Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Zwycięska idea debiutu B2-B4
Autor Wiadomość
kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-15, 10:42   [MOC] Zwycięska idea debiutu B2-B4

„Przedmiotem mojego wykładu jest zwycięska idea debiutu. Co to takiego, proszę Państwa, jest debiut i co to takiego, proszę Państwa jest idea? Debiut, proszę Państwa, to „Quasi una fantasia”. A co to takiego, proszę Państwa, znaczy idea? Idea, proszę Państwa, – to myśl ludzka, obleczona w logiczną formę szachową.”
Tymi oto słowami wielki wizjoner szachów Ostap Bender rozpoczął spotkanie z obywatelami Wasiuków .

Wspaniała wizja Bendera stworzenia z Wasiuków cywilizacyjnego centrum wszechświata („Z Wasiuków polecą sygnały na Marsa, Jowisza i Neptuna.”) spaliła na panewce. Kołtuństwo, głupota i zacofanie mieszkańców Wasiuków pozbawiło ich tego niewątpliwego zaszczytu.
I nie ma tu nic do rzeczy to, że Ostap Bender rozegrał symultaniczny pojedynek na 30 szachownicach znając tylko jedno szachowe posunięcie, a mianowicie B2 na B4. I nie ma tu nic do rzeczy, że wszystkie te partie przegrał.

Drogi Ostapie to dla Ciebie.

Brickshelf

Flickr

Wielkie podziękowania dla Zgredka i Glaza za pożyczone części i dla Sariela za fantastyczne zdjęcia :)

Krótka historia:
W zasadzie zbudowanie szachów z Lego zawsze było moim marzeniem, a że idee są nieśmiertelne to w końcu się udało. Miałem je zbudować na poprzednią wystawę w Warszawie jako szachy grunwaldzkie. Już miałem zrobioną skrzynkę, ale mnie odeszło.
Największym problemem było oczywiście zrobienie figurek w bieli, gdyż ilość broni czy nakryć głowy w tym kolorze jest mocno ograniczona. No ale jakoś się udało.
Styl "ninja" wyszedł tylko dlatego, że na Eurobricks pojawił się konkurs o tematyce Pharaoh/Ninja/Atlantis. A że jak wiadomo jestem łasy na nagrody to tak wyszło :D
Generalnie planuję na wystawę w Gdańsku przerobić je na jedyną słuszną opcję czyli castle. Z użyciem elementów Brickforge i pomalowanymi przez mojego wasala Aro koronami. Znikną te boczne białe boki skrzyneczki i będą zamiast tego takie lekkie mozaiki z kafli.
To chyba wszystko.

Aha.
Jeszcze tylko:

Jest to oczywiście "chomik szachowy" poruszający się ruchem "chomika szachowego" czyli chaotycznie, z dziką wściekłością we wszystkie strony, atakując figury wszystkich kształtów i kolorów, które posiadają jakiekolwiek ziarna i pestki. Czyni to z niego niezwykle groźnego, ale też nieobliczalnego przeciwnika i sojusznika.
Ostatnio zmieniony przez kris kelvin 2011-04-15, 12:16, w całości zmieniany 4 razy  

Aurimax 
VIP
Hm...No nie wiem...?

Wpisy: 247
Wysłany: 2011-04-15, 10:52   

REWELACJA :)

Aż cieszę się, że przez przypadek tu zaglądnąłem.
Uwielbiam szachy a to wydanie jest mistrzowskie.

crises
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-15, 11:02   

Piękny zegar i wieże. Reszta też ładna, ale te dwa elementy mi się najbardziej podobają.
Kris, zbuduj kiedyś coś małego. Tak dla hecy.

REX 
VIP

Wpisy: 493
Wysłany: 2011-04-15, 11:04   

Szachy są fantastyczne.
Miałem okazję zobaczyć je z bliska na PYRKON-ie. Nie tylko rewelacyjnie wyglądają ale są jak najbardziej "użytkowe". Test gry wypadł pomyślnie. Nie było tylko zegara.

kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-15, 11:17   

crises napisał/a:

Kris, zbuduj kiedyś coś małego. Tak dla hecy.

Eeee...
To Twoja działka :D

Grzesiek 
VIP
Listonosz

Wpisy: 149
Wysłany: 2011-04-15, 11:24   :)

Właśnie nie było zegara na wystawie w Poznaniu. Ogólnie bardzo dopracowana gra :D

kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-15, 11:36   

Zegara zapomniałem dać do Poznania. Co ciekawe, on naprawdę działa.

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2011-04-15, 11:38   

Cacuszko!
A nawet imponujące cacuszko.

Figurki są świetne. Tylko konik mi się nie podoba. Za bardzo wystaje do przodu. Wolałbym jakiegoś bardziej umownego.

Już w trakcie jak je budowałeś, to przyszedł mi do głowy pomysł na moje szachy. Pewnie nieprędko zrealizuję ten pomysł, ale skoro idea jest nieśmiertelna, to może jest jakaś szansa na realizację.

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2422
Wysłany: 2011-04-15, 12:06   

kris kelvin napisał/a:
Co ciekawe, on naprawdę działa.

O, a jak?

kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-15, 12:11   

Ciamek napisał/a:
kris kelvin napisał/a:
Co ciekawe, on naprawdę działa.

O, a jak?

Oczywiście trzeba w to uwierzyć!!!
(Że też taki stary koń Ciamku jak Ty daje się nabrać na moje sztubackie żarty marnej jakości :D)

Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-15, 12:12   Re: Zwycięska idea debiutu B2-B4

kris kelvin napisał/a:
Wielkie podziękowania dla Zgredka i Glaza za pożyczone części i dla Sariela za fantastyczne zdjęcia :)

Wiedziałem, że sam byś nie dał rady ;)
Mój mało inteligentny post pewnie nie wniesie niczego do tematu (ukłon w stronę ...), ale i tak napiszę: Fantastyczne!!!

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2422
Wysłany: 2011-04-15, 13:37   

kris kelvin napisał/a:

Kiedyś była poruszona idea wykorzystania chińskiego budzika za 5 zł, więc pomyślałem, że może ją zrealizowałeś ; o)

Filozof 

Wpisy: 231
Wysłany: 2011-04-15, 14:03   

REX napisał/a:
Miałem okazję zobaczyć je z bliska na PYRKON-ie. Nie tylko rewelacyjnie wyglądają ale są jak najbardziej "użytkowe". Test gry wypadł pomyślnie. Nie było tylko zegara.

Szachy są rewelacyjne, i nawet bardzo grywalne.
Aczkolwiek jedna wada (zapomniałem napisać po pyrkonie) - Konny powinien być cofnięty o 1 kropkę do tyłu bo wadzi o wyższe figury gdy za nimi stoi (król, dama etc.). Poprawisz to?

Nexus 7
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-15, 14:06   

Bardzo ladna rzecz, bardzo. Pomyslowe te figurki, mocno w realiach osadzone. Wieze rewelacyjne.

kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-15, 14:45   

Mrutek napisał/a:
kris kelvin napisał/a:

Wiedziałem, że sam byś nie dał rady ;)
Mój mało inteligentny post pewnie nie wniesie niczego do tematu (ukłon w stronę ...), ale i tak napiszę: Fantastyczne!!!

Nigdy nie ukrywałem, że forma wyzysku czy też niewolnictwa jest mi szczególnie miła, szczególnie wtedy kiedy jest się po właściwej stronie.
No i jakże miły nic nie wnoszący do tematu komentarz. Takie komentarze zawsze są bliskie memu sercu.

Ciamek napisał/a:
kris kelvin napisał/a:

Kiedyś była poruszona idea wykorzystania chińskiego budzika za 5 zł, więc pomyślałem, że może ją zrealizowałeś ; o)

Nie kojarzę.
W środku powinien siedzieć mały Chińczyk, który kręci wskazówkami i któremu wrzuca się małe ziarenka ryżu do środka?

Filozof napisał/a:

Aczkolwiek jedna wada (zapomniałem napisać po pyrkonie) - Konny powinien być cofnięty o 1 kropkę do tyłu bo wadzi o wyższe figury gdy za nimi stoi (król, dama etc.). Poprawisz to?

Faktycznie nie pomyślałem o tym.
Ale każdy wytrawny szachista pokroju Emanuela Laskera tak poprowadzi grę, żeby uniknąć tej niekomfortowej sytuacji na szachownicy. A moje szachy są przeznaczone właśnie dla takich wirtuozów gry :)

No i dzięki wszystkim za miłe komentarze :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu