[MOC] Kamienica pod Sową

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

[MOC] Kamienica pod Sową

#1 Post autor: Belfast »

Niniejszym prezentuję "Kamienicę pod Sową".
Pierwotnie, kiedy była w fazie budowy, przebudowy, remontu itp., miała mniej wdzięczną nazwę, ale myślę że lepiej będzie jej z tą nową ;)
Kamienica ma ścianę tylną oraz boczne pełne, bez "dziur". Jest przeznaczona do zabudowy w szeregu kamienic - element złączny można łatwo wstawić. Wymiary płyty bazowej to 32 x 32 stud'a. Wysokość całkowita do samego czubka to 52,5 cm.

Poniżej, na pierwszym zdjęciu wzmiankowana sowa :))

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-05-08, 21:09 przez Belfast, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#2 Post autor: Wawrzino »

Jednym słowem GE-NIA-LNA. Świetnie dobrana kolorystyka i fajnie przemyślane szczegóły architektoniczne. Lepsza niż niektóre oficjalne modularne zestawy ;)

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#3 Post autor: stpman »

Boska kolorystyka, zachwycające detale architektoniczne. Najbardziej podoba mi się owa sowa w szczycie, wejście z lwami, nanofigi obok okien, całości uroku dodają takie rzeczy jak kotek w oknie, zasłony, drabina na dachu, czy pijany marynarz:)
A i jeszcze okna na parterze są super:)
Ostatnio zmieniony 2011-05-08, 21:12 przez stpman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stefan
Posty: 21
Rejestracja: 2010-01-14, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Stefan »

Dużo widziałem kamienic, ale ta wymiata. Normalnie spojrzałem w arkuszu gdzie będzie w tym szeregu stała, bo bramę chcę robić w podobnej kolorystyce. Na zdjęciach ten pomarańczowy wygląda jak Dark Orange, ale intuicja mi podpowiada, że to Medium Flesh. Potwierdź lub zaprzecz.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#5 Post autor: Belfast »

Mury są wykonane w kolorze Tan oraz Medium Dark Flesh. Podmurówka w Dark Tan. Okan Reddish Brown. Połacie dachowe : Red, Dark Red oraz Redish Brown. Tylna ściana aby zapewnić mrok wewnątrz jest wykonana w DBG do poziomu okapu, od okapu do kalenicy w kolorze Tan.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Jantin »

ŚLIII-III-III-CZNA!!! Kolorystyka i niektóre łuki nadają jej nieco orientalny wydźwięk. Wejście wykonane pierwszorzędnie, tak samo detale, choć ja bym plate'y 1x1 między piętrami jakoś urozmaicił, wsadził coś między nie co 2 albo co 3, za gęste są dla mnie nieco.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

Ja bym to określił "miodzio!" : o)
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#8 Post autor: kris kelvin »

Znakomita po prostu. Nawet taki kamienicznik jak ja musi to szczerze przyznać. Te olbrzymie okna na dole wyglądają bosko. Szczegółów w sam raz. Ani za dużo ani za mało.
Jednym słowem piękna.

Aha, co to wisi na balkonie?
Ostatnio zmieniony 2011-05-09, 08:35 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Jumbo

#9 Post autor: Jumbo »

Piękna kamienica. Bardzo plastyczna i przestrzenna dzięki wielu ozdobnikom.

Co bym jednak zmienił, to wykończenie komina z brązowego na czarne. Kolor brązowy sugeruje moim zdaniem drewno.
Marynarzowi zdjął bym plecak, gdyż takich raczej nie nosili.
Dach trochę mi do reszty nie pasuje. Wygląda tak, jakby kamienica była po generalnym remoncie, a dach z kominem się ciut sypał. No chyba, że takie było założenie.
W sumie przy tak dużej kamienicy, można by się pokusić o jeszcze jeden komin.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#10 Post autor: PatrykZ »

Piękna, piękna :-)

Nexus 7

#11 Post autor: Nexus 7 »

Bardzo dobra kamienica. Bogata, dostojna, mieszczanska. Super wyszlo to zaciemnione wnetrze i zaslony w oknach.

Puc

#12 Post autor: Puc »

Bardzo przyjemna kamienica! Ma świetne proporcję i skalę starych zabudowań. Detale cieszą oko i nie zabijają odbioru kamienicy jako spójnej całości. Chwilę myślałem nad delikatnością nadproży okien - ale to jednak dobrze im robi. Fajna scenka.

Havoc

#13 Post autor: Havoc »

Nie jestem specem od kamienic ale jest po prostu super. Choćby sama kolorystyka, że o detalach nie wspomnę.
Czy ten brązowy pasek na bocznej ścianie jest celowy?

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#14 Post autor: tybort »

Havoc pisze:Czy ten brązowy pasek na bocznej ścianie jest celowy?
Mnie właśnie też to intryguje.

Kamienica jest genialna! Podobała mi się już w trakcie prac nad nią, ale efekt końcowy miodzio. To, co wzrusza mnie szczególnie to kolorystyka :) piwnica, drabinka na dachu i okna na parterze i na drugim piętrze. Niby te zasłony z bricków i slope'ów, więc mało zwiewne, ale za oknami wyglądają świetnie.

Zastanawiam się jedynie nad dachem - tzn., czy nie byłoby fajniej jakby był ciemniejszy. Taki czerwony lekko mi się kłóci z resztą kamienicy.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#15 Post autor: Sorrow »

Rewelacyjna kamieniczka, nie mogę się naoglądać. Jest tak idealna, że nawet medium flesh mi nie przeszkadza, chociaż normalnie nie lubię tego koloru.
To Twój pierwszy MOC na forum, nie? Ach, zazdroszczę Ci takiego debiutu;)

ODPOWIEDZ