[MOC] Snow-apoc

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
MorderczyGroszek

[MOC] Snow-apoc

#1 Post autor: MorderczyGroszek »

Po długim czasie budowania... Jest! Udało mi się!

Skończyłem...
Aczkolwiek nie jestem do końca zadowolony. Po prostu zabrakło mi pomysłów.

Po apokalipsie zrobiło się zimno. Bardzo. Wiele ludzi Tego nie przeżyło, dużo z ocalałych wybiło promieniowanie. Wyłączało ono części mózgu, tak więc "człowiek" zachowuje się po prostu jak drapieżnik. Bardzo agresywny drapieżnik.

Tak, zombie.

Niektórzy przeżyli. Ze względu na ich cechy, lub zwykłego farta.
Można było zaciągnąć się do wielu organizacji, klanów - wiadomo, wspólne działanie pomaga całej populacji.

Więc, pewnego dnia do jednego ze schronień takiej właśnie organizacji podjechał nieoznakowany jeep...

Obrazek


"Podchodźcie powoli, uważajcie, podstawowa procedura! Snajper, gotowy? Wszyscy, na zewnątrz! Uzbrojeni!"

Obrazek

Obrazek


Zapraszam do komentarzy ;)
Ostatnio zmieniony 2011-05-01, 17:10 przez MorderczyGroszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#2 Post autor: KUKUS »

Świetna praca, widać że od ostatniego razu bardzo dużo poprawiłeś - szczególnie budynek, jest teraz o niebo lepszy.

A teraz po kolei.
Fajnie skonstruowałeś płaszczyki dla ludzików, chociaż na zdjęciu widać, że są wykonane z papieru kolorowego (pierwotnie w identyczny sposób robiłem płaszcze, potem przeniosłem się na system laserowy). Ciekawy patent z tym kaskiem ludzika technic, teraz już wiem, do czego Ci był potrzebny :> Podoba mi się hełm tego gościa z megafonem. W ogóle, jeżeli chodzi o ludziki, to nie mam się właściwie czego doczepić. BTW fajne zastosowanie tych torsów naukowca ;) Klimatyczny asortyment w postaci broni i tarcz.

Idziemy dalej.
Jeep. Dobrze zbudowany, taki lekko opancerzony, ale jemu to pasuje. Podoba mi się, że ma dość pakowny tył - mieści się karabin, pies i czerwony łom. Jedynie może trochę zaokrągliłbym tył. Z przodu nie pasuje mi użycie neonów, lepsze byłyby żółte światełka. No i jakieś grille, bo teraz z przodu trochę studowy jest.
Tak się zastanawiam, czy jakiś łańcuch / podstawy dźwigienek jako lampy nie zrobiłyby go bardziej w klimacie post-apoc, bo teraz jest trochę zbyt elegancki.

Droga wykonana prosto, ale klimatycznie. Może jedynie dałbym trochę więcej dziur + ewentualnie jakąś nadłamaną lampę, bo z 1 strony trochę pusto jest.

Budynek jest bardziej klimatyczny, proponowałbym jedynie dorobić jakąś nadłamaną konstrukcję dachu.

Generalnie praca jest bardzo dobra i czekam na więcej :>

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Der »

Wyśmienite. Uchwyciłeś klimat, z moich marzeń. Jak filmy akcji z lat 90-tych. Podróże. Jak w pustyni i w puszczy, jak Fallout i Mad Max III. Nie wiem, lubię.

W oczy rzuca się świetne dopracownie. Scenka jest kompletna. Budynek wyjątkowo kompletny i doskonale oddaje klimat ruiny. Czegoś co już za długo służy ludzkiemu gatunkowi. Nierówne płyty, deski wywalone koło budynku, ogień - klimat. Scenka bym rzekł ŻYJE.

Lofciam i kofciam! xD
<cisza>
Słyszysz?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Bardzo fajne. Szkoda, że tylko trzy zdjęcia. Przydałyby się zbliżenia, albo osobne zdjęcia ludzików.
W tej barykadzie przydałoby się trochę białych klocków imitujących śnieg nawiany przez wiatr.

MorderczyGroszek

#5 Post autor: MorderczyGroszek »

zgrredek pisze:Bardzo fajne. Szkoda, że tylko trzy zdjęcia. Przydałyby się zbliżenia, albo osobne zdjęcia ludzików.
W tej barykadzie przydałoby się trochę białych klocków imitujących śnieg nawiany przez wiatr.
Zdjęcie minifigurek jak najbardziej jest, jeszcze z etapu WIPa, w mojej galerii bs: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=470617.
A śnieg na barykadzie, cóż... Dopiero teraz zauważyłem.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

MorderczyGroszek pisze:Zdjęcie minifigurek jak najbardziej jest, jeszcze z etapu WIPa, w mojej galerii bs: http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=470617.
Najbardziej podoba mi się ten w kapeluszu pszczelarza i z lornetką zamiast głowy.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

Następną pracę proszę słoneczną. Zrobiłeś śnieg i tadam, mam śnieg na zewnątrz - co jest niezgodne ze specyfikacją maja!

A tak to fajne. Jest co trzeba i w ogóle. Może poza zdjęciem z poziomu ziemi, ale to już marudzenie.

Co zżera głowę tego gościa przy drzwiach - takie czarne i obłe?

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#8 Post autor: KUKUS »

Jerac pisze:Co zżera głowę tego gościa przy drzwiach - takie czarne i obłe?
hełm ludzika z technic :> W sumie, jakby dodać jakąś naklejkę, to mógłby mieć jakieś wizjery czy coś w ten deseń...

MorderczyGroszek

#9 Post autor: MorderczyGroszek »

Nie, ten koleś ma tam ekrany, nakładające wirtualny obraz na prawdziwy - kieruje on w ten sposób ogniem z orbity.

Coś słonecznego? Czemu nie, tylko to będzie słoneczne aż do przesady ;)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#10 Post autor: PatrykZ »

Aż czuć powiew skażonego zimna. Niezły ten futurystyczny watażka z kulą na barku, pierwszy raz takie oryginalne cudo widzę.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#11 Post autor: Legate Scimitar »

Jak dla mnie genialnie wyszły customizacje jak np. rękawy u kolesia w jeepie czy irokez, no i niekonwencjonalne wykorzystanie normalnych elementów, jak choćby wspomniany wcześniej hełm z Technic.
Scenka sama w sobie jest całkiem fajna, naprawdę ma klimat, ale dorobił bym w samym terenie trochę więcej szczegółów (przede wszystkim przy blokadzie drogowej) i najlepiej przerobił bym ruiny domku na zrujnowane wejście do jakiegoś bunkra przeciwatomowego osadzone w skale, no i całość bym trochę poszerzył, żeby dało się lepsze zdjęcia porobić.

MorderczyGroszek

#12 Post autor: MorderczyGroszek »

Też bym chętnie tak zrobił, ale limit klocków nie pozwolił. Wykorzystałem cały swój limit klocków jasnoszarych i białych.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#13 Post autor: Legate Scimitar »

Heh, skąd znam ten ból...

MorderczyGroszek

#14 Post autor: MorderczyGroszek »

Klocków ZAWSZE jest za mało. ;)

ODPOWIEDZ