[MOC] Le Bulwar

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Le Bulwar

#1 Post autor: Ciamek »

Oto MOC z cyklu "życie minifigów": francuski bulwar - Le Bulwar

Obrazek

Stary, francuski bulwar. Ulica, kawiarnia i próba sportretowania urodziwej damy.

Zapraszam:
Moja strona - są podpisy
Brickshelf - jeszcze nie zmoderowany

Wszystkie zdjęcia poniżej:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zdrufko, Ciamek

Jumbo

#2 Post autor: Jumbo »

Fajna scenka, aczkolwiek rynna mi totalnie nie pasuje. Jakaś taka... Za technicowata?

Rozłożył mnie marynarz, który będąc wysuszonym namierza knajpę. :D

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Der »

Bardzo lubię te klimaty i bardzo mi się podoba scenka. :P

Ogólnie, fajny klimat wytworzyłeś, czuć życie na ulicy. Rózne persony w różnych sytuacjach i różnych humorach. Bardzo podoba mi się ogródek, pani z wachlarzem przy stoliku, rynna (nie widziałem jeszcze takiej xD)

Za to trochę wydaje mi się za biało (kamienice w Paryżu calutkie białe? Trochę paryskiego bajzlu ulicznego mi brakuje. Brakuje mi tez choć 4 pinów "głębi" kamienicy.

Ale ogólnie praca bardzo na plus.
<cisza>
Słyszysz?

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Jantin »

Świetne sztaluga, aparat i latarnie, na widok kawiarenki przypomina się Belleville. Naklejki z napisami (kawiarnia, tabliczki z nazwami ulic) dodałyby jeszcze więcej życia, bez nich czegoś brakuje, nawet nie wiem, czy nie lepiej byłoby w ogóle bez nich, czy z takimi łysymi.

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

Minusy:
-dziurawa rynna, lepiej gdyby jej nie było.
-brak głębi, jest jakoś tak płasko, ta jedna ściana dziwnie wygląda.
- na czarno-białym zdjęciu prawie nic nie widać, ale na pierwszych filmach też prawie nic nie widać. Więc chyba jest to efekt zamierzony.
Po za tym Oh! i Ah! Bulwar tętni życiem, chociaż zastanawiam się skąd w Paryżu marynarz? Chyba, że jest to marynarz słodkich wódek.

Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

#6 Post autor: AzamJasir »

Bardzo ciekawa praca. Dużo się dzieje i jest mnóstwo ciekawych szczegółów. Jednak mnie najbardziej zaintrygowało tło do zdjęcia. Ten materiał (wykładzina? no właśnie co to jest?) daje świetny efekt. To przez ziarnistą strukturę wygląda jak stara fotografia. Naprawdę bardzo fajnie to wygląda.
&#1575;&#1604;&#1587;&#1604;&#1575;&#1605; &#1593;&#1604;&#1610;&#1603; -Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#7 Post autor: PatrykZ »

Od razu widać, że to Francja elegancja.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Dla mnie osią tej scenki jest "konflikt" między malarzem i fotografem. Reszta to tylko tło. Dlatego dałbym tytuł nawiązujący do tego "konfliktu".

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

Jumbo pisze:Fajna scenka, aczkolwiek rynna mi totalnie nie pasuje. Jakaś taka... Za technicowata
To taki zabieg pod publiczkę (Technicowców ; o) )
Jumbo pisze:Rozłożył mnie marynarz, który będąc wysuszonym namierza knajpę
Właściwie to on namierzał tę damę, ale Twoja interpretacja jest nawet ciekawsza.
Der pisze:Za to trochę wydaje mi się za biało (kamienice w Paryżu calutkie białe?
Miało być elegancko.
Mrutek pisze:Bulwar tętni życiem, chociaż zastanawiam się skąd w Paryżu marynarz?
Ale dlaczego uważacie, że to Paryż od razu? Ja myślałem o jakiejś bardziej nadmorskiej miejscowości.
Der pisze:Brakuje mi tez choć 4 pinów "głębi" kamienicy
-brak głębi, jest jakoś tak płasko, ta jedna ściana dziwnie wygląda.
Nie chciałem żeby budynek przytłoczył pracę, ale chyba przesadziłem.

Jantin pisze:Naklejki z napisami (kawiarnia, tabliczki z nazwami ulic) dodałyby jeszcze więcej życia,
To niestety minus i moje lenistwo. Nie chciało mi się żadnych robić. W dodatku MOC musiałby poczekać kilka dni dłużej na publikację.

AzamJasir pisze:Jednak mnie najbardziej zaintrygowało tło do zdjęcia. Ten materiał (wykładzina? no właśnie co to jest?) daje świetny efekt.
Jest to... koc z Jyska w kolorze brązowym : o)
Być może swoje robi też sztuczne oświetlenie (zwykły żyrandol).
Użyłem go już raz w Jądrze Ciemności. Tam pasował, tutaj - nie jestem pewien.

zgrredek pisze:Dla mnie osią tej scenki jest "konflikt" między malarzem i fotografem. Reszta to tylko tło. Dlatego dałbym tytuł nawiązujący do tego "konfliktu".
Pierwotnie miał to być bulwar z wykorzystaniem kilku fajnych figurek z firmowych serii. Na pomysł fotografa "wpychającego się" przed malarza wpadłem później. Ale tytuł pozostał.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Ciamek pisze:Jumbo napisał/a:
Fajna scenka, aczkolwiek rynna mi totalnie nie pasuje. Jakaś taka... Za technicowata

To taki zabieg pod publiczkę (Technicowców ; o) )
Skuteczny, mi się rynna podoba :)

Ogólnie bardzo fajnie, że praca tętni życiem. Aż boję się co pije jegomość w uniformie zombie...
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ