[MOC] Pierwszy dzień... , czyli dziecko w domu.

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 63
Rejestracja: 2010-12-26, 18:05
Lokalizacja: Maciowakrze
brickshelf: Jagoda94
Kontakt:

 

[MOC] Pierwszy dzień... , czyli dziecko w domu.

#1 Post autor: Jagoda »

Witajcie!

zdjęcia z BS nie zadziałały, więc chwilowo udostępniam je tutaj:

http://imageshack.us/g/809/ximg1108.jpg/

Z okazji konkursu "Pierwsza Krew" postanowiłam stworzyć coś nowego. Jako moją kolejną MOC przedstawiam "Pierwszy dzień... , czyli dziecko w domu"
Wszystkie te zdjęcia można znaleźć tutaj --->GALERIA

Obrazek

Początkowo, miałam wiele pomysłów, ale ten wydał mi się najciekawszym. Na temat ten wpadłam przeglądając stare albumy ze zdjęciami z moich pierwszych dni w domu,
na których to ja, jako maleństwo leżałam na łóżku, a domownicy, wraz z resztą rodziny bacznie przyglądało się moim poczynaniom. Co prawda spałam, ale i tak byłam "największą atrakcją".

Obrazek

Przejdźmy do opisu pracy.

Więc jak już wcześniej wspomniałam MOC przedstawia dzień, w którym do domu zawitał nowy członek rodziny. Przybyli również goście wraz z rodziną.


To tyle wstępu, trochę opowiem:

Obrazek Obrazek
Oczywiście bez drobnych prezentów się nie obejdzie :)
Chociaż początkowo dziecku jest to obojętne, czy goście coś przynieśli, czy też nie... Na razie żyje ono w swoim świecie, a ten nowy dopiero zaczyna poznawać.

Obrazek Obrazek Obrazek
Szczęśliwi rodzice, dziadkowie oraz kuzynostwo. Więc "cyknijmy sobie fotkę... tak na pamiątkę". :)

Obrazek Obrazek
Kolejne pamiątkowe zdjęcie. Jak widać rodzice są bardzo szczęśliwi, że na świecie pojawiła się ich mała pociecha, a i rodzina jest w komplecie :) (takiej okazji na fotkę rodzinną, choćby na NK nie można przegapić)

Obrazek Obrazek
"Mogę na ręce wziąć?", "jakie słodkie dziecko...", "cała mamusia...", "uroczy bobas..." Tak, tak, te teksty są znane chyba każdemu :) Zachwyceń, wzdychań i wyszukiwania podobieństwa co nie miara :)

Obrazek Obrazek
Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i można dalej rozmawiać, plotkować itp :)

Opowieści część dalsza:
o MOC'y:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Moje uwagi:
- bardzo podobają mi się ściany pokoju, kolory według mnie są dopasowane, jak na pokój dla dziecka, a i w oknach są firanki, więc nadmierne słońce dziecku nie będzie przeszkadzało,
- w pokoju jest również miękki dywan, wyniesiony w wysokości ponad podłogę, aby podkreślić jego grubość,
- zrobiłam wiele zdjęć, więc na różnych zdjęciach figurki mogą być inaczej ułożone, ale do konkursu zgłoszę fotografię główną, więc dodatkowe zdjęcia są dodatkowe :) aby pokazać kilka ciekawych elementów.

Pełną galerię można znaleźć tutaj:GALERIA

Mały bonusik na koniec:

Obrazek

Goście poszli, teraz czas na rzeczywiste problemy, kiedy to trzeba przyzwyczaić się do każdych zachcianek, humorów i obowiązków związanych z nowym domownikiem.
Obrazek

Niestety ojciec stracił cierpliwość... mleko wylane, dziecko płacze... No ale cóż, takie są pierwsze dni. Każdy pierwszy raz jest trudny. :)

Obrazek

I na koniec przybyli goście w komplecie:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-06-15, 18:18 przez Jagoda, łącznie zmieniany 4 razy.

Hippotam

#2 Post autor: Hippotam »

Swietne!
Fajny pomysł na firanki. Strasznie podoba mi się ostatnie zdjęcie - takie jak z albumu rodzinnego.

Aha, ten ojciec to jakiś ostatni burak. My sie tak nie zachowujemy.... :-)

crises

#3 Post autor: crises »

Bardzo ładne zdjęcia, dobrze oświetlone i skadrowane. Dobrze dobrane kolory i ładna kompozycja scenek sprawia, że całość jest plastyczna i miła w odbiorze. Firanki fajowe, podobnie jak rozlane mleko. Dywan troszkę za wysoki, można by go wysunąć tylko o pół płytki.

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#4 Post autor: Wawrzino »

Praca bardzo pomysłowa i ciekawie wykonana. Wiadomym jest, że noworodki mają nieproporcjonalnie dużą głowę w stosunku do dorosłych, jednak w tej pracy wręcz przeraża mnie możliwa anatomia tego bobasa ;)

Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 63
Rejestracja: 2010-12-26, 18:05
Lokalizacja: Maciowakrze
brickshelf: Jagoda94
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jagoda »

crises pisze: Dywan troszkę za wysoki, można by go wysunąć tylko o pół płytki.
O pół płytki? Hmmm.. zdradzisz szczegóły jak by to można zrobić? :)

Cieszę się, że Wam się podoba :-)
Wawrzino pisze:wręcz przeraża mnie możliwa anatomia tego bobasa ;)
Zastanawiałam się jak inaczej zrobić bobaso-podobną figurkę. Myślałam i myślałam... ale pozostało na: turbanie + half pinie + główce :)
Ostatnio zmieniony 2011-06-09, 20:59 przez Jagoda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

O pół płytki? Hmmm.. zdradzisz szczegóły jak by to można zrobić? :)
Jeżeli podstawka jest bardzo niska, to można np. zastosować technikę NDK, czyli Nie-Dociskać-Klocków-Do-Końca :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 63
Rejestracja: 2010-12-26, 18:05
Lokalizacja: Maciowakrze
brickshelf: Jagoda94
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jagoda »

Dobrze wiedzieć na przyszłość, dzięki! :D
Nie wpadłabym na to chyba... :)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#8 Post autor: szarikm »

Prezenty ładnie spakowane - z serową kokardką :)


Co za łajza wymyśliła otwór postrzałowy w tym turbanie?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

Wawrzino pisze:Wiadomym jest, że noworodki mają nieproporcjonalnie dużą głowę w stosunku do dorosłych, jednak w tej pracy wręcz przeraża mnie możliwa anatomia tego bobasa ;)
Jeśli uwzględnić też to, że "dorosłe" minifigi Lego też mają nieproporcjonalnie duże głowy to dysproporcja noworodka staje się już całkiem proporcjonalna ;)
Jagoda pisze:Zastanawiałam się jak inaczej zrobić bobaso-podobną figurkę. Myślałam i myślałam... ale pozostało na: turbanie + half pinie + główce :)
I dobrze, że tak pozostało, bo jest bardzo fajnie, bobas to pierwsze na co zwróciłem uwagę (w końcu to główna atrakcja wieczoru!). Choć przez chwilę miałem skojarzenie (uwaga, sadystyczne!), że bobasa biały Pac-Man zjada :P Ale już to skojarzenie odgoniłem i podziwiam scenkę. Bo cała scenka jest bardzo przyjemna dla oka, z przyjemną kolorystyką, ciekawymi detalami i rodzinną atmosferą... I tylko ten nieokrzesany ojciec psuje cały sielankowy obraz... Matkę z dzieckiem zostawił i pewnie poszedł pić (mleko, z radości) :P

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#10 Post autor: Wawrzino »

Co za łajza wymyśliła otwór postrzałowy w tym turbanie?
Navy Seals ;)

Szachistka
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-04, 22:44
Lokalizacja: Oborniki

#11 Post autor: Szachistka »

Pomysł jest świetny. Podoba mi się dopracowanie wykończenia każdego elementu: od podłogi, aż po prezenty. Oby tak dalej.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#12 Post autor: V1 »

Cytat:
Co za łajza wymyśliła otwór postrzałowy w tym turbanie?

Navy Seals ;)
:))))))))))
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

#13 Post autor: Grzesiek »

Praca ładna czysta estetyczna, tylko bym nad tym dywanikiem popracował, np mógłby być rozciągnięty bardziej na podłodze:)
Dzidzia jest słodka, jednym słowem szczęśliwa rodzina ;)

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#14 Post autor: Flymbex »

Fajny pomysł i śliczne wykonanie. Ogłądanie Twoich fotek to czysta przyjemność.
Gratulacje i powodzenia w konkursie życzę.
EDIT: Miałem oczywiście na myśli fotki Twojego autorstwa :)
Ostatnio zmieniony 2011-06-10, 06:02 przez Flymbex, łącznie zmieniany 1 raz.

rasch22

#15 Post autor: rasch22 »

Flymbex pisze:Fajny pomysł i śliczne wykonanie. Ogłądanie Twoich fotek to czysta przyjemność.
...
A oglądałeś też inne ;>

:))))
Temat super
Jedynie to wydaję mi się że łóżeczko trochę za duże jak na niemowlaczka, bynajmniej ja do łóżeczka od mojego synka sie nie zmieściłem ;)
Ostatnio zmieniony 2011-06-10, 07:09 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ