7914 Mandalorian Battle Pack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
X-Yuri
Posty: 65
Rejestracja: 2010-08-03, 21:48
Lokalizacja: Stąd
Kontakt:

7914 Mandalorian Battle Pack

#1 Post autor: X-Yuri »

Obrazek
Recenzja 7914 Mandalorian Battle Pack

Dane techniczne
Seria: Star Wars: Clone Wars
Rok premiery: 2011
Waga klocków (bez pudełka): 90gram
Waga zestawu (brutto): ...
Liczba klocków: 48
Liczba figurek: 4
Spis cześci: BrickLink
Cena: MSRP: $12.00, S@H: 59.99 Polskie sklepy: 60-70 PLN, Allegro: ok. 50-60 PLN

Wstęp (czyli wyjaśnienie kim są Mandalorianie)
W ciągu pięciu tysiącleci, Mandalorianie walczyli z tysiącami armii w tysiącach systemów. Nauczyli się mówić we wszystkich językach i przyswoili technologię oraz taktykę z każdej wojny. I mimo tego ogromnego wpływu innych kultur, braku własnej planety, ich język nie tylko przetrwał, ale prawie się nie zmienił. Ich sposób życia i filozofia nie zostały naruszone; ideały, rozumienie rodziny, tożsamości, narodu zostały tylko wzmocnione. Zbroja nie jest tym, co czyni Mandalorianina. To tylko symbol niewzruszonego, niezniszczalnego serca.
(Mandalorianie: Tożsamość i język, opublikowane przez Galaktyczny Instytut Antropologii)

Mandalorianie to lud pełen przeciwieństw. Mają bardzo silną tożsamość, ale nie są stricte rasą. Nie mają państwa, są rozrzuceni po całej galaktyce. Wojownicy, których wielu się obawia, jednak cenią sobie rodzinne życie i przygarniają sieroty wojenne, zamiast zabijać je jak czynią to inne rasy. Ta dziwna mieszanka pragmatyzmu, brutalności i miłości do rodziny sprawiają, że wielu nie rozumie Mando`ade. Nie są też pierwotnymi Mandalorianami. Antropologowie nie są zgodni co do ich korzeni; czy rozpoczęli swoje dzieje jako ludzie, czy, jak niektórzy naukowcy wciąż twierdzą, szaroskóre humanoidy? Która wersja nie byłaby prawdziwa, są nomadzkim narodem złożonym głównie z ludzi. Dla większości ras, kultura jest wyjątkowym wyrażeniem ich jestestwa. Jeśli pozwolą zdominować się innej kulturze, przyjmą jej tradycje i obyczaje, ciągle podążają za niektórymi swoimi nawykami. Ale Mandalorianie są wyjątkiem - zaadaptowali kulturę i nie wyobrażają sobie innego życia.
Oba powyższe teksty pochodzą z artykułu The Mandalorians: People and Culture opublikowanego w 86 numerze magazynu Star Wars Insider. Jeśli kogoś interesują dalsze szczegóły, dalsza część teksu znajduje się tutaj.

Sam zestaw inspirowany jest pojawieniem się Mandalorian w serialu The Clone Wars, które to pojawienie było trochę... odmienne od dotychczas prezentowanego wizerunku tej rasy. Jednakże pomijając wątek Mandalorian-pacyfistów, w serialu ukazana została druga frakcja, znana jako Straż Śmierci (Czasem tłumaczona jako Wataha Śmierci). Początki (z punktu widzenia ziemskiej chronologii ; P) istnienia tej frakcji sięgają do wydanego w 2002 roku komiksu Jango Fett: Open Seasons (PL: Jango Fett: Łowy) gdzie ukazane zostały dwie frakcje, tymi dobrymi byli Prawdziwi Mandalorianie (do których trafił znany z ataku klonów Jango Fett) a tymi złymi Straż śmierci właśnie. Ich pojawienie w serialu niewiele różni się od tego komiksowego, też są tymi złymi, ale fakt że działają w opozycji do pacyfistycznych idei które zainfekowały Mandalore sprawia, że jakkolwiek sami-w-sobie nie są zbyt chlubną częścią Mandaloriańskiej historii, to w serialu są najbardziej Mandaloriańskimi postaciami jakie się tam pojawiają.
A wyglądają oni tak:
Obrazek

Opakowanie i instrukcja
Krótko i konkretnie:
Przód - Ładny obrazek przedstawiający zestaw w boju (w końcu, to BATTLE pack ; )), logo Lego, logo STAR WARS, numer zestawu, nazwa, przedział wiekowy (Ups, prawie o 10 lat za stary jestem.). Ogólnie przyzwoicie.
Dolny bok - Głównie informacje w różnych językach i info gdzie klocki były robione (Denmark, Hungary, Czech Republic. Żadnych Chin. : ))
Górny bok - Pokazanie figurki w skali 1:1 (i faktycznie, zgadza się co do milimetra)
Prawy bok - Ostrzeżenie o możliwości zadławienia w kilkunastu językach.
Lewy bok - Logo Hyperspace (Oficjalny fanklub SW) i malutki obrazek 'w akcji' identyczny z tym z przodu pudełka.
Tył - Scenka przedstawiająca Mandalorian walczących z klonami (Z bliźniaczego battlepacka). oraz ramka z czterema Mandalorianami w jednej z możliwych konfiguracji uzbrojenia : )
Instrukcja ma 16 stron, 1 to okładka, 2-13 to instrukcje jak zbudować ludzika i poszczególne modele, na 14 znajduje się indeks elementów i info o Customer Service a dwie ostatnie to reklamy, klubu LEGO i LEGOSurvey.com (cokolwiek to jest.) Zestaw składa się prosto, w instrukcji wszystko jest jasne, widać co należy w danym kroku dodać itd.

Fotki pudełka i instrukcji:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Klocki
Czas przejśc do najważniejszej części zestawu, czyli samych klocków. Po otwarciu pudełka znajdziemy w nim dwa woreczki z klockami, jeden z drobnicą, drugi z większymi elementami, wszystko do zobaczenia na poniższych fotkach:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
W zestawie znajdziemy 48 części + 5 zapasowych + 4 ludzików co daje w sumie (przy założeniu że ludzik to 5 części: Nogi/tułów/głowa/Plecak/hełm) 73 klocki. Przy katalogowej cenie 60zł wychodzi, że płacimy 1.25/klocek jeśli liczyć dla 48 klocków, i 82 grosze/klocek jeśli liczyć średnia dla 73 klocków.
Rzadkie części
  • Obrazek Blaster Small (SW) - dwie sztuki nowej, krótkiej wersji blastera. Dostępny tylko w dwóch innych zestawach (oba SW i oba to tegoroczne nowości)
  • Obrazek Vehicle, Mudguard 4 x 2 1/2 x 2 with Arch Round [/URL]- Jedna sztuka. Oprócz Mando battle Packa w kolorze BLUE dostępny tylko w Toys 'R' Us Truck
  • Obrazek Wedge, Plate 2 x 4 [/URL]- w kolorze BLUE dostępny (jedna sztuka) tylko w tym zestawie.
  • Obrazek Jet Pack with Nozzles [/URL]- w kolorze Dark Bluish Gray dostepny tylko w tym zestawie. (cztery sztuki)
  • Obrazek Modified 1 x 2 with Arm Up (Horizontal Arm Length 5mm)[/URL]- w Light Bluish Gray. Część wygląda znajomo, prawda ? : P Sam się zdziwiłem, okazuje się że w tym (i dotychczas 3 innych) jest nowa wersja tego klocka, z tym 'hakiem' krótszym o 1 milimetr. Niestety nie mam starej wersji i nie mogę ich porównać.
Czy zestaw można traktować jako dawce części? Osobiście mam minimalne doświadczenie w tej dziedzinie, ale chyba nie pomylę się odpowiadając że nie. Klockowo zestaw ten, jak chyba wszystkie battlepacki jest silny jedynie pod względem figurek, ale o nich w następnym punkcie recenzji.



Modele
Na zestaw składają się dwa większe modele i jeden malutki (połączenie 6 elementów mona nazwać modelem ?).
Pierwszym większym jest Mandalorian speeder bike (Tutaj można zobaczyć pierwowzór). Ten mały skuter repulsorowy jest całkiem zgrabnym odwzorowaniem swego pierwowzoru z serialu, i nie obraziłbym się gdyby zamiast działek (omówionych za chwilę) w zestawie był drugi taki pojazd : )
Obrazek Obrazek
Drugim modelem jest bliżej mi nieznane działo, albo nieuważnie oglądałem The Clone Wars, albo konstruktorzy sami stworzyli to coś. Jaki ten model jest, każdy (na poniższych) fotkach widzi, ciężko napisać o nim coś więcej... ot poprawna konstrukcja.
ObrazekObrazekObrazek
Ostatnim modelikiem jest również bliżej mi nieznane działko, tym razem w wersji przenośnej, z podpórka itd. Ot taki CKM świata SW ; p Niestety jest strasznie nieprzemyślane, zmuszenie figurki żeby trzymała tą broń tak jak na pudełku graniczy z cudem ; / na szczęście po ustawieniu jednego mando przy dużym dziale, jednego na skuterze dla pozostałych zostaje aż nadto zwykłej broni, i można się obejść bez używaniu tego... niewypału.
Obrazek
Po zbudowaniu wszystkich modeli zostaje nam pięć zapasowych elementów:
Obrazek
Figurki
Dla esencji tego zestawu, czyli figurek specjalny podpunkt muszę wydzielić. : )
W zestawie dostajemy aż czterech Mandalorian, każdy z Plecakiem rakietowym! (Miłe zaskoczenie, w m`y spekulowaliśmy z nadzieją, czy chociaż 2 dadzą. )
Obrazek Obrazek
Obrazek
Jak można zobaczyć wszystkie 4 figsy mają identyczne mordki, oczywiście cieliste. Tors ma piękny nadruk ! Odwzorowuje oczywiście Mandaloriańską zbroję, szare płytki pancerza i ciemnoniebieski kombinezon (z czarnymi zmarszczkami, które niezwykle ciężko uchwycić mi na zdjęciu.) wyglądają 'same w sobie' świetnie, dopiero w zestawieniu z Bobą Fettem (starym z zestawu 7144) można odnieść wrażenie że ta zbroja coś za chuda jest, ale nie zmienia to pozytywnego wrażenia jakie na mnie robią te minifigi. Niestety, tym co mój entuzjazm zmniejsza jest fakt że... widać im gołą szyję! Co prawda tylko jak się patrzy z boku lub z tyłu (z przodu trzeba by się bardzo przypatrzeć żeby ją zauważyć) ale fakt jest faktem : (
Zarówno tors jak i buźki maja grafiki tylko z jednej strony.


Co prawda ten zestaw nie jest pierwszym pojawieniem się nowej wersji mandaloriańskiego hełmu, ale że nikt dotychczas nie zrecenzował zeszłorocznej edycji Slave I (i mam nadzieję, że nikt tego nie zrobi.), nie było okazji na forum do małego porównania jak wyglądają nowe (hełm i plecak rozłącznie) przy starych (hełm i plecak jednym elementem). Wszystko widać (w tym małą zabawę w wymianę się sprzętem między Bobą a jednym z Mando, i porównanie jak się prezentują obaj panowie w kokpicie starego Slave I) na poniższych fotkach.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Podsumowanie
Za
  • Figurki Mandalorian.
  • Dużo broni
  • Świetny skuter
Przeciw
  • słaby model "CKMa"
Zestaw jest z całą pewnością specyficzny, i dość jednoznacznie nakierunkowany -- > Chcesz mieć 4 Mandalorian z plecakami odrzutowymi, hełmami, bronią, i garstką innych elementów ? Kupuj bez wahania. Jeśli nie, to nie znajdziesz w tym zestawie raczej nic dla siebie. (a nawet jeśli, to zakup danych elementów poprzez bricklinka będzie raczej opłacalniejszym wyborem ; ))
Ja z pewnością kupię jeszcze kilka, kilkanaście tych zestawów, oczywiście bo bardziej okazyjnych cenach niż nabyłem ten recenzowany (kosztował mnie 69.99 w Smyku) : )


I takie luźne uwagi na koniec, już na temat samego procesu pisania recenzji:
-Nie jest to łatwe, ale i nie tak trudne jak się bałem : P
-Mam nadzieję że recenzja się podoba, jest pozbawiona jakichś rażących błędów itd.
-robienie zdjęć LEGO to masakra. Zwłaszcza jak się używa dopiero-co-kupionej cyfrówki. (...notabene głównym impulsem przemawiającym za namówieniem ukochanej mamusi na zakup aparatu była właśnie potrzeba zdjęć do tej recenzji... ; p)
-Mimo wszystko mam nadzieję że zdjęcia są na akceptowalnym poziomie. (Zdjęcie wnętrza pudełka i woreczków było robione komórką, jak coś.)
Ostatnio zmieniony 2011-01-16, 09:57 przez X-Yuri, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#2 Post autor: glaz_pimpur »

Wszystkie łby manadalalów są takie same?
Wyposażenie dodatkowe też ubogie. Nie ma co porównywać do battlepacków z Hoth.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Fistach

#3 Post autor: Fistach »

glaz_pimpur pisze:Wyposażenie dodatkowe też ubogie. Nie ma co porównywać do battlepacków z Hoth.
Zestaw wydany tylko po to aby wyciagnac kase od fanow :)

Slabizna.

Dobra recenzja! Zdjecia moglyby byc troche jasniejsze ale wiem ze bez sprzetu do oswietlania trudno teraz o dobre zdjecia bo ciagle pochmurno i szaro.

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#4 Post autor: Miguel »

Recenzja bardzo wyczerpująca. Ale czy przekonała mnie do zakupu to się okaże jak kupię ten zestaw. Póki co liczyłem na jakąś odmienność w buźkach minifigów. Nawet dowódcy nie mają, wszyscy na tej samej randze stoją. Przez ten "granatnik" (bo na granatnik mi to wygląda a nie Stacjonarny Karabin Maszynowy) wygląda to wszystko na konstruowane w pośpiechu:

- Jorg, brakuje nam jeszcze jakiegoś fragmentu scenerii i zostało parę klocków...
- No to połącz je w taki i taki sposób i zrób z tego coś takiego, żeby wyglądało jak lufa.
- No dobra, ale myślisz Jorg że to przejdzie??
- Wiesz co, i tak to kupią... Dla samych figurek.

Za to konstrukcja karabinu E-web mi się podoba :D . To znaczy, te kilka klocków stara się przypominać e-web'a (co w porównaniu do tego e-web'a używanego przez Snowtrooper w Echo Base jest tylko odpustową pukawką, albo jakąś tam opcją DC-15, ale dla mnie jest ok).
Ostatnio zmieniony 2011-01-16, 12:28 przez Miguel, łącznie zmieniany 1 raz.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#5 Post autor: Piterko »

Dodam od siebie, że wszystkie dodatki do hełmów, kabury na bronie i naramienniki są w Slave I z tego roku - który nawiasem mówiąc, poza figurkami jest cienki :/ Nowy Boba nie ma też odpowiednich kolorów - powinien mieć białawe dłonie i nogi a ma to w kolorze Jango. Na pocieszenie dodam, że ma on lepszą buźkę, niż te 4 straszne "zakazane mordy".
Zestaw mandalorian to w zasadzie tylko figurki z jet-packami do wykorzystania i ewentualnym przerobieniem boby na jango (jeśli mamy nowego slave I).
W tym BP brakuje mi broni białej - w końcu Mandalorianie potrafili też walczyć wibroostrzami no. Gdzie jakieś miotacze ognia na ręce?
Oj, trzeba będzie przerobić. Myślałem, że BP będzie miał tyle zbędnego sprzętu, co w Slave I. Tam są dwa krótkie blastery, dwie antenki, kabura, naramienniki klona, dwie krótsze antenki i to zadaszenie na hełm. Wszystkie pierdółki powinny być tutaj.
Słabo. Same figurki się tylko przydadzą.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#6 Post autor: Miszel »

Główki zasługują na uwagę, że jest to nowy wzór. Na odczepnego spodziewałem się, że rzucą tu główki od klonów, w końcu pod hełmem i tak tego nie widać. Ale faktem jest, że o ile u klonów jednakowe główki można było racjonalnie wytłumaczyć, bo klony to klony. O tyle tu faktycznie główki mogli raczej zrobić różne. A przynajmniej ze dwa typy zaproponować. Moim zdaniem powinni się też pokusić o zrobienie przynajmniej jednej figurki trochę innej. Jakiegoś dowódcy czy coś, który różniłby się chociaż jakimś elementem nadruku na torsie czy hełmie pokazującym jego przewagę nad innymi. Tak poszli na łatwiznę i po prostu wwalili do zestawu na odczepnego 4 takie same minifigi. Pod tym względem drugi z tegorocznych battlepacków prezentuje się o klasę lepiej!
Zestaw z pewnością dla jednego minifiga kupię. Ale reszta pójdzie na przemiał na allegro żeby koszta minifiga się zwróciły, bo po za nim nie ma w tym secie nic co by mnie mogło zainteresować.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Hippotam

#7 Post autor: Hippotam »

Miguel pisze:Ale czy przekonała mnie do zakupu to się okaże jak kupię ten zestaw
Próbuje nadazyc, ale gubię sie na tej scieżce rozumowania... ;-)

Bardzo fajna i wyczerpująca recenzja. Podobają mi się te ludki.
Może ubranie ich w płaszczyki pomogło by trochę zakryć te gołe szyje? Bo jak nie, to trzeba bedzie zrobić custom mandaloriańskie szaliki bojowe....

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#8 Post autor: Miguel »

Hippotam pisze:Miguel napisał/a:
Ale czy przekonała mnie do zakupu to się okaże jak kupię ten zestaw

Próbuje nadazyc, ale gubię sie na tej scieżce rozumowania... ;-)
Nie dziwię się :P sam się czasem gubię... A mój były promotor to już w ogóle kreślił mi cale strony za mój styl pisma... Chodziło mi po prostu o to, że jeśli kupię kiedyś ten zestaw to będzie to znaczyło tyle, iż recenzja mnie przekonała. ;)
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#9 Post autor: Deckard Cain »

Piterko pisze: BP brakuje mi broni białej - w końcu Mandalorianie potrafili też walczyć wibroostrzami no. Gdzie jakieś miotacze ognia na ręce?
Oj, trzeba będzie przerobić.
Święte słowa.


Recenzja jak najbardziej w porządku. Bardzo podobał mi się początek jak i same porównania z Bobą
Dla mnie ten zestaw jest obowiązkowy niestety.
Ostatni z Horadrimów

Jumbo

#10 Post autor: Jumbo »

Postacie Mandalorian pojawiły się w Clone Wars, więc może dlatego każda figurka jest klonem pierwszej? :D

No i gołe szyje wyglądają biednie niestety.
Ostatnio zmieniony 2011-01-16, 19:51 przez Jumbo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
X-Yuri
Posty: 65
Rejestracja: 2010-08-03, 21:48
Lokalizacja: Stąd
Kontakt:

#11 Post autor: X-Yuri »

...odświeżę swoją recenzję, odnosząc się oczywiście do prezentowanego zestawu.

Czy ktoś z posiadaczy Mando Battle Packa zauważył jakieś problemy z jakością klocków ?

Ja swój złożyłem (zrecenzowałem) i odłożyłem ładnie aby cieszył oko. Lenie się w nocy aktualnie, postanowiłem się więc... trochę pobawić ; p I zauważyłem, że wszystkie 3 Plate, Modified 1 x 2 with 1 Stud (Jumper) mają pęknięcia po bokach : /
Obrazek
Widać to na powyższej fotce. (Wiem, że fotka mogła by być lepsza, ale myślę. że ta poglądowo wystarczy)

Jak się spróbuje odgiąć ścianki klocka to powstaje widoczna gołym okiem szpara ; / No i same felerne klocki trzymają się studów o wiele słabiej.

Jak się przyglądam recenzji, zdjęciom, to widać, że już wtedy jeden z klocków miał malutkie pęknięcie, ale o wiele mniejsze niż obecnie. (Niezauważalne wręcz, dopiero teraz je zauważyłem ; P)

Klocki pękające tak same z siebie ? No kurcze... nieciekawa sprawa. (Zwłaszcza, że jeśli wierząc info z pudełka, klocki nic wspólnego z chinami nie miały, a to z nimi przyjęło się ew słabszą jakość LEGO kojarzyć...)

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#12 Post autor: greenblue »

Ano niestety ale takie coś występuje. Ja zauważyłem to w serkach i w brickach 1x1 ze studem z boku (te nowe pralki).
Klocki po prostu były przypięte, a nie używane, a coś takiego się w nich zrobiło. :/
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#13 Post autor: 3dom »

Spojrzałem na złożone zestawy z naciskiem na te klocki i nic takiego nie zauważyłem. Customer Service wymieni na nowe :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ