[MOC] Pierwszy skok ze spadochronem.

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

[MOC] Pierwszy skok ze spadochronem.

#1 Post autor: Dart Grellenort »

Dobry wieczór.

Na konkurs.
Skok.
Ze spadochronem.
Pierwszy.
Ładny widok, prawda?

Obrazek

Obrazek

Jest bardzo późno, a ja nie wyrobiłem się wcześniej, więc na razie jakość przedstawienia jest... widoczna.

Dobranoc.
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Świetne. Ogromna ilość detali i w zasadzie figurka jest tylko dodatkiem. Aż się prosi by krajobraz rozbudować o kilka(naście) płyt bazowych.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Jantin »

Ślicznie! Bardzo pomysłowe wykorzystanie niektórych elementów, mistrzowskie łódeczki i kombajn :) Zboże to dłonie minifigów??

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#4 Post autor: pit »

Dla mnie bomba... :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#5 Post autor: Innos »

Kombajn, zboże, żaglówki - rewelacja. Tylko czekać na ciąg dalszy, jakąś większą makietę z większą ilością równie sprytnych detali. No i brawo za pomysł, w tym za sprytne wykorzystanie perspektywy.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
screamer
Posty: 43
Rejestracja: 2009-02-21, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: screameroni
Kontakt:

 

#6 Post autor: screamer »

Świetny pomysł i wykonanie. Mam pytanie , czy spadochroniarz przeżył skok ?
Bo tak na moje oko to ma zamknięty spadochron a do ziemi zostaje mu jakieś 90 - 100 m :)
No chyba że jest to B.A.S.E. jumper. Wtedy można wykonać skok nawet ze 150 m.
What's your favourite scary movie?!

Mrutek

#7 Post autor: Mrutek »

screamer pisze: Wtedy można wykonać skok nawet ze 150 m.
Albo Specnaz - oni nie potrzebują spadochronów...
Rekord to chyba 90m (chyba raczej wypadek).
Teren mógłby wypełnić cały kadr.
Ciekawy pomysł.

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#8 Post autor: Kleymen »

Spiąłeś się, widzę. To dobrze, bo wyszło bardzo fajnie. Tak jak Mrutek mówi, teren powinien wypełniać cały kadr na pierwszym zdjęciu. Dziwi mnie trochę miejsce skoku, tu droga szybkiego ruchu, jezioro, kombajn(najlepsza część pracy), pole... Ale rozumiem, że na dole się dziać coś musi. Wszechogarniająca zielona przestrzeń była by zbyt nudna... Ale przynajmniej działałaby uspokajająco na rozedrgane nerwy spadochroniarza.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Cóż, to pierwszy skok, nie wymagajcie od skoczka, że od razu wyląduje dokładnie tam gdzie powinien, twarzy nie widać ale na pewno jest przerażony perspektywą lądowania w wodzie tudzież na haku holownika :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Świetny pomysł! Detale świetnie zrobione. Te białe kropki to pewnie owce, bo jest nawet jedna czarna. A może to baran? Z tej odległości nie widać.
Jedyne co mi się nie podoba, to barierka na środku drogi; chyba ta droga jest za wąska do tego. Zwykła biała linia przerywana by wystarczyła.
No i jeszcze do pełni szczęścia tafla jeziora mogłaby być ciut niżej, tak ze dwie płytki.
No i jak byś zrobił zdjęcie na zielonym tle to nie rzucałoby się tak w oczy, że to taki mały fragment terenu.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

zgrredek pisze: Jedyne co mi się nie podoba, to barierka na środku drogi; chyba ta droga jest za wąska do tego. Zwykła biała linia przerywana by wystarczyła.
Teraz takie się robi - np. na autostradzie Poznań - Stryków taki wysoki płotek stoi. Na upartego można przyjąć, że w pracy jest dwupasmówka więc pasuje :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

Myślę, że pierwsze foto dużo by zyskało na efekcie rozmycia sugerującym spadanie:

Obrazek

MrPyrek

#13 Post autor: MrPyrek »

Rewelacja! Uwielbiam tę skalę. Znakomity pomysł, rewelacyjne łódeczki, pomost, auta - ten żólty wjechał temu czerwonemu na zderzak:-), kombajn i jego otoczenie, genialna ciężarówka z ramieniem pneumatycznym. Po prostu miód malina. Zgrredek - dokładnie takie barierki są na trasach szybkiego ruchu (tylko najczęściej przy dwupasmówkach).

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#14 Post autor: Toltomeja »

Widzę, że lubisz emocje i ryzyko. A myślałem, że ja wysłałem zgłoszenie na konkurs późno...
Piękna miniaturka! Najbardziej podoba mi się pole z kombajnem - pomysł na zboże jest absolutnie genialny! Wspaniale, że zadbałeś nawet o słupy wzdłuż drogi.
Przyczepiłbym się tylko do drzewek nad wodą - mogłyby być albo niższe, albo trochę urozmaicone jakimiś drobnymi wypustkami. Owieczki wyglądałyby też naturalniej, gdybyś powczepiał niektóre z nich nie prosto na study, ale w środek pomiędzy czterema takowymi.
Ale co ja się czepiam szczegółów, ogół wygląda naprawdę doskonale!
Ostatnio zmieniony 2011-06-16, 16:03 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#15 Post autor: lugomina »

Swietna makieta jest swietna!
Gratulowac pomyslu i wykonania. Co za dynamika! I rzeczywiscie ladny widok. Az sie chce skakac (albo zrzucac figurki w przepasc :)

Jedyna drobnostka potrzebna do absolutnej perfekcji to poprawienie balansu bieli w Twoim aparacie, bo zdjecia wychodza Ci pomaranczowe i troche ciemne (nastawiaj na "oswietlenie zarowe" kiedy fotografujesz wewnatrz pomieszczen, albo po prostu nastaw balans bieli na tryb auto). Mozesz potem jeszcze poprawic zdjecia w programie graficznym (poziomy).
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ