[MOC] Rzeźnik z Sherwood

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Smok
Posty: 46
Rejestracja: 2011-01-06, 00:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Smok

 

[MOC] Rzeźnik z Sherwood

#1 Post autor: Smok »

Obrazek

Kolejny patrol zagłębił się w las Sherwood. Okoliczni mieszkańcy często opowiadali o fantastycznych zjawiskach obserwowanych w puszczy. Jedni mówili, że to zbłąkane duchy pokutujące za grzechy popełnione za życia, drudzy zaś zarzekali się, że wszystkie tajemnicze wydarzenia są dziełem wiedźm zlatujących na sabaty. Zupełnie inne historie przekazywali zbrojni, którym udało się przeżyć wizytę w lesie. Opowiadali oni o niezrównanym w walce tajemniczym człowieku, którego nazywali Rzeźnikiem z Scherwood.
Wróćmy jednak do naszego patrolu, który został wysłany na specjalne polecenie samego szeryfa. Uczestniczący w nim rycerze ze zgrozą obserwowali jak kurczy się ich grupa. Część z nich po prostu znikała, a część ginęła od strzał, wypuszczanych przez niewidzialnych strzelców. Gdy garstka ocalałych wyszła na niewielką leśną polanę ujrzeli oni tajemniczego mężczyznę. Mężczyznę, co do którego mieli pewność, że jest on owym tajemniczym Rzeźnikiem z Scherwood. Nikomu jednak nie przekazali wieści o tym spotkaniu.


Obrazek
Obrazek

Galeria na Brickshelf

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#2 Post autor: Drumleg »

"Jelenił się zabić królewskiego ośmiela"... Figurek zmontowany klimatycznie. Czy to jest ta polana, na której "ujrzeli tajemniczego mężczyznę" i następna zadyma, czy wcześniejsza jatka w jego wykonaniu? Fajnie by było może pokazać w tego rodzaju oszczędnej scence etapy, o których wspominasz w historii. Np. marsz rycerzy, przerażenie, zaskoczenie atakiem i wreszcie jego tryumf na polanie. To jest do zrobienia prostymi środkami. Może wpadniesz na pomysł innych ciekawych efektów, jak z gardłem. Wtedy ludka w cwaniackiej pozie wrzuciłbym na koniec, tak żeby oglądający mogli również poczuć dreszcz emocji zawarty w historii, którą przedstawiłeś. Zazębienie opisu i obrazu. "Robinowiofloksli";) spróbowałbym zatem lekko przekręcić włosy i pelerynę unieść tak, aby symulowały pozę zwycięzcy, omiatanego przez wiatr - foto z żabiej perspektywy lub nawet lekko z dołu, żeby wydobyć majestat postaci. Do całej scenki jakieś, powiedzmy, zielonkawe tło - arkusz papieru kolorowego. Ale to tylko mój punkt widzenia na jedną z możliwości wydobycia z tego MOCa i pomysłu jeszcze większego efektu :) Niezłe upozowanie drugiego zdjęcia. A czymże ich zaszantażował, że zlękli się wśród zabobonnych mieszkańców wieści nie rozszerzać?
Ostatnio zmieniony 2011-06-23, 10:51 przez Drumleg, łącznie zmieniany 1 raz.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#3 Post autor: Kirysowaty »

Nie zaszantażował, tylko zaszlachtował. :P

Kiedy zobaczyłem tytuł, przypomniał mi się epizod z "Wesołych przygód Robin Hooda" o Cudaku z Gisbourne. Ten to był dopiero rzeźnikiem. :P
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#4 Post autor: Hegemon »

Daj go [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewforum.php?f=53]wojny ludzików[/URL] :)
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 46
Rejestracja: 2011-01-06, 00:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Smok

 

#5 Post autor: Smok »

Drumleg pisze:Czy to jest ta polana, na której "ujrzeli tajemniczego mężczyznę"(..)?
Tak, to jest ta polana.
Drumleg pisze:Do całej scenki jakieś, powiedzmy, zielonkawe tło - arkusz papieru kolorowego.
Podczas robienia zdjęć eksperymentowałem z jasnozielonym tłem. Kolor okazał się zbyt jaskrawy i lepiej wyglądała wersja na tle białym. Muszę zaopatrzyć się w jakiś ciemnozielony arkusz papieru, wydaje mi się, że wtedy kolor będzie pasował idealnie.

Dziękuję za wszystkie rady. Sama postać Rzeźnika jeszcze powróci. Zaprezentowana scenka była budowana na szybko, poskładałem figurkę i chciałem ją jakoś zaprezentować, a bardziej dopracowane prace zostawiłem na później.
Nie ukrywam, że pomysł komiksu złożonego z małych scenek obrazujących opis MOC-a spodobał mi się i chyba to on zostanie najpierw zrealizowany.
Drumleg pisze:A czymże ich zaszantażował, że zlękli się wśród zabobonnych mieszkańców wieści nie rozszerzać?
Krisowaty już odpowiedział na to pytanie ;-).
Hegemon pisze:Daj go [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewforum.php?f=53]wojny ludzików[/URL] :)
Myślałem o Wojnach Ludzików, ale ze zgłoszeniem poczekam do zakończenia czwartej serii.

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#6 Post autor: Drumleg »

Smok pisze:ciemnozielony arkusz papieru
Dobrze sprawdza się brystol. Papier to był mój skrót myślowy, ale na pewno masz to samo na myśli :) Brystol jest dość wytrzymały, ma zazwyczaj dobrze zdefiniowany kolor, dobrze pochłania światło lub odpowiednio oświetlony ciekawie je rozprasza. Ja muszę się doposażyć teraz w jakieś ciekawe odcienie.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 46
Rejestracja: 2011-01-06, 00:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Smok

 

#7 Post autor: Smok »

Akurat pisząc o białym tle miałem chodziło mi o zwykły papier, a dokładniej dwie kartki formatu A3. Natomiast przy kolorze ciemnozielonym rzeczywiście miałem na myśli brystol. Nad oświetleniem też muszę popracować. Póki co "poluję" na światło naturalne. Próbowałem dzisiaj zrobić coś przy użyciu sztucznego światła (jedno źródło) wzmocnionego lampą błyskową (chodziło mi przede wszystkim o to by cienie walczących stanowiły urozmaicenie monotonnego tła). Efekt mało ciekawy, co zresztą widać na jednym z załączonych zdjęć. Podejrzewam, że całość wyglądałaby znacznie lepiej przy użyciu ciemniejszego tła. Trzeba jutro coś z tym zrobić.

ODPOWIEDZ