[MOC] Zwyżka MOC

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

[MOC] Zwyżka MOC

#1 Post autor: Jonder_qind »

Witam
Długo mnie tu nie było z powodu wielu wyjazdów, ale coś zbudowałem. Nie jest to może szczyt inżynierii, ale dość funkcjonalny model. Niestety nie miałem zabardzo kółek do tego i musiałem użyć takich jak widać. W planach miałem kupić takie jakie są w 8421, ale żaden sprzedawca ich nie miał :(.
( Jeżeli masz takie koła na zbyciu chętnie kupie :-) )

Zestaw wyposażony jest w 10 siłowników i 2 pompki.
Funkcje zestawu:
-4 pneumatycznie opuszczane podpory stabilizujące.
-podnoszona przez 2 siłowniki kabina
-Podnoszące się ramie
-Ramie się obraca o 180 stopni, dzięki dwóm siłownikom
1 wersja-koszyk (to na końcu ramienia) wyposażony w przekładnie ślimakową do zamieniania jego kąta pochylenia
2 wersja-koszyk jest stabilizowany calły czas przez pomocnicze ramie.
-"koguty" na dachu obracają się poprzez kręcenie pokrętłem na tylniej ścianie kabiny
-koła przednie skrętne, poruszane przez klocek w kształcie jajka :-) za kabiną.
-tylnie koła wyposażone w mechanizm różnicowy
-silnik 5 tłokowy poruszany przez tylnie koła (wiem to przeniesienie z dwoma kardanami nie jest zbyt piękne)

Czekam na opinie

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=194734
Ostatnio zmieniony 2008-01-04, 09:09 przez Jonder_qind, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#2 Post autor: Scaner »

1. ladne, ale ten kosz na wysiegniku mi sie nie podoba, zrob moze tak jak w prawdziwych pojezdach ze jest zawsze poziomo.

2. kola faktycznie dziwnie wygladają... widzę ze posiadasz 8455, tylko czemu pompki sa żółte?

3. z czego są te czerwone axle joiner offset, z jumping gianta? moze kola z niego były by dobre?

P.S. jak tym sterujesz za pomoca 2 zaworow? model ma wiecej funkcji...

8/10 czyli jest dobrze, ale można parę rzeczy zmienić (np silnik w uklad V)
Ostatnio zmieniony 2006-07-18, 22:35 przez Scaner, łącznie zmieniany 1 raz.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
rzooq
Posty: 72
Rejestracja: 2006-04-14, 18:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: rzooq

 

#3 Post autor: rzooq »

Podwzozie i kabina są w porządku. Duże siłowniki do podnoszenia kabiny są nieproporcjonalne do jej wielkości. Każda podpora mogłaby mieć własny przełącznik. Spróbuj zbudować wysięgnik i kosz od nowa. Główną ramę wysięgnika z bricków, a pomocnicze popychacze z liftów, tak aby utrzymywały kosz w poziomie niezależnie od wysokości.
Szukajcie, a znajdziecie. Pukajcie, a otworzą wam...

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#4 Post autor: Jonder_qind »

Scaner pisze:1. ladne, ale ten kosz na wysiegniku mi sie nie podoba, zrob moze tak jak w prawdziwych pojezdach ze jest zawsze poziomo.
Pomyśle nad tym, o ile zwyżka nie stanie się szybko dawcą organów :-)
Scaner pisze:2. kola faktycznie dziwnie wygladają... widzę ze posiadasz 8455, tylko czemu pompki sa żółte?
Bo, żołte mi się bardziej podobały, czarne były nijakie, moim zdaniem
Scaner pisze: 3. z czego są te czerwone axle joiner offset, z jumping gianta? moze kola z niego były by dobre?
Tak to z giganta, ale koła z niego są dużo za duże zwłasza, że chciałem aby pojazd miał 3 osie.
Scaner pisze: P.S. jak tym sterujesz za pomoca 2 zaworow? model ma wiecej funkcji...
Dlaczego sądzisz, że są dwa? Przełączników jest 6 i wszystki widać na zdjęciach.
1-kabina, 2-podpory przód, 3-podpory tył, 4oborty ramienia, 5 i 6 ramie
A co do silników rzędowych to bardzo je lubie i są one stosowane w wielu ciężarówkach np. Scaniach.
rzooq pisze: Podwzozie i kabina są w porządku. Duże siłowniki do podnoszenia kabiny są nieproporcjonalne do jej wielkości. Każda podpora mogłaby mieć własny przełącznik. Spróbuj zbudować wysięgnik i kosz od nowa. Główną ramę wysięgnika z bricków, a pomocnicze popychacze z liftów, tak aby utrzymywały kosz w poziomie niezależnie od wysokości.

Małe siłowniki nie podniosłyby kabiny tak by odchylała się ona o 90 stopni. Jeżeli umieścimy je tak aby kąt ruchu kabiny wynosił 90 stopni to raczej jej nie podniosą, może gdyby zastosować 4 siłowniki? Budowa ramienia jaką proponujesz wydaje mi się, że będzie wyglądała za ciężko jak na zwyżke, ale o ile znajde czas postaram się popracować nad ramieniem. 4 przełączniki aby opóścić wszystki podpory to przesada :-) (moim zdaniem)
Ostatnio zmieniony 2006-07-18, 23:13 przez Jonder_qind, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#5 Post autor: Scaner »

ups... źle przeczytałem, faktycznie jest tych przełacznikow wiecej...
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#6 Post autor: Jonder_qind »

Za chwilkę upublicznione zostaną nowe zdjącia w galerii, a na nich zwyżka z ramieniem pozimującym koszyk. Działa dobrze, jestem zadowolony. Czasem jest minimalny odchył od poziomu. Ramie główne pozostało bez zmian oprócz tylniej, dolnej jego części. Nie będę już ulepszał tego dzieła, gdyż rozkładam je aby mieć klocki do swojego nowego projektu.
Ostatnio zmieniony 2006-07-19, 13:43 przez Jonder_qind, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ