5765 Transport Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

5765 Transport Truck

#1 Post autor: Backbone »

Obrazek

Seria: Creator
Rok produkcji: 2011
Liczba części: 276 (spis na BL )
Cena: 55-86 zł (BL), polskie sklepy: ok 75zł, allegro 62 - 86zł
Brickset Bricklink Lugnet

Bardzo ciekawy zestaw, za umiarkowaną cenę. Sporo ciekawych części, modele ładne i nie przesadzone. Model główny na półce prezentuje się nadzwyczaj ładnie.

Słowem wstępu - jak zwykle zestaw kupiony "kiedyś tam" a dziś naszła ochota i wena na pisanie recenzji. Także tradycyjnie nie wiem ile woreczków było w środku.

• Pudło i instrukcja:
Pudełko otwieramy z tyłu poprzez wciśnięcie kawałka kartonu do środka. Jego wymiary to
około 35 x 19 x 6 cm. Cały zestaw zapakowany fabrycznie waży nieco ponad 400g. W środku oprócz woreczków z klockami znajdziemy dwie instrukcje. Pierwsza to oczywiście budowa modelu głównego - amerykański ciągnik siodłowy z naczepą i helikopterem. na końcu pierwszej książeczki znajdziemy spis elementów i reklamę lego.com. Druga natomiast to instrukcja budowy Jeepa z motorówką na przyczepie i lawety z małym samochodem. Na dokładkę dostajemy 7 stron reklam.

Przechodzimy do meritum sprawy - czyli budowy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

• Ciekawe elementy:

Tradycyjnie powinienem wypisać tutaj przydatne / nowe / ciekawe elementy. W tym przypadku nie zrobię tego - jest ich naprawdę sporo moim zdaniem. Serki, brackety, curved slope różnej maści, grille etc. Zainteresowanych odsyłam do spisu części, najlepiej na BL.

• Model główny:

Budowę zaczynamy od ładunku przewożonego na naczepie - czyli helikoptera. Przeuroczego zresztą, jak na taką skalę.
Obrazek Obrazek Obrazek

Ciągnik siodłowy budujemy nieco dłużej, ale efekt także bardzo pozytywny. Bardzo ładny model. Kolorystyka nietypowa, aczkolwiek nie mam odwagi powiedzieć że jest źle. Mamy po prostu bardzo ładny model amerykańskiej ciężarówki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W ciągu następnych pięciu minut budujemy naczepę:

Obrazek

Natomiast całość prezentuje się o tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na mnie model główny zrobił bardzo pozytywne wrażenie.

• Modele alternatywne:
Bałem się że modele alternatywne będą o wiele słabsze od głównego. Ale myślę że w przypadku tego zestawu nie można narzekać za wiele. Po prostu projektant miał małą ilość części do wyboru - ale myślę iż stanął na wysokości zadania i oba modele alternatywne są wykonane na bardzo wysokim poziomie.

Jeep z przyczepą i motorówką:

Na początku budujemy motorówkę:
Obrazek Obrazek Obrazek

Później jeepa:
Obrazek Obrazek Obrazek

Na końcu przyczepę:
Obrazek

Tak oto model prezentuje się w całej swojej okazałości:
Obrazek Obrazek

Trzecim, a zarazem ostatnim modelem tego zestawu jest ciężarówka - laweta z ładunkiem, czyli małym autem osobowym. Model także miły dla oka, bawialny (ma otwieraną rampę).

Auto osobowe budujemy w mgnieniu oka:
Obrazek Obrazek

Budowa lawety trwa około piętnastu minut:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tak wygląda cały model:
Obrazek Obrazek Obrazek

• Podsumowanie:

Bardzo fajny model. I dla budowniczych (ze względu na ciekawe elementy) i dla kolekcjonerów, a także dla samych dzieci które lubią budować i przebudowywać jeden zestaw setki razy.

Za:
- ładne i bawialne wszystkie trzy modele
- sporo ciekawych elementów
- ładna kolorystyka
- brak (ostatnio popularnych) naklejek.

Przeciw:
- nie zauważyłem

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Jantin »

Miło by było, jakbyś jednak te elementy wypisał, nawet bez linków, czy fajerwerków. Jak to nie są jakieś undergroundowe akcesoria dla minifigów albo przefikuśne przekładnie czy inne kajdany, to starczy "serek", każdy się domyśli.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#3 Post autor: Backbone »

Jantin, nie ma sensu wypisywać połowy elementów. Jest spis, można sobie na spokojnie go przejrzeć. Celowo nie wypisywałem tych elementów, bo moim zdaniem jest ich bardzo dużo. Tutaj masz spis.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#4 Post autor: stpman »

Backbone czym robisz zdjęcia? Masz może 5zł na dwa arkusze białego brystolu? Bo zdjęcia wyglądają tragicznie. Za ciemne, na tle pokoju, odrobina dobrej woli i nawet komórką można przyzwoite zdjęcia zrobić.
Ride Your Way!

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#5 Post autor: Backbone »

Nie, nie komórką. W planach jest zakup tła fotograficznego. A odnosnie samych zdjec, czym bym nie robił po prostu talentu do tej dziedziny nie mam.

Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#6 Post autor: Yogi »

Cóż ostatnio poziom zdjęć się bardzo podniósł w recenzjach...
Nie każdy ma doświadczenie oraz fundusze by zainwestować w aparaty, tła, lampy i tym podobne.
Sam mam dwa zestawy które chciałbym zrecenzjować, ale muszę porobić lepsze fotki.
Wedle mnie zdjęcia się w miarę, mogły być lepsze ale mimo to widać wszystko dobrze.

Co do samej recenzji, sam zestaw mnie jakoś nie zachęca, wolałbym coś ze skali "minifig" wtedy może bym się skusił.
Patrząc np na te zdjęcie:
Obrazek
Wygląda to jakoś śmiesznie, tak bardzo nienaturalnie, to koło jest za wysoko, chyba lepiej byłby, jak by zrobili bez...

Choć muszę przyznać, że główny model - ciężarówka z lawetą do przewozu helikoptera wygląda nienajgorzej.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#7 Post autor: stpman »

Yogi pisze:Nie każdy ma doświadczenie oraz fundusze by zainwestować w aparaty, tła, lampy i tym podobne.
Robię zdjęcia zwykłym kompaktem (Canon A530) i mam dwa białe brystole plus GIMPa.
Artysta ze mnie żaden, kompletny laik-fotograf. Zobacz sobie zdjęcia moich MOCy i recenzowanych modeli. Idealne nie są, ale myślę, że jak się chce to się do nawet jak się nie ma talentu i milionów na koncie.
Backbone fajnie, że zrobiłeś recenzję i nie myśl sobie, że wieszam na Tobie psy, ale nad zdjęciami serio popracuj.
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#8 Post autor: Scrat »

Yogi pisze: Nie każdy ma doświadczenie oraz fundusze by zainwestować w aparaty, tła, lampy i tym podobne.
Ale zawsze można poczekać na słoneczko.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#9 Post autor: Backbone »

stpman, ja o tym wiem i mam tego swiadomosc. Dlatego tło chcę kupić, bo widzę że bez tego tragedia. Scrat, a co do słoneczka, okno mam tak usytuowane w pokoju że cięzko. Uwierz.

ODPOWIEDZ