[MOC] Hamlet

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ondeasz

[MOC] Hamlet

#1 Post autor: Ondeasz »

Obrazek

HAMLET
[podnosząc czaszkę]
Jego?

PIERWSZY GRABARZ
Jego samego.

HAMLET
Pozwól, niech się jej przyjrzę. Biedny Yoryku! Znałem go, mój Horacy; był to człowiek niewyczerpany w żartach, niezrównanej fantazji mało tysiąc razy piastował mię na ręku, a teraz - jakże mię jego widok odraża i aż w gardle ściska! Tu wisiały owe wargi, które nie wiem jak często całowałem. Gdzież są teraz twoje drwinki, twoje wyskoki, twoje śpiewki, twoje koncepty, przy których cały stół trząsł się od śmiechu? Nicże z nich nie pozostało na wyszydzenie swych własnych, tak teraz wyszczerzonych zębów? Idźże teraz do gotowalni modnej damy i powiedz jej, że chociażby się na cal grubo malowała, przecież się takiej fizjognomii doczeka. Pobudź ją przez to do śmiechu. Proszę cię, mój Horacy, powiedz mi jedną rzecz.

HORACY

Co, mój książę?

HAMLET
Czy myślisz, że Aleksander Wielki tak samo w ziemi wyglądał?

HORACY
Zupełnie tak.

HAMLET
I tak samo pachniał? Brr!



Dobry wieczór.
Chciałem przedstawić moją wizję pierwszej sceny aktu V tego przesławnego dramatu widzianą "pod słońce".
większe zdjęcie
Ostatnio zmieniony 2011-06-20, 22:15 przez Ondeasz, łącznie zmieniany 1 raz.

synowiecki

Hamlet

#2 Post autor: synowiecki »

Dobry pomysł i wykonanie ale jedno bym zmienił: za tym kolesiem w kapturze ściana powinna być czarna. Jeśli to jest dziura, to nie może być światła w środku, chyba że jest to rów sięgający horyzontu ale wątpię. Poza tym jak ma być pod słońce, to trzeba było się ustawić robiąc zdjęcie tak, żeby nie było widać światła odbijającego się na klockach ale to szczegół. Z resztą pewnie ciężko by to było osiągnąć przy świetle dziennym, no chyba że bez ściany i pod słońce ale wtedy efekt był by naturalny a Tyś chciał go osiągnąć operując barwą klocków :).

Ondeasz

#3 Post autor: Ondeasz »

Ze zdjęciem starałem się jak mogłem, próbowałem też i pod światło, ale odbicia są zawsze. Też myślałem o tym, że ściana za grabarzem powinna być czarna, lecz zlałby się on z tłem. Chcąc zaznaczyć, że jest to tylko dół, podwyższyłem nieco jego ścianki na dnie, przy tle.

Puc

#4 Post autor: Puc »

Można by się bawić w zapełnianie tła i uznanie tego za przekrój świata, ale czy to konieczne? :) W tym ujęciu jest to bardzo graficzne. Wygląda jak sztuczne 2D - ustawione z modeli trójwymiarowych z tym niechcianym efektem przestrzenności ;)
Sama praca bardzo fajna, lubię tego inspiracje :) Od razu mnie zainteresował. Czytelny w swej prostocie, fajne, drobne smaczki kiedy się przyjrzeć.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#5 Post autor: lugomina »

Zastanawiam sie tylko, czy na pewno dunski Amled byl chrzescijaninem i grzebal na chrzescijanskich cmentarzach (czy ten krzyz jest tam potrzebny?)

Poza tym to swietny pomysl na graficzny plakat z ludzików (jednolite ludziki, kontrastowe tlo).
Ale nie widac, ze chodzi akurat o Hamleta (gdybys dal mu w reke zwykla, biala czaszke Lego, zaraz by bylo lepiej).
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Ondeasz

#6 Post autor: Ondeasz »

lugomina pisze:czy na pewno dunski Amled byl chrzescijaninem i grzebal na chrzescijanskich cmentarzach
polecam lekturę ;], w tym grobie miała spocząć Ofelia. http://pl.wikisource.org/wiki/Hamlet/Ak ... a_pierwsza
Myślę, że biała czaszka zakłóciłaby kolorystykę, lepsza by była czarna z żółtym nadrukiem.

ODPOWIEDZ