7583 Playful Puppy

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

7583 Playful Puppy

#1 Post autor: Kasia »

Dawno mnie tu nie było. Teraz jednak postanowiłam nadrobić zaległości :) Na początek recenzja zestawu, który dostałam w prezencie urodzinowym.

Recenzja zestawu 7583 Playful Puppy
Obrazek
• Theme: Belville
• Year: 2008
• Pcs: 32
• Figs: 2 psy
• Cena: 31,99 zł
• Spis elementów: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=7583-1 - Bricklink
• Spis elementów: http://www.peeron.com/inv/sets/7583-1 - Peeron
• Brickset: http://www.brickset.com/detail/?set=7583-1

Opakowanie
Standardowy kartonik w ładnej, fioletowej szacie graficznej. Miłym zaskoczeniem było to, że z tyłu znalazły się propozycje modeli alternatywnych. Zdjęcia tyłu kartonika niestety nie posiadam, został on zniszczony, zanim zorientowałam się, że nie uwieczniłam go na fotografii, ale na jego podstawie zbudowałam modele, których zdjęcia znajdują się w dalszej części recenzji.

Instrukcja
Instrukcja ma postać małej dwunastostronicowej książeczki. Budowa przebiega w 12 etapach i uproszczona jest aż do przesady. Nie ma problemu z rozróżnieniem kolorów, ale przy tego typu zestawie trudno w ogóle o tego typu wątpliwości. Nie znalazłam też żadnych błędów. Na uwagę zasługuje bardzo ładna (zwłaszcza dla młodszych przedstawicielek płci pięknej) szata graficzna całej serii. Już na pierwszy rzut oka widać, że seria ta adresowana jest raczej do dziewczynek.
Obrazek
Przykładowa strona instrukcji

Klocki
Obrazek
Nie ma ich dużo, ale w zdecydowanej większości są to elementy dość unikatowe. W jednym tak małym zestawie mamy np. 3 odcienie różu (przynajmniej oficjalnie, w rzeczywistości prawie każdy klocek jest w zupełnie innym odcieniu, co niewątpliwie jest największą wadą tego zestawu. Zwłaszcza dwa elementy różnią się znacznie od pozostałych w teoretycznie tym samym kolorze. Różnicę tę widać nawet z bardzo dużej odległości).
Do najciekawszych elementów możemy zaliczyć:
Obrazek x2 w kolorze Bright Light Orange
Obrazek x1 w kolorze Bright Light Orange
Obrazek x12 w kolorze Dark Pink
Obrazek x6 w kolorze Magenta
Obrazek x2
Obrazek x1 w kolorze Red
Oraz 2 prześliczne pieski o trochę smutnym wyrazie pyska. Ten większy nie pasuje niestety zupełnie skalą do pozostałych serii, ale nie odbiera mu to uroku. Dla figurek Belville jego wielkość jest idealna.
Obrazek

Model główny
No cóż, o samym modelu nie da się powiedzieć za dużo. Otrzymujemy budę, 2 psy i jakiś taborecik. Model jak dla mnie mocno niedopracowany. Prezentuje się owszem, bardzo przyjemnie dla oka, ale z bawialnością jest już znacznie gorzej. Po pierwsze oba psy nie zmieszczą się razem do budy, więc w przypadku deszczu w Legowym świecie będzie kto pierwszy ten lepszy. Drugi będzie musiał moknąć. Jednak większemu z naszych pupili nie pomoże za bardzo to, że dobiegnie jako pierwszy, gdyż i tak buda jest dla niego za krótka i albo ogon, albo pysk będą mu poza budę wystawały. Myślę, że zaprojektowanie budy o 2 study dłuższej i o 2 study szerszej nie byłoby jakimś skomplikowanym wyzwaniem i nie wpłynęłoby w sposób znaczy na cenę zestawu, a jego funkcjonalność byłaby zdecydowanie większa.
Obrazek

Modele alternatywne
Jak na tak skromną ilość elementów są one całkiem fajne I bawialne. Olbrzymim zaskoczeniem jest to, że w ogóle są. Coś co kiedyś było standardem, dziś jest już raczej rzadkością.

Psia wanna
Obrazek
Psy mogą się tu wykąpać. Po tak ciężkim przeżyciu w nagrodę czeka na nie miska z pysznymi kiełbaskami.
Podium
Obrazek
Małe, skromne, ale jest.

Podsumowanie
Mały zestawik, ze słodkimi pieskami.
Za:
- ciekawe, unikatowe elementy
- kolorystyka
- wygląd ogólny
- modele alternatywne
Przeciw:
- niewielka funkcjonalność budy
- większy z piesków nie pasuje skalą do standardowych minifigów
- stosunkowo wysoka cena jak na tak małą ilość elementów.
Ostatnio zmieniony 2011-06-14, 16:09 przez Kasia, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Kasia pisze:Po pierwsze oba psy nie zmieszczą się razem do budy, więc w przypadku deszczu w Legowym świecie będzie kto pierwszy ten lepszy.
Na szczęście w legowym świecie zawsze świeci słońce.
Kasia pisze:- stosunkowo wysoka cena jak na tak małą ilość elementów.
Raczej normalna. Wychodzi po 38,5 gr za sztukę.
Ten pies do skali minifigów faktycznie nie nadaje się, jest chyba wielkości konia. Mniejszy może udawać napuszonego kaukaza.
Można jeszcze dodać, że większy jest dostępny tylko w tym zestawie.

Nie wiedziałem o istnieniu tego elementu:
Obrazek
Jeszcze nie wiem do czego mógłby się przydać, ale zapamiętam, że istnieje.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#3 Post autor: GrublukTheGrim »

Moja żona ma ten zestaw i bardzo sobie go chwali. Nawet wzięła go do pracy i postawiła obok komputera na biurku dla ozdoby (wzbudzając tym zazdrość znajomych z zespołu). ;-)

Mateio

#4 Post autor: Mateio »

zgrredek pisze:Jeszcze nie wiem do czego mógłby się przydać, ale zapamiętam, że istnieje.
Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi mi do głowy to pieczęcie na pancerzach Space Marines z uniwersum Warhammera 40 000. Nie pamiętam, czy Jerac używał ich gdzieś przy swojej armii (trochę chyba za duże na tą skalę) ale już na czołg pasują doskonale.

A co do zestawu, najbardziej wartościowe wydają mi się w nim rzadkie, różowe klocki.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Mateio pisze:Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi mi do głowy to pieczęcie na pancerzach Space Marines z uniwersum Warhammera 40 000. Nie pamiętam, czy Jerac używał ich gdzieś przy swojej armii (trochę chyba za duże na tą skalę) ale już na czołg pasują doskonale.
Yhym...
http://www.flickr.com/photos/jerac/5163 ... 354017872/
http://www.flickr.com/photos/jerac/5164 ... 354017872/

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#6 Post autor: lugomina »

zgrredek pisze:Nie wiedziałem o istnieniu tego elementu:
Obrazek
Jeszcze nie wiem do czego mógłby się przydać, ale zapamiętam, że istnieje.
No jak to do czego! Po pierwsze jako pieczec lakowa do bardzo duzych pergaminów ;)
Po drugie jako wielka, rozbabrana i krwawiaca powoli rana postrzalowa.
Po trzecie jako cos w rodzaju ozdobnego kutasika do kurtyn teatralnych lub ciezkich zaslon pluszowych w jakis odpicowanych starodawnych palacach.
Po czwarte jako element jakiejs potrawy z pomidorami. O architektonicznej ozdobie kamienic czy parkowych laweczek chyba nawet nie musze mówic?

Kasiu, dzieki za recke. Nie pogardzilabym posiadaniem tego mniejszego pieska, parówki, talerzy i paru limonkowych drobiazgów, ale zawsze odstraszala mnie cena calego zestawu (zero ludzików), potezna skala Cerbera-setera z piekla oraz spora ilosc RUSHOWEGO koloru :)
Ostatnio zmieniony 2011-06-15, 17:12 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ