[MOC] Brat Robotiusz

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

[MOC] Brat Robotiusz

#1 Post autor: kris kelvin »

Ostatni to już kosmiczny misjonarz. Brat Robotiusz z Zakonu Braci Blaszaków Mniejszych.

Obrazek

Ten MOC powstał zupełnie przypadkowo. Oczywiście jest to kościółek do "Makiety Pancernej". Zbudowałem, potem zacząłem ustawiać na płytach bazowych żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać, zacząłem doczepiać zielsko, płytki, zrobiłem drogę dookoła i murek, pożyczyłem liście od Zgredka na drzewa i tak jakoś wyszło :D

FLICKR

Brickshelf jak opublikują

Tutaj galeria miniaturek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Oczywiście proszę komentować co się nie podoba, bo to kościółek na wspólną makietę. Oczywiście nie będę go przebudowywał całego, ale jakieś zmiany są dopuszczalne.

Zpomniałbym:
crises pisze: Kris, zbuduj kiedyś coś małego. Tak dla hecy.
Jest to oczywiście Bazylika Mniejsza. :)

Rozumiem też teraz skalę obłędu dmaca i jego "Projektu Endor". Pożyczyłem od Zgredka 300 liści (wspólnych) i starczyło raptem na jedno większe drzewo i tych kilka mniejszych sadzonek.
Ostatnio zmieniony 2011-04-21, 13:40 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 3 razy.

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Eee, male ci to wyszlo. I ciemne jak zwykle :-)
W sumie calkiem niezle. Otoczenie bardzo fajne. Drzwi wejsciowe slabe, przydalaby sie jakas framuga, mozna je na przyklad wpuscic odrobine do tylu, albo chocby jakis daszek zrobic.
Z tylu to bym zrobil wieksza ta przybudowke, tak zeby jakas zakrystia weszla.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#3 Post autor: pit »

Bardzo fajny; nadgryziony zębem czasu jak się patrzy.
Choć chyba trochę za długi w stosunku do tego, co plan przewiduje :D
W związku z tym przybudówki bym nie powiększał.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Bardzo ładny neogotyk. Czuć powiew Prus i przedwojenny mrok tego niegdysiejszego innego niż wszystkie landu. Bez wątpienia gotyk to to nie jest, zdecydowanie zbyt delikatne przypory i wręcz filigranowa dzwonnica. Ale z pokrzyżackich cegiełek z murów miejskich na pewno.

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

Ok. Fajny.
A teraz dostosuj go do realiów wojny: jeden z rogów wieży rozwalony przez pocisk, w ścianach dziury i wgłębienia po pociskach, dach częściowo zawalony, lub nawet początki pożaru. Tak, pożar musi być. Przynajmniej część okien musi być zniszczona. Murek uszkodzony w kilku miejscach, może jakieś leje. Kiedyś wokół kościoła chowano zmarłych. Powinny być jakieś groby, lej po pocisku, wokół porozwalane ludzkie kości i czaszki. Widziałem coś takiego i to stosunkowo niedawno, bo na początku lat 70-tych. Fajnie wyglądało ;)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

pit pisze:Choć chyba trochę za długi w stosunku do tego, co plan przewiduje :D
Zmieści się. Nie bardzo jest jak go zmniejszyć, bo jak na kościół to jest właściwie maleństwo.

Jakaś chociaż mała apsyda powinna być. Bez niej kościół to nie kościół.

Obrazek

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

No właśnie z powiększeniem to mogą być kłopoty. On i tak ma chyba 42 kropki długości i 24 szerokości jak pamiętam, a działka Ithera na której ma stanąć to raptem 4 płyty bazowe.
Zmniejszać też trochę nie bardzo bo jak Zgredek zauważył to raczej kościółeczek niż kościół.
Ale o takiej apsydzie półokrągłej myślałem i chyba coś takiego zrobię.

Jeszcze bardziej go rozwalić? Myślałem, że jest wystarczająco podniszczony. Ale mogę go jeszcze trochę zdewastować w imię Boże.

Fistach

#8 Post autor: Fistach »

Bardzo fajne! I te cegły.

Teraz to podniszcz i dodaj szkopow i amerykancow :)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#9 Post autor: Kubrick »

kris kelvin pisze:On i tak ma chyba 42 kropki długości i 24 szerokości
Bardzo dobre wymiary. Idziesz w dobrym (trialowym) kierunku ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#10 Post autor: Der »

Kolorystyczne cudo. Murek urzeka - świetny sposób budowy. Najfajniej oddajesz efekt, że coś jest zniszczone, stare, zerodowane. Powiało mrokiem i to mi się podoba.Ja bym tam Cthulhu dodał. :)
<cisza>
Słyszysz?

kris kelvin

#11 Post autor: kris kelvin »

Pewnie jakby na moim miejscu był crises to by dodał macki wyłażące przez drzwi i okna, ale ja nawet o tym nie pomyślałem :D
Moja wieś zawsze spokojna i wesoła.
Ale te macki mogłyby wyglądać nieźle, szkoda, że ich nie mam bo bym nawet spróbował coś takiego zmontować, bo pomysł jest intrygujący.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#12 Post autor: Sorrow »

Der pisze:Powiało mrokiem i to mi się podoba.
kris kelvin pisze:Moja wieś zawsze spokojna i wesoła.
Może i z pozoru spokojna, ale wcale nie sielska. Der ma rację - w tych chaszczach dookoła lub w samym kościółku ewidentnie coś się czai!:]

kris kelvin

#13 Post autor: kris kelvin »

Sorrow pisze: Der ma rację - w tych chaszczach dookoła lub w samym kościółku ewidentnie coś się czai!:]
Oczywiście że się czai.
Czai się Wiara, tuż obok czai się Nadzieja, a na końcu lekko skryta czai się MIŁOŚĆ!!!

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#14 Post autor: Der »

kris kelvin pisze:
Sorrow pisze: Der ma rację - w tych chaszczach dookoła lub w samym kościółku ewidentnie coś się czai!:]
Oczywiście że się czai.
Czai się Wiara, tuż obok czai się Nadzieja, a na końcu lekko skryta czai się MIŁOŚĆ!!!
Myślałem raczej o czym innym.

Tuż obok czai sie gnom z ogródka Weasley-ów, zaraz za murkiem TorGal z Twierdzy D'Arnise, zaś na samym końcu wielki przedwieczny Glaaki z Lovecraft-a. :)

Zapomniałem dodać, choć w Twoim wypadku to i tak będzie pewnie oczywiste. Świetnie się prezentuje nieregularny kształt podstawy.
<cisza>
Słyszysz?

rh

#15 Post autor: rh »

Ależ uroczy ten kościółek ... mi się skojarzył z takim małym wiejskim kościółkiem, zatem chyba cel osiągnięty. Jedynie brakuje mi jakiegoś cmentarza obok ...
Ostatnio zmieniony 2011-05-07, 13:35 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ