż wydrukować te oczy na klocku. Zwłaszcza, że klocki z takim nadrukiem istnieją.

No i oszczędziliby Noriemu rozterki.


A porównując starego i nowego indyka, to jest w tym jakiś znak czasu; stary jest bardziej wypasiony, a nowy jest kryzysowy, z mniejszej ilości klocków.

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Nie ma klocka 1x1 który ma po obu stronach oczka Zgrredeku. Zestawik przesłodki! I cieszę się, że nakleiłeś wreszcie naklejki. Viva le revolution :D

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

lordofdragonss pisze:Nie ma klocka 1x1 który ma po obu stronach oczka Zgrredeku.
Wiem. Drugie oko może przecież mieć zamknięte.

ODPOWIEDZ