[MOC] Gwidź

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

[MOC] Gwidź

#1 Post autor: Bobofrutx »

Hej :D

Kilka dni temu wspominałem sobie zestaw 6352, jaki to on był fajny i to jak się nim fajnie bawiło w dzieciństwie, czyli nie tak dawno. Musiałem/chciałem sobie pomóc przy wspominaniu czymś namacalnym :D i tak narodził się ten o to dziwoląg. Jestem ciekaw co wy o nim sądzicie?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I inspiracja:
Obrazek


Galeria

Pozdrawiam.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Fistach

#2 Post autor: Fistach »

Zestaw miałem. Świetnie się nim bawiło.

Twoj MOC super wykonany - zreszta jak zwykle. Chociaz moze po prawej stronie kabiny dalbym kafle.

Aha no i oryginal mial kabine po prawej stronie a Twoj ma po lewej :)

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#3 Post autor: Piterko »

(patrzy na zdjęcie zestawu) a ja miałem tylko taką prosta koparkę a tu takie rzeczy były? No proszę (patrzy na Moca) NO PROSZĘ! To się nazywa funkcjonalność. Do tego stylowy wygląd, drzwiczki, opis i mamy ten sam zestaw na miarę dzisiejszych legowych standardów. Winszuję, bo wyszło ci perfekcyjnie. Zgłoś do moca miesiąca a na to maleńkie cudeńko zagłosuję

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#4 Post autor: Bobofrutx »

Fistach pisze:Aha no i oryginal mial kabine po prawej stronie a Twoj ma po lewej :)
Heh, nie zwróciłem na to wcześniej uwagi :P A kabinę w moim modelu tak pod ruch prawostronny ustawiłem : )
Piterko pisze:Zgłoś do moca miesiąca a na to maleńkie cudeńko zagłosuję
Przemyślę tę propozycję ;P

Dzięki za komentarze!
Ostatnio zmieniony 2011-04-26, 11:09 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

Jak zwykle jesteś mistrzem w umieszczaniu mechanizmów w małych konstrukcjach bez utraty na ich wizerunku. Kolejna Twoja rzecz, którą sobie w domu bezczelnie skopiujemy.
Ostatnio zmieniony 2011-04-26, 12:28 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Mateio

#6 Post autor: Mateio »

Wygląda świetnie - mogłoby być udaną reedycją tego zestawu, z tym że niewątpliwie bardziej w stylu lego byłoby gdyby wyrzucić trochę klocków, bo po co tak dużo i mniej mechanizmów tam w środku. Bardzo zgrabny i przede wszystkim bawialny jest ten modelik. I traktor też ma swój urok. Co do studów pod kabiną - ja bym tam dodał grill plate'y jako antypoślizgową powierzchnię platformy :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#7 Post autor: Bobofrutx »

glaz_pimpur pisze:Kolejna Twoja rzecz, którą sobie w domu bezczelnie skopiujemy.
Spoko :D
Mateio pisze:Wygląda świetnie - mogłoby być udaną reedycją tego zestawu, z tym że niewątpliwie bardziej w stylu lego byłoby gdyby wyrzucić trochę klocków, bo po co tak dużo i mniej mechanizmów tam w środku.
Pewne gdyby to miał być oficjalny zestaw, trzeba by przy nim jeszcze pogrzebać i jak pisałeś powyrzucać trochę części. Ale na szczęście chwilowo nie jest :P a z mniejszą ilością mechanizmów, według mnie nie ma tyle radochy z zabawy ;D
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#8 Post autor: Der »

Wygląda oldschoolowo. Bardzo mi się podoba i ten mechanizm dodający tyle uroku, że chciałoby się tym bawić. Świetna praca. :)
<cisza>
Słyszysz?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Wygląda nieźle, ale nie pasuje mi jedna rzecz: Oryginał miał podpory zakończone łapami opuszczanymi na zawiasie, a u Ciebie ustawienie maszyny na podporach wymaga ciut więcej kombinowania. Wiem że to detal, ale to jednocześnie jedyna rzecz która mi tutaj nie pasuje, bo ogólnie to maleństwo robi pozytywne wrażenie :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#10 Post autor: Bobofrutx »

M_longer pisze:Wygląda nieźle, ale nie pasuje mi jedna rzecz: Oryginał miał podpory zakończone łapami opuszczanymi na zawiasie, a u Ciebie ustawienie maszyny na podporach wymaga ciut więcej kombinowania. Wiem że to detal, ale to jednocześnie jedyna rzecz która mi tutaj nie pasuje, bo ogólnie to maleństwo robi pozytywne wrażenie :)
Podpory które zastosowałem są o wiele stabilniejsze niż te oryginalne, ale jak napisałeś trzeba się cuit nagimnastykować żeby je zamontować. Reasumując, coś za coś ;P
Choć faktem jest że przy zastosowaniu elementów z nowym typem zawiasów Obrazek problem stabilności znika, ale nie wyglądają one najlepiej.
Ostatnio zmieniony 2011-04-29, 21:50 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#11 Post autor: Sorrow »

Bobofrutx, myślałeś, żeby startować w kolejnym naborze na projektantów w TLG? Z takim nosem do zestawowego budowania mógłbyś tam sporo zwojować.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#12 Post autor: Bobofrutx »

Sorrow pisze:Bobofrutx, myślałeś, żeby startować w kolejnym naborze na projektantów w TLG? Z takim nosem do zestawowego budowania mógłbyś tam sporo zwojować.
Szczerze powiedziawszy, to tak, myślałem o tym ;P Tylko mój Inglisz nie jest perfekt, to może być problematyczne. Ale zobaczymy, zgłoszenie wyślę jeśli pojawi się taka możliwość : )
Ostatnio zmieniony 2011-05-01, 21:45 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#13 Post autor: greenblue »

Ten nowy Winter Shop teledysk ma słabego mówiącego, więc jeśli Twój angielski jest w okolicach, to startuj śmiało.

A zestaw przyjemny. Podoba mi się ten ciągnik, on był też w kolejce towarowej, jeśli dobrze kojarzę. Ładny kolor - teal.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Mogłoby być więcej takich prac - stare, dobre Town przedstawione w klimacie obecnego CITY, gratulacje :)
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#15 Post autor: Bobofrutx »

greenblue pisze:Ten nowy Winter Shop teledysk ma słabego mówiącego, więc jeśli Twój angielski jest w okolicach, to startuj śmiało.
Aż tak źle zemną nie jest, na szczęście. Widziałem ten filmik. Zauważyłem że projektant miał pewne problemy z prezentacją i muszę powiedzieć iż mnie to solidnie podbudowało.
A tak po za tym słaba prezentacja wynikała pewnie z tego że nie była to jego praca tylko kolegi. I nie do końca wiedział co dokładnie ma powiedzieć.
3dom pisze:Mogłoby być więcej takich prac - stare, dobre Town przedstawione w klimacie obecnego CITY, gratulacje :)
Zobaczymy może coś się wykluje ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ