[MOC] Krajobraz po wojnie

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

[MOC] Krajobraz po wojnie

#1 Post autor: pit »

Dobry wieczór!

Przedstawiam dioramę, której elementy pojawią się w Gdańsku.
Tutaj w nieco odmienionej wersji ze względu na czas i chęć zgłoszenia do konkursu na flickr :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jednym z głównych składników makiety jest zniszczone działo szturmowe StuG III Ausf. G.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

Fajna dziura w Stugu, fajne słoneczniki i fajna dachówka.
W ogóle fajnie ; o)
No dobra, trawa jest za łysa ogólnie.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Tak ogólnie to nie znam się na domkach i tego typu pracach ale podoba mi się:
• jeep,
• zniszczony StuG,
• zniszczony dom,
• zagłębienie terenu,
• zniszczony budynek.

Czyli w zasadzie cała praca :)
Powodzenia w konkursie!
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#4 Post autor: djtermoz »

Generalnie to nie mój dział ale ponieważ praca przykuła moją uwagę na Brickshelfie to się wypowiem. Najpierw plusy:

+ świetne dachówki i pruski mur
+ dobry pomysł z rdzą na czołgu (brązowe gąsienice!)
+ ogólnie ciekawa scenka

Minusy:
- dom jest za czysty (chyba, że już wyremontowany?), dlaczego zniszczenia są tylko z jednej strony? dach jest za idealny, tył domu w ogóle nie widział wojny, a w tej spalonej scianie wyjąłbym skrzydła z okna
- jeśli dom ma być już wyremontowany to taki remont z reguły zaczynał by się też od uporządkowania spalonej części - usunięcie spalonych belek stropowych mogących w każdej chwili komuś spaść na głowę, poza tym dziwne jest układanie dachówek gdy konstrukcja dachu jest jeszcze niegotowa.
- żołnierze wyglądają na amerykańskich, szczególnie, że samochód przypomina Willysa, dlaczego więc trzymają pepeszę?

Ogólnie to bardzo fajna praca.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#5 Post autor: stpman »

Może zacznę od tego, że to nie mój dział, ale praca mi się spodobała:)
To najpierw rzeczy miłe:
- ładne zagłębienie terenu z bajorkiem (można by tam żabkę postawić;)
- ciekawie zrobiony czołg, a raczej to co z niego został, patrząc na to ja są zniszczone gąsienice widać, że przykładasz wagę do szczegółów
- detale takie jak słoneczniki (boskie!), grób nieznanego żołnierza, czy człowiek na drabinie sprawiają, że całość jest bardzo realistyczna i dopracowana,
- drzewa liściaste bardzo ładne, zwłaszcza te duże, brzoza trochu mi się jakoś nie widzi;)
- domek realistycznie zniszczony, po prostu dostał pociskiem od frontu i tylko część zniszczyło,
- zacna dachówka i chyba mur pruski

Co mi się nie podoba:
- wielka pustka z płaską trawą za domem, sprawia wrażenie jakby Ci brakło czas/klocków/sił/chęci i pozostawia pewien niedosyt (może jakieś małe grządki, drzewko owocowe, studnia, ławeczka?)
- brak komina w domku.

Co do żołnierzy to się nie wypowiadam, bo się nie znam;)
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#6 Post autor: pit »

Nie ukrywam, że się spieszyłem, ponieważ dziś mija termin zgłaszania prac na rzeczony konkurs. Stąd m. in. łysa trawa.
Druga rzecz - dom ma być na makiecie "Bitwa pancerna", gdzie w zasadzie "akcja" dopiero się rozpocznie :)
djtermoz pisze:jeśli dom ma być już wyremontowany to taki remont z reguły zaczynał by się też od uporządkowania spalonej części - usunięcie spalonych belek stropowych mogących w każdej chwili komuś spaść na głowę, poza tym dziwne jest układanie dachówek gdy konstrukcja dachu jest jeszcze niegotowa.
Może na to nie wygląda, ale oni właśnie zdejmują te dachówki, żeby naprawić konstrukcję dachu - pod domem leży trochę drewna... :)
djtermoz pisze:samochód przypomina Willysa
Bardzo mnie to cieszy :) Takie było zamierzenie. To jest nowsza wersja mojego Willysa.
djtermoz pisze:żołnierze wyglądają na amerykańskich, szczególnie, że samochód przypomina Willysa, dlaczego więc trzymają pepeszę?
To są Rosjanie - Willysy dostali od Amerykanów w dużych ilościach, a ja chciałem pokazać tę nowszą wersję :)
stpman pisze:brzoza trochu mi się jakoś nie widzi;)
Dlaczego? :)
stpman pisze:wielka pustka z płaską trawą za domem, sprawia wrażenie jakby Ci brakło czas/klocków/sił/chęci
Jakbyś zgadł :) Generalnie to zdjęcie od tyłu jest poglądowe. Faktycznie może lepiej było go nie publikować. Na "Bitwie" za domem będzie stał czołg.
stpman pisze:brak komina w domku
O tym wiem i pamiętam. Miałem problemy z tym dachem. W sumie jest dość delikatny, zwłaszcza mocowanie kafelków i na razie nie miałem zdrowia dorabiać mu jeszcze komin...

Dziękuję za komentarze i rzeczowe uwagi. :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Mr.Z »

+ brzoza fajna
+ dachówka świetna, ale zbyt nietknięta w części nietkniętej
+ Willys

- skala StuG-a III - jest sporo za duży w stosunku do minifigów i jeepa

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Pięknie to wygląda.

Zniszczony czołg jest bardzo przekonujący. Może więcej czarnego by się przydało.
Świetne to duże, rozłożyste drzewo obok czołgu. I fajna brzózka i słoneczniki.

Domek - poza zburzonym fragmentem - trochę razi świeżością.

Brakuje śladów za czołgiem (brązowych kolein), bo parę ton żelastwa pewne ślady zostawia. Tutaj - dosyć głębokie ślady, skoro grunt tak grząski, że lewa strona zapadła się do połowy gąsienicy.
I wypalonej trawy dookoła, skoro był tam pożar.
I jakiegoś porozrzucanego sprzętu powyciąganego z czołgu przez zdobywców. Zastanawia też fakt, że zostawili antenę.

Bardzo ładnie zrobiłeś zapadlisko z wodą.
I dach mi się podoba.

Ładna scenka.
\/1 ______________

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

Uch, wszyscy się rzucili, żeby na siłę coś skrytykować :D
Więc ja dla odmiany będę oryginalny i powiem, że WSZYSTKO mi się podoba.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#10 Post autor: pit »

Mr.Z pisze:- skala StuG-a III - jest sporo za duży w stosunku do minifigów i jeepa
Mam tego świadomość. Ponieważ jednak chcę żeby wszystkie moje pojazdy były w podobnej skali, nie będę tego zmieniać. Trochę się obawiam różnic w wielkości pojazdów na "Bitwie", ale może nie będzie tak źle.
V1 pisze:Zniszczony czołg jest bardzo przekonujący. Może więcej czarnego by się przydało.
Tak sobie pomyślałem, że to co było czarne/osmolone zdążyło już zardzewieć. Ale może faktycznie trochę czarnego by nie zaszkodziło.
V1 pisze:Brakuje śladów za czołgiem <ciach>
Skorzystam z tych pomysłów przy "Bitwie".
Jeśli chodzi o ślad za czołgiem, to jest tam taka dyskretna koleina głęboka na jedną płytkę :) Natomiast lewa strona działa nie zapadła się, lecz jest w rowie/dole. Być może wyraźnie tego nie widać...
kris kelvin pisze:Więc ja dla odmiany będę oryginalny i powiem, że WSZYSTKO mi się podob
Rzeczowa krytyka nie jest zła :) Tym lepiej będę mógł się przygotować do Gdańska.
Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie... :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#11 Post autor: PatrykZ »

Mnie też wszystko podoba się. Brzoza i słoneczniki na medal. Drzewo z asymetrycznym układem liści bardzo realistyczne. Sam zastanawiałem się nad pomieszaniem kolorów listowia - bardzo przemyślane. Dom to kwintesencja Mazur czyli Ost Preussen. Brawo! Dachówka jak modelarska. Tylko już czepiając się mocno, ale to bardzo mocno, szachulcową konstrukcję lekko wysunąłbym poza lico muru oraz gdzieniegdzie z lekka przybrudził "tynk".
Ostatnio zmieniony 2011-06-01, 08:22 przez PatrykZ, łącznie zmieniany 1 raz.

lolas

#12 Post autor: lolas »

Swietna dioramka!
To co najbardziej mi sie podoba: dachowka, stug rewelacyjnie zakopany + swietne osuwisko do oczka wodnego, sloneczniki, zabandazowany zolnierz (super!!!), bardzo dobrze wyszla zerwana gasiennica i w ogole cala zniszczona strona stuga.
Ostatnio zmieniony 2011-06-01, 08:27 przez lolas, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#13 Post autor: Hegemon »

Od najmłodszych lat interesuję się IIWŚ i choć specjalistą nie mogę się nazwać to postaram się coś tutaj napisać.

Zacznę od oceny dioramki.
Bardzo fajna i zrobiona na bardzo wysokim poziomie. Widać, że włożono tutaj ogrom pracy. Co do realizmu to należy pamiętać, że to klocki i w tej skali mamy dość duże ograniczenia co do szczegółów. Podoba mi się StuG i próba ukazania go w wersji zniszczonej. Ale ślad po pocisku wygląda na świeży a pojazd dość skorodowany. Więc wnioskuję, że lej powstał o wiele później i nie ma związku z pojazdem. Dołączę się do przedmówcy i również wspomnę o śladach po gąsienicach. Po takim czasie nie powinny być tak widoczne ale jednak fajnie jak są inne "zrycia" ziemi wkoło pojazdu. Widok wskazuje, że tragicznie i nagle zakończył swoją ucieczkę i fajnie gdyby umieścić przed i za pojazdem ślady takiego "końca" Tutaj mały przykład. Można również podnieść poziom wkoło gąsienic aby ukazać częściowe zagłębienie. Coś na wzór wrycia się w glebę.
Jeszcze sprawa sterylności domu i nieuszkodzona reszta dachu. Tutaj również dołączę się do głosów poprzedników ponieważ działania wojenne sprawiały wiele zniszczeń przez wykorzystanie dużych pokładów energii spowodowanych detonacjami przeróżnych materiałów wybuchowych w pociskach. Jeżeli dach przetrwał takie coś to przeważnie wyglądał jak ser królewski. Nawet gdy do walki dochodziło w okolicy to również wystarczyło aby delikatne dachówki się posypały w kilku miejscach. I tego mi tutaj brakuje.
Znalazłem kilka zdjęć z walk we Francji, które ukazują dachy budowane z dachówki i ich stan po walkach. 1, 2, 3, 4, 5 oraz te nie z dachówki 6

edit: Tutaj jeszcze dwa zdjęcia poryć ziemi 1, 2

Jednak całość prezentuje się bardzo dobrze i również mi bardzo się podoba.
Ostatnio zmieniony 2011-06-01, 08:45 przez Hegemon, łącznie zmieniany 4 razy.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#14 Post autor: liwnik »

Diorama jest świetna!
Zniszczony czołg wyszedł bardzo fajnie. Bardzo podoba mi się też zarośnięte jeziorko.
Pozdrawiam, Liwnik

rasch22

#15 Post autor: rasch22 »

no ładnie, ładnie,
patent na słoneczniki ukradnę, na pewno ukradnę ;)
Czołg jak czołg nie znam się na nich to się nie wypowiem co to ale bardzo mi sie podoba stan rozkładu i zniszczenia :) ekstra ;)

ODPOWIEDZ