Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] NSU Spider
Autor Wiadomość
AzamJasir 

Wpisy: 66
Wysłany: 2011-06-15, 22:33   [MOC] NSU Spider

NSU Spider to pierwszy seryjnie produkowany samochód, w którym zastosowano silnik Wankla. Co ciekawe pojemność tej jednostki to zaledwie pół litra, jednak to całkiem normalne jeśli chodzi o silniki z obrotowym tłokiem. Niestety jak to bywa w pionierskich modelach nowe rozwiązania konstrukcyjne nie były do końca dopracowane. Silniki były bardzo wadliwe i szybko się zużywały przez co samochód nie cieszył się zbyt wielką popularnością ( był produkowany w latach 1964-1967). Rozwiązania w nim zawarte docenione zostały dopiero po kilkunastu latach przez firmę Mazda, ale to już oddzielny temat...

Poprawiona wersja:

Zdjęcie oryginału

Uff zdążyłem przed końcowym gwizdkiem. Miałem już nie wstawiać trzeciej pracy na konkurs, ale jakiś czas temu temu zupełnie przez przypadek oglądając TV natknąłem się na program, w którym była prezentowana m.in. Mazda RX8. Zaciekawił mnie temat użytej w niej nietypowej jednostki napędowej i natchnęło mnie to do zbudowania jakiegoś modelu z podobnym silnikiem. Jako, że akurat trwał konkurs "Pierwsza krew" wybór padł właśnie na NSU Spider. Powstał w ciągu kilku wieczorów i był gotowy już kilka dni temu, ale dopiero dzisiaj odzyskałem aparat i mogłem zrobić zdjęcia.
Do budowy podszedłem dosyć entuzjastycznie, jednak szybko sobie przypomniałem jak trudno budować samochody w tej skali... Użyłem kilku nietypowych rozwiązań, czy się sprawdziły? Oceńcie sami.
Ostatnio zmieniony przez AzamJasir 2011-06-17, 20:21, w całości zmieniany 3 razy  

Drumleg 
De LEGO artis

Wpisy: 109
Wysłany: 2011-06-15, 22:42   

Mnie cieszy w tej pracy lusterko, a raczej patent na jego montaż:) Skala trudna, ale w moim odczuciu nieźle oddaje pierwowzór. Może jedynie te boczne tylne listewki dałoby się zastąpić czymś węższym - ale nic do głowy mi nie przychodzi w tej chwili ;)

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2011-06-15, 22:45   

Rozwiązania się sprawdziły. Zgrabny samochodzik Ci wyszedł, całkiem podobny do oryginału.

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1355
Wysłany: 2011-06-15, 22:51   

Podoba mi się użycie szybki zupełnie nie podobnej do oryginału. A jednak nie wypaczyła charakteru pojazdu.

AzamJasir 

Wysłany: 2011-06-15, 23:00   

Drumleg napisał/a:
Może jedynie te boczne tylne listewki dałoby się zastąpić czymś węższym - ale nic do głowy mi nie przychodzi w tej chwili ;)

Próbowałem różnych rozwiązań, niektóre wyglądy nie najgorzej, ale wykluczały częściowe zakrycie tylnych kół i otwieranie klapy.

3dom napisał/a:
Rozwiązania się sprawdziły. Zgrabny samochodzik Ci wyszedł, całkiem podobny do oryginału.

Dzięki.

glaz_pimpur napisał/a:
Podoba mi się użycie szybki zupełnie nie podobnej do oryginału. A jednak nie wypaczyła charakteru pojazdu.

To był największy problem. Nie miałem pojęcia jak wykonać tę szybę. Spędziłem nad tym sporo czasu i ostatecznie poszedłem na łatwiznę. Czasem najprostsze rozwiązania dają najlepszy efekt, ale z tego akurat nie jestem całkiem zadowolony.

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2011-06-15, 23:06   

AzamJasir napisał/a:
To był największy problem. Nie miałem pojęcia jak wykonać tę szybę. Spędziłem nad tym sporo czasu i ostatecznie poszedłem na łatwiznę. Czasem najprostsze rozwiązania dają najlepszy efekt, ale z tego akurat nie jestem całkiem zadowolony.

Mi się szyba podoba, pasuje do całości pomimo tego, że oryginał ma inną. W tej skali raczej nic lepszego nie da się zrobić, może poza flexem naciągniętym na drucik.

rh
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-16, 20:17   

Hm. A jakby tak zastąpić te round bricki z przodu technicowym pin connectorem? Białe też są ...

Bardzo udany samochodzik :)

AzamJasir 

Wysłany: 2011-06-17, 10:55   

rh napisał/a:
Hm. A jakby tak zastąpić te round bricki z przodu technicowym pin connectorem? Białe też są ...

Wiem, ale nie mam tych części, a na zakup było już za późno (chociaż jeszcze nie zdarzyło mi się kupować pojedynczo samych elementów, pewnie będę musiał zacząć...). Początkowo użyłem takich i nie było widać przerw, ale maska ułożona na nich zbyt mocno wystawała.
EDIT:
Jednak udało mi się wykorzystać patent z tymi drzwiami ;) Dodałem dwa nowe zdjęcia trochę poprawionej wersji:
Ostatnio zmieniony przez AzamJasir 2011-06-17, 20:14, w całości zmieniany 6 razy  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu