[MOC] Czołg parowy "Minotaur"

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Metzeger

[MOC] Czołg parowy "Minotaur"

#1 Post autor: Metzeger »

Obrazek

Szala zwycięstwa w wojnie między Lwim Królestwem a Zielonymi Smokami przechylała się na korzyść tych drugich. Ich wojska były liczniejsze i lepiej uzbrojone, przez co "zielona fala" zdawała się być nie do zatrzymania.

Delegacja Lwiego Królestwa udała się rozpaczliwą prośbą o pomoc do krasnoludów z Górskich Klanów , które specjalizują się w produkcji różnych wynalazków. Po kilku dniach i nocach ich nieprzerwanej wytężonej pracy narodził się "Minotaur" - czołg parowy siejący grozę i spustoszenie wśród szeregów wroga.

Obrazek

Specyfikacja techniczna:
Waga: 21.000 funtów
Zasięg: 150 mil
Załoga: 3 osoby
Maksymalna prędkość: 3 mile na godzinę

Uzbrojenie:
- działo 20-funtowe
- dwie kusze samopowtarzalne
- 2 calowy pancerz mithrilowy

Obrazek

Obrazek

To mój pierwszy MOC, więc proszę o małą dozę wyrozumiałości :) Wiem, że zdjęcia są fatalne, ale niestety mój aparat ledwo zipie.

Czaq

#2 Post autor: Czaq »

Mam tylko małe pytanko. Nazwa to tak sama z siebie czy po prostu ja nie widzę powiązania z mityczna bestią? Fajna konstrukcja choć jakoś ten silnik parowy (mam nadzieje że to z kominem z tyłu to właśnie silnik) wydaje mi się lekko za mały.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#3 Post autor: Deckard Cain »

Widzę że krasnale stanęli na wysokości zadania.
Warhammer się kłania aż miło. Klimaciarskie!! :)
Można by urozmaicić pancerz np jakimiś trofeami zdobytymi na armii zielonych.
Na ile sztuk armia złożyła zamówienie?
Ostatni z Horadrimów

Metzeger

#4 Post autor: Metzeger »

Czaq - nazwa wpadła mi do głowy i tak już zostało :) Co do silnika, to w tej skali jest idealny. Gdybym chciał zrobić większy, to pojawiłby się problem czego użyć do jego budowy (może nie tylko o typ klocków, co raczej ich dostępność w Polsce).
Deckard Cain - chciałem ozdobić, ale niestety w za dużo by na nim było i straciłby fason. A przetarg na czołgi był nieograniczony :P

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#5 Post autor: tybort »

Metzeger pisze:A przetarg na czołgi był nieograniczony :P
To akurat znaczy, że każdy (ściślej: dowolna liczba osób) mógł w nim startować :) http://pl.wikipedia.org/wiki/Przetarg_nieograniczony

Miałem napisać, że czołg nie do końca mi pasuje, ale zacząłem się zastanawiać, i tak:
- silnik jest fajny
- ludzik z mieczem w bardzo dobrze dobranej pozie
- właz na dachu i ta beczka też nieźle wyglądają

To, co mi nie gra, to wszechobecne study i może kanciastość całej konstrukcji. Może pochylone burty by mi bardziej odpowiadały.

Ale moim zdaniem się nie przejmuj. Ja ciągle nie mogę się przekonać do stosowania na szeroką skalę armat, strzelb i innych samopałów w światach fantasy.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

Czołg całkiem całkiem. W takim warhammerowskim wtrącaniu różnych machin i technologii do świata fantasy sporym wyzwaniem jest zachowanie odpowiedniego klimatu, i Ty tutaj temu podołałeś. Machina po prostu mi tu pasuje, wygląda dobrze, a tryumfujący wojak we włazie i pierzchający w popłochu przeciwnik są dość wymowni, aby być pewnym, że pojazd w pełni się sprawdza - w końcu to owoc pracy krasnoludzkich mistrzów :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Mrutek

#7 Post autor: Mrutek »

Niezły pomysł. Ciekawa scenka. Dobry kierunek.

papacamayo
Posty: 9
Rejestracja: 2011-01-14, 21:20
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

#8 Post autor: papacamayo »

super pomysł:) ale zaraz... 2 calowy pancerz mithrilowy?! przecież to kosztowało majątek!;)
Rawa Maz., Rawa Maz. piękna okolica - gdyby nie Warszawa byłaby stolica!;) / matura to bzdura!

ODPOWIEDZ