Johnny Thunder

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

Johnny Thunder

#1 Post autor: nori »

Obrazek

Johnny Thunder

Znany też jako Sam Grant, Joe Freemann, Johnny Trovao, Johnny Trueno, J.Thundera.

Odważny zawadiaka z charakterystycznym wąsikiem.

Pochodzi z Australii.

Johnny Thunder – główny bohater i twarz niezapomnianej serii Adventurers.

Obrazek

Piaskowa bluza, czerwona chusta, za pasem rewolwer. W takim stroju spotkaliśmy go na piaskach pustynni Egipskiej, w Dżungli Amazońskiej oraz na zaginionej wyspie dinozaurów. Podczas podróży do krajów orientu zmienił się delikatnie jego wizerunek, na twarzy pojawił się rowek na brodzie oraz błysk w oku. W Indiach zmienił bluzę na zieloną, na Mount Everest wyruszył w ciepłej, brązowej kurtce, wreszcie w Chinach ponownie przyodział swój standardowy ubiór.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Johnny Thunder, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci z uniwersum TLG, prawdziwa legenda.

Ale to nie o nim chciałem się rozpisywać, a o kimś specjalnym.

Jego ojcu.

Henrik S Clausen, ojciec naszego bohatera, mający pieczę nie tylko nad powstawaniem serii Adventurers, ale też pozostałych przygodowych serii, czyli Indiany Jonesa i Pharaoh's Questa.

Dla maniaka wszystkich trzech wyżej wspomnianych serii, postać niezwykle ważna, jakże więc było moje wielkie zaskoczenie i radość, gdy pewnego dnia, za pośrednictwem nieocenionego Adama, do mych drzwi zapukał ten oto jegomość:

Obrazek

Obrazek

Zgadza się, Thunder w pełnej okazałości.

Jednak jest jedna rzecz, która odróżnia go od jego braci, i nie mówię tu o detalach buźki czy stroju.

Obrazek

Obrazek

Nie jestem łowcą autografów, ale Johnny Thunder z własnoręcznym autografem jego ojca...
...to po prostu coś niezwykłego, pewne ukoronowanie mojej pasji powiązanej z tymi niezwykłymi seriami.

Czy muszę wspominać, jaką radość wywołała u mnie ta figurka?

Sam Henrik złożył już wcześniej podpis w Adventurers w postaci... tablicy rejestracyjnej!

Obrazek

Pierwsze dwie litery, to oczywiście jego inicjały, natomiast cyfry oznaczają pewien numer, powiązany oczywiście także bezpośrednio z nim.

Obrazek

Johnny Thunder, Indiana Jones, Jake Raines. Mam nadzieję, że Henrik nadal będzie kultywował swoją pasję i niejednokrotnie jeszcze będziemy mogli przeżyć wielkie przygody wraz z małymi plastikowymi ludzikami...
Ostatnio zmieniony 2011-05-04, 13:47 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#2 Post autor: Piterko »

Nori, jeśli chodzi o lego, kasujesz wszystkich. Ja oczywiście chciałbym mieć takie szczęście i odkryć ojca/ojców piratów (gdyż to głównie z nimi wiążą się moje wspomnienia z lego z dzieciństwa). Teraz postawisz sobie tego dużego Thundera koło monitora, czy gdzieś na półce pod szklaną kopułą?
A Adventures też lubię. Nawet bardzo. Scorpion Tracker, Samolot Adventurersów, Sterowiec, Parostatek z Orient Expedition, hot-rod z zestawu ze Sfinksem PQ, samolot PQ - to są moje najbardziej ulubione pojazdy jeżdżącolatającopływające z tych serii. Bo po prostu są genialne w swojej prostocie. Trzeba będzie poszukać tych rejestracji.
A Johhny Thunder najlepiej wygląda jednak w zielonym :D

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#3 Post autor: nori »

Piterko pisze:tego dużego Thundera
Nie jest taki duży, to normalny, standardowy ludzik, to co czyni go niezwykłym (dla mnie) to właśnie autograf. Ludzik dostał drewnianą ramkę, odkupioną za paczkę fajek od znajomego entomologa. ;)
Ostatnio zmieniony 2011-05-04, 12:11 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Hippotam

#4 Post autor: Hippotam »

Wszyscy na tym forum jesteśmy zakręceni, ale ty najbardziej.
nori pisze:Ludzik dostał drewnianą ramkę, odkupioną za paczkę fajek od znajomego entomologa.
Trzymasz go w tej ramce przodem czy tyłem? :-)

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#5 Post autor: tybort »

Gdyby w tejże ramce wmontować z tyłu lusterko to by było po problemie :) No i jakieś podświetlenie. W końcu taki ludzik jest tego warty. Gratuluję!

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#6 Post autor: Hezar »

nori pisze:... jakże więc było moje wielkie zaskoczenie i radość, gdy pewnego dnia, za pośrednictwem nieocenionego Adama, do mych drzwi zapukał ten oto jegomość...
Czy była to zatem typowa niespodzianka, której byś się nigdy nie spodziewał, czy też wiedziałeś wcześniej o wszystkim (jakieś "zamówienie" / prośba do Zumbiego itp.)?

Oczywiście gratuluję fantastycznej zdobyczy - ewidentnie masz chłopie szczęście do Lego...

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#7 Post autor: nori »

Nie miałem pojęcia co będzie w paczuszce, nadawca nie poddawał się groźbom, prośbom czy lamentom i trwał w zaparte, że niespodzianka być musi.
Ludzik jeszcze nie zamocowany w ramce, myślałem o obrotowej podstawce, ale pomysł z lusterkiem jest bardzo dobry. Ramka jest maleńka, ale w sumie można by pokombinować z oświetleniem ledowym... Jak coś się uda, dam zdjęcia ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#8 Post autor: Wawrzino »

nori, a może ramka przeszklona z dwóch stron, a do mocowania ludzika przyklejona jakaś mała płytka ze studami? W sumie chyba nie trudno byłoby przerobić tę ramkę co masz?

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#9 Post autor: nori »

Nie, ramka ma wisieć, więc szybka z tyłu odpada, ale lusterko nęci. Z podstawką pokombinuję natomiast z kawałkiem szkła, tak by Thunder wydawał się wisieć w powietrzu.
Ostatnio zmieniony 2011-05-05, 18:34 przez nori, łącznie zmieniany 2 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ