[MOC] Hogwarts Express 1.0

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
malinblue

[MOC] Hogwarts Express 1.0

#1 Post autor: malinblue »

Chyba większość z Was wie, jak ohydnie wygląda Hogwarts Express, z za małym okienkiem i tymi kołami ni pięć ni w dziesięć (nawet wersja z silnikiem elektrycznym). Nowsza wersja też jest nie halo ze względu na zastosowane koła.
Jakiś czas temu kupiłem Toy Story Train Chase ze względu na te duże koła. Posiedziałem troszkę dzisiaj nad tym i oto efekt!

Obrazek

Co sądzicie? Zrobiłem go troszkę krótszego niż dłuższego, żeby mógł swobodnie skręcać, bez wysuwania za dużej liczby elementów :) I prośba, czy ktoś ma sprzęgi do kół tanio odstąpić?

Galeria Brickshelf (czeka na moderację)
Ostatnio zmieniony 2011-05-20, 13:41 przez malinblue, łącznie zmieniany 2 razy.

Fotograf

#2 Post autor: Fotograf »

Fajnie, gdyby był dłuższy.. Nie mogę powiedzieć, jako fan Harry Pottera , że mi się nie podoba, ale "czegoś" tu brakuje.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Na pewno lepszy byłby dłuższy ale zmiana kół sprawia, że wygląda znacznie lepiej niż zestawowa wersja.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Mr.Z »

Poza pociągiem do kobiet, nie znam się na pociągach, ale ten jest za czerwony. Kocioł parowy powinien być czarny. Koła "małe" wydają mi się za duże w stosunku do "dużych". No ale na to rady nie ma. Piny w nich polecam czarne, zamiast piaskowych. Ogólnie zgrabny.

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#5 Post autor: jerryp »

Też się nie znam pociągąch ale ewidentnie nie pasuje mi kilka rzeczy. To że jest krótszy to sam napisałeś dlaczego tak musi zostać chociaż dłuższy wyglądał by dostojniej, dodatkowo brakuje tych popychaczy na kołach (nie mogę sobie przypomnieć jak to się nazywa), bez nich jest tak jakoś pusto oraz o ile mnie pamięć nie myli to ten pociąg miał półokrągły dach co akurat łatwo poprawić (ale to już detal). Trochę rzucają się w oczy te szare axle, mógłbyć dać czarne chociaż. Ale tak jak pisałem nie znam się na pociągach i nie musisz się wogółe przejmować moją krytką.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#6 Post autor: kle_on »

jeśli miał być tak kanciasty jak kolejki z lat '80 to ok, poza tym jest za krótki, długością nie powinien znacząco ustępować emeraldowi, generalnie trudno mi porównać Twój Moc do oryginału

bazia
Posty: 24
Rejestracja: 2011-05-09, 21:34
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: bazia »

Niestety, ale skrócenie HE mu nie służy (choć z dużymi kołami, niestety czerwonymi, jest mu lepiej niż te cztery rozsiane kółka w modelu z zestawu, przez co przypomina mi hulajnogę bardziej niż pociąg). I w ogóle, jak patrzę na kolejne modele jasna czerwień mu nie służy. Marzy mi się HE w kolorze Dark Red + Black.

Szachistka
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-04, 22:44
Lokalizacja: Oborniki

#8 Post autor: Szachistka »

Kiedy patrzę na twoją pracę to mam mieszane uczucia. Większe koła to na pewno zmiana na plus, ale lepiej by wyglądały czarne. To, że jest krótszy działa na niekorzyść - stracił wiele charakteru. Mimo to sama konstrukcja jest ładna. Jest to niewątpliwie lokomotywa, a one maja swój nieodparty urok kiedy są zbudowane z lego. :)

ODPOWIEDZ