[MOC] Strzelał, ale nie ten

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
MrPyrek

#16 Post autor: MrPyrek »

bazia, z mniej gładkim morzem ustawienie okrętów było utrudnione, gdy coś wystawało. Świateł Lego jest tam kilka: sam okręt ma poprowadzony światłowód przez kiosk, dodatkowo z góry doświetlane jest morze oraz rakieta i jeszcze z boku i z przodu, więc dobrze skojarzyłaś :-). Poniżej miniaturki z oświetleniem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Hegemon, zaktualizowałem galerię o 8 nowych fotek - różne rzuty i detale - tak na szybko z ręki ale są dość wyraźne

glaz_pimpur, zakładałem, że Chruszczow stoi sobie na brzegu i go nie widać na żadnym zdjęciu, a Ci dwaj (jeden to hardy Azerbejdżanin, a ten z lewej to oficer polityczny rzeczywiście trochę podobny do Nikity) w latarni wojskowej widzą to, czego Chruszczow z brzegu nie widzi.

Zdjęcie z boku:

Obrazek

Innos, to tak pi razy drzwi Mi-4M w kamuflażu morskim :-)

Dziękuję Wam za opinie.

Mrutek

#17 Post autor: Mrutek »

Fajny, pomysł, fajna scenka, fajne wykonanie i fajne zdjęcia. Wszystko fajne...

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#18 Post autor: glaz_pimpur »

MrPyrek pisze:ten z lewej to oficer polityczny rzeczywiście trochę podobny do Nikity
Z daleka mogłem nie poznać. Rzeczywiście są do siebie podobni;)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#19 Post autor: Hegemon »

MrPyrek pisze: Hegemon, zaktualizowałem galerię o 8 nowych fotek - różne rzuty i detale - tak na szybko z ręki ale są dość wyraźne
Dzięki. Właśnie o to mi chodziło. Brakowało mi rzutów na okręty podwodne.

Tutaj się powtórzę ale nie wydaje Ci się, że rakieta jest ciut za długa? Teoretycznie nie powinna się zmieścić w silosie okrętu.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#20 Post autor: REX »

Scenka jest super.
Hegemon pisze:Tutaj się powtórzę ale nie wydaje Ci się, że rakieta jest ciut za długa? Teoretycznie nie powinna się zmieścić w silosie okrętu.
Można przyjąć, że mamy do czynienia ze zdjęciem z perspektywą i rakieta "wyszła większa".
Bardziej nie pasuje mi start rakiety z kiosku. Generalnie w okolicach kiosku jest sporo ważnych pomieszczeń ale nie silosy.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#21 Post autor: szww »

REX pisze:Bardziej nie pasuje mi start rakiety z kiosku. Generalnie w okolicach kiosku jest sporo ważnych pomieszczeń ale nie silosy.
http://en.valka.cz/attachments/5029/Pro ... aravan.jpg

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#22 Post autor: REX »

szww pisze:
REX pisze:Bardziej nie pasuje mi start rakiety z kiosku. Generalnie w okolicach kiosku jest sporo ważnych pomieszczeń ale nie silosy.
http://en.valka.cz/attachments/5029/Pro ... aravan.jpg
Przepraszam - muszę przyznać, że pierwszy raz widzę takie rozmieszczenie.
Człowiek uczy się całe życie a i tak ....

MrPyrek

#23 Post autor: MrPyrek »

Hegemon pisze:Tutaj się powtórzę ale nie wydaje Ci się, że rakieta jest ciut za długa? Teoretycznie nie powinna się zmieścić w silosie okrętu.
W tej skali (choć nie jest ona najmniejsza z możliwych), gdzie różnica 1 studa oznacza np. 20% wymiaru, przyjąłem, że ważniejsze są proporcje w ramach jednego obiektu. Za wyjątkiem atomowego okrętu, który ma ogromniasty kiosk aby zakryć mniejszy okręt w tak niewielkiej różnicy skali podyktowanej rozmiarami dioramy.

Zatem wszelkie różnice pomiędzy obiektami można przyjąć jako różnice wynikające z perspektywy. Nie chciałem po prostu deformować zbytnio niczego by na siłę idealnie pasowało.

Sama rakieta w sobie jest niemal idealnych rozmiarów, sam okręt w sobie podobnie.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#24 Post autor: Bobofrutx »

Świetna sprawa! Najbardziej podobają mi się okręty podwodne :)
Hegemon pisze: Tutaj się powtórzę ale nie wydaje Ci się, że rakieta jest ciut za długa? Teoretycznie nie powinna się zmieścić w silosie okrętu.
Mam podobne wrażenie. I czy w prawdziwych okrętach silosów rakietowych nie umieszcza się w części głównej, podłużnej (nie wiem jak się ta część zwie :P kadłub?) ??
Tak jak na tej fotkach widać. Wydzieloną część zaraz za wieżyczką, pewnie własnie w tym celu.
Obrazek
Obrazek

p.s. Świetne zdjęcia :)
Ostatnio zmieniony 2011-06-17, 22:33 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

MrPyrek

#25 Post autor: MrPyrek »

Bobofrutx dziękuje.

Mniejszy okręt pod wodą powinien mieć dodatkowo około 2 bricków + obniżenie pod kioskiem około 1 brick, czyli do całkowitej wysokości okrętu brakuje wysokości 3 klocków, które są pod wodą i których nie widać.
Różne są rysunki tej rakiety. Jedne krótsze, inne dłuższe. Ja wybrałem dłuższy, aby rakieta wyglądała bardziej dostojnie - jak rasowa balistyczna.
Gdyby wynurzyć okręt cały i postawić obok rakietę, to będzie wystawać ponad kiosk tylko końcówka - ten szpic.

Era garbatych okrętów w ZSRR zaczęła się od klasy Yankee (projekt 667A) dwa lata po tym wydarzeniu. Poprzednie okręty (w tym i ten zaprezentowany) wystrzeliwały rakiety ze specjalnie skonstruowanej części kiosku.
Myślę, że te kioski były czymś zabezpieczone - może jakimś azbestem. Pomimo, że Golfy były zprojektowane jako okręt przejściowy pomiędzy starszym dieslowskim typem a nowymi klasami atomowymi, to była bardzo udana klasa okrętów.

ps. prosze nie pytajcie mnie juz o wysokość rakiety. Jesli to bardzo drażni, to ją skróce, ale jeśli to "psychologia tłumu", to tu rakieta jest większa od okrętu ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#26 Post autor: Hegemon »

Hehe. Co do długości rakiety to była tylko uwaga. :) Nikt nie żąda skrócenia. Przecież wystarczyło tłumaczenie, że to perspektywa. :) I tak całość wygląda rewelacyjnie.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

ODPOWIEDZ