[MOC] Monorail: Bramownica

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

[MOC] Monorail: Bramownica

#1 Post autor: Sariel »

Obrazek

Mój trzeci Monorail. Tym razem składa się z prostej pętelki z rozgałęzieniem zrealizowanym za pomocą dwóch zwrotnic. Nad rozgałęzieniem znajduje się bramownica, niestety nieruchoma z racji bardzo dużej rozpiętości - bałem się że jak zacznę całość przesuwać, to się złamie. Bramownica przenosi trzy identyczne kontenery o wadze 73g każdy pomiędzy dwoma składami Monoraila, a ciężarówką. Ciężarówka jest szeroka na 4 study i ma zdalnie sterowany napęd i skręt. Napęd realizuje silnik 71427 przez koło napędowe ukryte pod "brzuchem", a skręt odbywa się poprzez obracanie ciągnika względem naczepy realizowane przez micromotor z trzykrotną redukcją. Jednym słowem, jak to określił Longer: "z tą ciężarówką to czit". Osobnym czitem jest kryształ badany przez HazMat Guya, który podświetliłem wskaźnikiem laserowym.
Mankamentem bramownicy jest hak, który ciężko wpasować w zaczepy na kontenerach i który lubi się czasem przekręcić. Niestety, podczas budowania nie byłem świadomy istnienia tej części. Co oznacza że kiedy już ją dorwę, będę musiał zbudować swoją trzecią bramownicę, tym razem skomputeryzowaną.

Galeria

Wybrane focie:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I film:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FHwlRl2_iO0[/youtube]

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#2 Post autor: Barteq »

Pięknie te całe oświetlenie wygląda i sprytny sposób na ciężarówkę. W 3:24 ten czerwony hmm... stojak? jest tak wygięty fabrycznie, czy załamuje się pod ciężarem sprzętu? I ja bym raczej powiedział, że jest to suwnica (chyba że to to samo)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Ten czerwony stojak ma tak fabrycznie:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-05-22, 18:15 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Świetna muza i bajerancki pomysł. Od strony technicznej prawie idealnie. Masz też kupę fajnych pomysłów na wykorzystanie figurek. Do czego to doszło: Sariel buduje w skali minifig. To ja wracam do trialówki.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

rh

#5 Post autor: rh »

No to już jest coś. Co prawda ten kontener telepie się jakby miał zaraz wylecieć, ale wygląda to ciekawie.

Same monoraile też w końcu warte uwagi - coś trochę innego i już wyszło o wiele lepiej :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Bardzo fajne. Śmiesznie wygląda ciężarówka skręcająca w miejscu.
Widzę, że minifigi odgrywają w twoim życiu coraz większą rolę.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

zgrredek pisze: Widzę, że minifigi odgrywają w twoim życiu coraz większą rolę.
Pozostaje nam czekać aż przy którymś kolejnym monorailu wyrośnie kamieniczka ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

KRUEZ
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 00:27
Lokalizacja: Łódź

#8 Post autor: KRUEZ »

Piękny obrazek , całość rewelacyjna . To jedna z tych budowli przy której myślę " chciałbym się tym pobawić " - i to wystarcza chyba za cały komentarz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sariel »

3dom pisze:Pozostaje nam czekać aż przy którymś kolejnym monorailu wyrośnie kamieniczka ;)
Ha! Prędzej mi kaktus na chomiku wyrośnie.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Trochę głupio będzie ten chomik wyglądał z kaktusem, bo...
Wyobraź sobie kamieniczkę z elektrycznie zwijanymi roletami, oświetleniem zmierzchowym, na wystawie sklepu z zabawkami jeżdżąca kolejka w skali mikro, na wieży ratusza działający zegar...
Na pewno wymyśliłbyś dużo więcej bajerów.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#11 Post autor: Sariel »

Nie kuś, siło nieczysta.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: Jantin »

2:21 na filmiku - mistrzostwo. Zresztą jak cała konstrukcja, może troszkę razi kabel zasilający migające światełka nad kabiną.
Jak nie kamieniczka, to może dworzec chociaż...? Z latarniami, podjeżdżającymi taksówkami, obrotowymi drzwiami...
Jeszcze edytka muzyczna: http://www.youtube.com/watch?v=SXxFadRa ... re=related
Ostatnio zmieniony 2011-05-23, 22:16 przez Jantin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#13 Post autor: greenblue »

To mi się podoba.
Konstrukcja prostych i przyjemnych modeli systemowych okraszona technic-iem. Całość działa ładnie, a nie trzeba by nad nią siedzieć jak nad trialówkami.

Podoba mi się czerwony monorail i ciężarówka. Suwnica/brama jest zacnym projektem, który jest też na mojej liście do wykonania. Jedynie w tym przypadku pokusiłbym się o pochowanie/uporządkowanie kabli.
No i sposób zaczepu kontenerów do poprawy. Ja w swoim projekcie użyłbym dwóch haków Obrazek przyczepianych na obu stronach kontenera. Ale dobrych rozwiązań jest dużo, więc w kolejnej wersji będzie myślę lepiej.

Great success!
Ostatnio zmieniony 2011-05-23, 23:07 przez greenblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

rasch22

#14 Post autor: rasch22 »

Normalnie "scenka opada" monoraile już całkiem całkiem, 4 study a jak ładnie to wygląda.
Ale rozbroiła mnie najwęższa ciężarówka jaką widziałem, patent na skręcanie i napęd spowodował bezwładny opad szczęki na klawiaturę komputera, ale w końcu zdziwił bym się gdyby ta ciężarówka miała tylko stać w miejscu, i nie miała by nic wspólnego z dziurawą stroną mocy

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#15 Post autor: eric trax »

zgrredek pisze:Trochę głupio będzie ten chomik wyglądał z kaktusem, bo...
Wyobraź sobie kamieniczkę z elektrycznie zwijanymi roletami, oświetleniem zmierzchowym, na wystawie sklepu z zabawkami jeżdżąca kolejka w skali mikro, na wieży ratusza działający zegar...
Na pewno wymyśliłbyś dużo więcej bajerów.
Mistrzostwo :D


Sariel: model bardzo mi się podoba ale z tymi kablami mogłeś już zrobić porządek :P
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ