[MOC] Unimog v2

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

[MOC] Unimog v2

#1 Post autor: Bobofrutx »

Hej :D

Myślę że nadszedł czas aby pokazać odmłodzoną wersję mojej pracy numer dwa prezentowanej tu
na forum, pomijając fakt że ostatnio roi się na nim od unimogów :P Model przeszedł przez te kilka lat
gruntowną przebudowę, co jakiś czas coś w nim zmieniałem i pewnie jeszcze będę. A w efekcie wyszło na to że ma on mało wspólnego
z poprzednikiem. No może kabinę, która zmieniła się najmniej, chociaż została maksymalnie wygładzona.
Przednia oś oczywiście pozostała skrętna ( inna konstrukcja), poruszana pokrętłem na dachu kabiny
zamiast na jej plecach (poprzednik). Podwozie dostało dwie kolebki (zamiast jednej na przedzie), co
bardziej upodabnia je do oryginalnego pod względem własności jezdnych, oraz zaowocowało większą
bawialnością.
Są też minusy. Chociaż model zyskał na szczegółach, to łatwo się rozpada (część zabudowy) :P A
najsłabszym jego punktem są słupki podtrzymujące lusterka.
Zadowolony jestem z tego jak wyszedł HDS. Chociaż jest pewien mały szczegół i pewnie mnie zaraz
zakatrupicie, gdyż użyłem uciętego klocka o takiego =>
Obrazek
Jako elementu atrapy siłownika.
Na usprawiedliwienie dodam że nabyłem go uszkodzonego z pogryzioną nakładką na studa, i ten właśnie
fragment odciąłem ;P

Zdjęcia niestety są ciut zaszumione i przyciemne. Postaram się machnąć kilka lepszych na dniach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I tak dla przypomnienia, pierwsza wersja uni wyglądał tak:
Obrazek

Galeria

Pozdrawiam.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#2 Post autor: TruckeR »

Piękny, a ten siłownik genialny w swej prostocie. Chciałbym takiego :<
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Dronka »

Najładniejszy z unimogów jaki kiedykolwiek widziałam. Bobofrutx, widziałam że jak to twój MOC to mogę oczekiwać takiego małego cudeńka.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#4 Post autor: Bobofrutx »

TruckeR pisze:Piękny, a ten siłownik genialny w swej prostocie. Chciałbym takiego :<
Budujjj, najlepiej większego na kołach 20x30! :D
Dronka pisze:Najładniejszy z unimogów jaki kiedykolwiek widziałam. Bobofrutx, widziałam że jak to twój MOC to mogę oczekiwać takiego małego cudeńka.
Dzięki, miło mi to słyszeć : )
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#5 Post autor: KUKUS »

Hm, to ramię można by wykorzystać do niejednego mecha :>

Poza tym Unimog ładny, a nawet bardzo. Trzeba będzie pomyśleć nad czymś z zawieszeniem, oj trzeba ...

Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

#6 Post autor: AzamJasir »

Świetny jest! Widać, że zadbałeś o szczegóły i nie dość, że fajnie wygląda to jeszcze ma działające zawieszenie. Jestem pełen podziwu. Najbardziej podobają mi się zaokrąglone nadkola i siłownik. Jedyne, co trochę razi w oczy to to coś co ma przypominać pakę na dwóch pierwszych zdjęciach... Nie jest taka zła, ale po prostu nie pasuje jakością do reszty tego modelu.
Ostatnio zmieniony 2011-05-13, 21:58 przez AzamJasir, łącznie zmieniany 1 raz.
&#1575;&#1604;&#1587;&#1604;&#1575;&#1605; &#1593;&#1604;&#1610;&#1603; -Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#7 Post autor: Bobofrutx »

AzamJasir pisze:Świetny jest! Widać, że zadbałeś o szczegóły i nie dość, że fajnie wygląda to jeszcze ma działające zawieszenie. Jestem pełen podziwu. Najbardziej podobają mi się zaokrąglone nadkola i siłownik. Jedyne, co trochę razi w oczy to to coś co ma przypominać pakę na dwóch pierwszych zdjęciach... Nie jest taka zła, ale po prostu nie pasuje jakością do reszty tego modelu.
Dzięki! A nad paką jeszcze popracuję ;)
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#8 Post autor: djtermoz »

Zdecydowanie najładniejszy LEGO Unimog jaki widziałem do tej pory w tej skali. Już wcześniej zauważyłem go na Brickshelfie i od razu przykuł moją uwagę.

Czego mi brakuje:
- znaczka Mercedesa (choćby to była naklejka)
- światła w zderzakach chyba lepiej zrobić z przezroczystych tiles 1x1 a nie plates. Plates sugerują jakby światła miały pojedyńcze okrągłe lampy a U5000 (bo to chyba o te serię chodzi) ma podwójne
- kierunkowskazy mogłyby być chyba wyższe - z dwóch połączonych pomarańczowych tiles 1x1
- skosy maski - wiem, że w tej skali to praktycznie niewykonalne ale może dałoby się trochę tu i ówdzie wygiąć te maskę (chyba głównie brakuje tego negatywnego skosu atrapy chłodnicy)

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#9 Post autor: Drumleg »

Bardzo podoba mi się to auto. Wygląda... właśnie jak auto. To, co dzieje się za kabiną, na tyle, jest zaś "fascynujące" :P Jak dla mnie, bardzo realistycznie. Najważniejsze jednak, to widoczny ogromny postęp i dotyczy to raczej nie samego modelu, tylko umiejętności w wyrażaniu za pomocą klocków Twoich, Bobofrutx pomysłów.
Takie zestawienia, kiedyś/teraz, to swoją drogą bardzo ciekawa sprawa i godna może jakiegoś osobnego tematu rzecz. Podejrzewam, że jest wiele osób posiadających prace, które dopieszczało przez lata, ale też ciekawym zestawieniem może być, np. budowałem kiedyś tak (w takim stylu), a teraz tak. A poza tym fajne tło, mimo nawet tych szumów i lekkiego przyciemnienia.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#10 Post autor: Bobofrutx »

djtermoz pisze: Czego mi brakuje:
- znaczka Mercedesa (choćby to była naklejka)
Nie specjalnie lubie naklejki ale rozważę tę możliwość ; )
djtermoz pisze: - światła w zderzakach chyba lepiej zrobić z przezroczystych tiles 1x1 a nie plates. Plates sugerują jakby światła miały pojedyńcze okrągłe lampy a U5000 (bo to chyba o te serię chodzi) ma podwójne
- kierunkowskazy mogłyby być chyba wyższe - z dwóch połączonych pomarańczowych tiles 1x1
Niestety chwilowo nie posiadam 1x1 tiles trans clear ;p
Nie wzorowałem się na konkretnym modelu, możliwe że proporcje wielkości opon do całości zasugerowały ci u5000.
Kierunkowskazy przetestuje, w takim układzie jak napisałeś.
djtermoz pisze: - skosy maski - wiem, że w tej skali to praktycznie niewykonalne ale może dałoby się trochę tu i ówdzie wygiąć te maskę (chyba głównie brakuje tego negatywnego skosu atrapy chłodnicy)
Uwierz mi że próbowałem (z niezadowalającym mnie efektem) i próbował dalej będę :)

Ciesze się że model się wam podoba!

Drumleg, planujesz wpaść na najbliższą integracje Wrocławską? Pewnie przyniosę 'moga', będzie możliwość organoleptycznego zbadania go ;P
Ostatnio zmieniony 2011-05-15, 21:13 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 3 razy.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#11 Post autor: Belfast »

No wreszcie Unimog, który mi się podoba ! Gratulacje (mimo że to Unimog)! :D
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#12 Post autor: Drumleg »

Bobofrutx pisze:Drumleg, planujesz wpaść na najbliższą integracje Wrocławską? Pewnie przyniosę 'moga', będzie możliwość organoleptycznego zbadania go ;P
Dzięki za wywołanie do tablicy ;) Jeśli to ma być sobota, 21go, to jest wielce prawdopodobne, że wpadnę. Wątek będę śledził, ale jakby co daj mi, proszę, znać na PW gdzie dokładnie, na którą, czy brać z sobą "połówkę", "Połówkę, czy nic, czy pręgierz też obowiązuje dolnośląskich Lugpolowiczów? :P
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Havoc

#13 Post autor: Havoc »

Bardzo ładny model. Wszystko jest na swoim miejscu. Ramię to prawdziwa wisienka na torcie. Jednak jak już wyżej było pisane - paka psuje całokształt. Jakość wykonania dużo gorsza od reszty modelu.

Aha - jeśli chodzi o grill to jednak brakuje tego charakterystycznego przechylenia. Tu zdecydowanie wygrywa pierwsza wersja modelu.

ODPOWIEDZ