7051 Tripod Invader

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

7051 Tripod Invader

#1 Post autor: Ciamek »

Obrazek
Recenzja 7051 Tripod Invader (Trójnożny Najeźdźca)

Dane techniczne
Seria: Space: Alien Conquest
Rok premiery: 2011
Waga klocków (bez pudełka): ?
Waga zestawu (brutto): 320g (w/g bricklink.com)
Liczba klocków: 159
Liczba figurek: 2
Spis części: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=7051-1
Cena: MSRP: ? $, Polskie sklepy: 90 PLN, Allegro: ok. 80 PLN, Średnia Bricklink: ok. 70 pln
Cena za 1 klocek: 0,44 - 0,55 pln

BrickLink
Brickset
Peeron
Lugnet

Witam.
To będzie chyba moja druga recenzja w życiu. Naszła mnie jakaś dziwna ochota żeby zrecenzować zestaw, który dziś nabyłem.
Być może w ten sposób chcę sobie wytłumaczyć wydatek jaki poniosłem. Bo chyba nie potrafię zaakceptować tego, że nabyłem go wyłącznie dla poprawny swojego nastroju.
Zestaw ten to 7051 - Trójnożny Najeźdźca z najnowszej serii Alien Conquest.
Seria ta od początku przypadła mi do gustu. Pomysł najazdu obcych na Ziemię, tak popularny w innych dziedzinach rozrywki, w klockach do tej pory praktycznie nie występował. Alien Conquest wygląda mi na skrzyżowanie filmów S-F z serią gier komputerowych X-COM, a zwłaszcza z pierwszą z nich - UFO: Enemy Unknown. Jednocześnie całość jest podana w formie dosyć komediowej.



Opakowanie i instrukcja
Rozpoczynamy oględziny zestawu od pudełka. Przede wszystkim wygląda na dość chude. Po drugie wygląda nawet na małe. Czy to już jest wspominany niedawno nowy "eko-trend" w opakowaniach LEGO? Nie wiem, ale jestem tutaj zadowolony z proporcji zawartości w stosunku do powietrza.


Front pudełeczka utrzymany jest w zielono-żółtej "świecącej" kolorystyce. Na zdjęciu widać przede wszystkim model i nie trzeba się zastanawiać gdzie się nam ukrył. W tle widać miasto i uciekających minifigów.

Obrazek
Front


Z tyłu pudełka jest inna scenka z modelem, również na tle atakowanego miasta. Zaprezentowane są tutaj funkcje zestawu, takie jak:
- odłączana od trójnogu latająca kabina spodkopodobna
- odłączany "kokon" do przetrzymywania uprowadzonych ludzi
- Clinger, czyli kosmita "przylgiwacz", którego można założyć minifigowi na głowę

Obrazek
Tył pudełka


W środku znajdują się trzy woreczki z klockami, instrukcja i arkusz naklejek.

Obrazek
Zawartość pudełka


Instrukcja, oprócz standardowego horroru na dywanie, pokazuje również spis części. Dodatkowo na końcu znajduje się kilka reklam.

Obrazek Obrazek
Instrukcja

Obrazek
Naklejki



Klocki

Klocki znajdują się w 3 woreczkach o relatywnych rozmiarach: dużym, średnim i małym. Niestety nie ma tu nic dla koneserów - ani jeden nie jest perforowany.

Obrazek Obrazek Obrazek
Woreczki


Z dużego woreczka wyjmujemy jeszcze 2 malutkie z "przylegaczem" i głową drugiego kosmity. Obydwa elementy są "gumowate" i osobiście uważam, że to one są główną przyczyną złowrogiej informacji na pudełku, że "niektóre components are made in China".

Obrazek
Chińszczyzna


W zestawie mamy łącznie dwa pełnoprawne minifigi i przylegacza:
- Alien Conquest Business Man
- Alien Invader Trooper
- Clinger (Alien Invader)
Wszystkie one są bardzo ładnie wykonane. Tors biznesmena jak i jego główka są zadrukowane z dwóch stron. kosmita-pilot ma elegancko wystający na wierzch móżdżek. To co najfajniejsze, to że przylegacza można założyć biznesmenowi na głowę (po zdjęciu fryzury).

Obrazek Obrazek
Minifigi


Wśród klocków moją uwagę zwróciło kilka elementów.
- zielona kopuła "kokonu" 87752
- limonkowy podwójny uchwyt 44822
- zielony przezroczysty pręt/antena 3957
- technic driving ring extension 32187 (nie wiem do czego to służy, ale zawsze chciałem to mieć)
- round brick z grillem 92947 (którego w ogóle nie widać, bo jest obudowany - czyżby LEGO zrezygnowało ze zwykłych round bricków?)
- małe ćwierćkola ze skosem 95188 (z tego co widze, to absolutna nowość)
- technic axle and pin connector 111b (fajnie wygląda ta cześć)

Obrazek
Ciekawe klocki


Po zbudowaniu zestawu pozostaną nam standardowe zapasowe części.

Obrazek
Zapasowe elementy


Przy okazji chcę zwrócić uwagę, że w moim zestawie czerwone lewarki bardzo luźno wchodzą na study. Być może LEGO poprawiło coś w technologii ich wytwarzania. Każdy przecież chyba zna koszmar zdejmowania lewarka z round plate'a 1 x 1.



Budowa

Budowa jest podzielona na trzy sekcje:
- spodek
- nogi
- łącznik

Spodek ma otwieraną kabinę i odłączany "kokon"
Nogi mają pewien zakres ruchu, ale tylko w pionie. Szkoda, że nie mogą się przesuwać w poziomie względem siebie.
Łącznik zawiera ruchomą wieżyczkę z "promieniem śmierci".

Obrazek
Ruchomość odnóża


Modele

Model jest jeden, ale za to bardzo bawialny. Można w miarę możliwości "chodzić" całym trójnogiem. Można odlecieć spodkiem. Można zapakować Ziemianina do kokonu albo można mu założyć przylgiwacza na głowę.
Trójnożny Najeźdźca jest ogólnie bardzo elegancki. Jedyne co mi nie pasuje to liminkowe ostrogi z "łopatek do ciasta".
Dobrym pomysłem jest właśnie zrobienie dwóch pojazdów kosmitów w jednym - czyli Tripod lub latający spodek. Co kto lubi.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Gotowy model



Podsumowanie

Przylgiwacz jest świetny! Nie wiem do czego mi się przyda, ale bardzo mi się on podoba. Nie ukrywam, że był on jednym z głównych powodów dlaczego zdecydowałem się na zakup tego zestawu. Figurka biznesmena w eleganckim garniturze, który można będzie wykorzystać w pracach nie tylko współczesnych ale i historycznych, też jest niczego sobie.
Dodatkowo w modelu otrzymujemy kilka ciekawych elementów, ale to czy nadają się one do szerszego zastosowania w MOCach to zależy już tylko od AFOLa.
Gdybym był dzieckiem to na pewno byłbym bardzo zadowolony z możliwości modelu. Moim zdaniem bawialność jest tutaj bardzo duża.
Troszkę przeszkadza ograniczenie ruchu odnóży. Chciałoby się "pochodzić" Tripodem, ale jest on niestety dość sztywny.

Największym minusem jest jednak cena tego zestawu. Trochę za wysoka jak na 160 elementów w nielicencjonowanej serii.

Za
  • ludziki
  • bawialność
  • Clinger (przylgiwacz)
  • ciekawa tematyka serii
Przeciw
  • cena
  • nogi mogłyby się lepiej ruszać
Ostatnio zmieniony 2011-07-11, 19:38 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#2 Post autor: nori »

Dzięki za fajną recenzję, fakt to dopiero Twój drugi tekst w tym dziale, ale mam nadzieję, że nie ostatni!
Dla mnie największym plusem serii Alien Conquest jest właśnie ten posmak nawiązań do klasycznych filmów i książek SF, nawiązań bardzo udanych, czuć w tych modelach taką jakąś archaiczność.
Trójnóg ładnie się prezentuje i kusi jeszcze bardziej po Twojej recenzji, ale jednak skuszę się tylko na małe polowanie na samych ufoków - choć póki co ich ceny na BL przerażają, ale zapewne z czasem znacznie opadną.

Jeszcze raz dzięki za recenzję, bardzo przyjemnie się czytało!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Jumbo

#3 Post autor: Jumbo »

Zmodernizowana wersja obcego z powieści Wojna Światów Herberta George Wellsa. Bardzo fajnie się prezentuje, a uzupełniony o załogę wygląda naprawdę ciekawie.
Podoba mi się możliwość porywania Homo sapiens do kapsuły, a także atak bezpośredni na głowę tegoż przy pomocy małego ufoka.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Zestaw, podobnie jak cała seria, nie wzbudza we mnie większych emocji. Za to figurki są kapitalne, zarówno cywilne jak i ufole.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

lordofdragonss

#5 Post autor: lordofdragonss »

Ten zestaw na pewno wyląduje w mojej kolekcji. Świetny archaiczno-kosmiczny wygląd i bardzo przyjemne figurki- w tym słodki mózgossacz ;]

A te limonkowe kolce na dole są moim zdaniem do pochwycenia ludzkich maszyn.

ODPOWIEDZ