[MOC] Kamienice do projektu "Port"

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

[MOC] Kamienice do projektu "Port"

#1 Post autor: maciejer »

Witam.
Wystawa zbliża się wielkimi krokami, pora wykańczać eksponaty:)

Pomysł na kamieniczkę zrodził się przypadkowo. Wpadły mi w ręce (z BrickLinka) bricki z motywem lwa. Przypasowanie do kolumn z „roundbricków” okazało się na tyle obiecujące, że zdecydowałem się aby był to „motyw przewodni” całej kamienicy. Co do koloru – turkus nie jest zbyt popularny, nie występował w większych ilościach w zestawach, jak np.: SandGreen, czy MediumBlue. Ale jeszcze parę miesięcy temu na BL były jeszcze dostępne bricki w rozsądnych cenach w tym kolorze, więc jest turkus. Dach wybrałem ciemnopomarańczowy, początkowo miał być bardziej pionowy (ze skosów 75) z jakimś balkonem. Po próbach klockowych ostatecznie zostało jak na fotkach.

Chciałem, żeby druga z kamienic również była w niebanalnym kolorze. Chciałbym użyć LightBlue, ale z samych bricków 2x2x3 niewiele da się sklecić. LightYellow natomiast odstrasza cenami. Po przejrzeniu dostępności na BL wybór padł na LightPurple. Również nie byłem pewien, czy da się zbudować cokolwiek tylko z dwóch rodzajów klocków – bricka 1x2 oraz płytki 2x2. Jak widać „się da” tylko całość musi być trochę skromniejsza, co mi akurat nie przeszkadza. Wykończenie beżowe dobrze się komponuje. Dach standardowo – z ciemnoczerwonych skosów 45.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak w większości naszych kamieniczek – tym razem wnętrza nie ma. Za zasłonami w oknach postawiłem ściankę zasłaniające bebechy i rusztowanie kamienicy. Do ustawienia w szereg na wystawę się nada – do zabawy nie bardzo.
Co do drzwi - ja nie mam talentu do drzwi typu „custom”. Próbowałem coś zrobić, ale efekt był nieciekawy.

Jako ciekawostkę mogę podać, że już wersję WIP podlinkował Brick Town Talk.

Galeria na BL
Maciek

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2 Post autor: Lord Vash »

Są wspaniałe. Ozdoby z najprostszych axli robią wrażenie :D
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Świetny jest ten patent z wetkniętymi w ściany ośkami. Taka mała rzecz a ile dodaje uroku.

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#4 Post autor: Drumleg »

Kamienice są wręcz bajkowe :) Axle i różne ozdobne tilesy świetnie je ozdabiają. Bardzo podoba mi się zwieńczenie purpurowego budynku, natomiast dach w turkusowej jest dla mnie ciut za nowoczesny - taki już nieco "powojenny" ;) Ale i tak podziwiam to wpasowanie lukarn w dach. Czy któryś z mieszkańców purpurowej chatyny hoduje w domu małpę?
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

bazia
Posty: 24
Rejestracja: 2011-05-09, 21:34
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: bazia »

Wszystko fajnie, tylko jak patrzę na ostatnie piętro purpurowej kamienicy, to nie za bardzo wiem, po co są ozdobne tile, które na pozostałych piętrach znajdują się pod oknami. Byłabym konsekwentna i na samej górze zostawiła tylko jeden. I chyba zlikwidowałabym te okrągłe ozdóbki (wybaczcie, terminologii do końca nie opanowałam) koło tegoż okna lub przesunęła je niżej i na zewnątrz.

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#6 Post autor: tybort »

Piękne te kamieniczki! Myślałem, że jak napiszę, że axle w ścianach to świetny pomysł i niesamowicie wygląda to będę oryginalny ;/ Jedyne co mi zgrzyta to okna w turkusowej kamienicy - duże są. Ale w sumie jak tak zadrę głowę w Krakowie to chyba też się takie wielkie zdarzają. I tak mi się podobają.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#7 Post autor: maciejer »

Lord Vash pisze:Ozdoby z najprostszych axli robią wrażenie
To zamiast dekoracji przyokiennych. Trochę się bałem, czy nie będzaie za choinkowo, ale z bliska wygląda przyzwoicie.
Drumleg pisze:natomiast dach w turkusowej jest dla mnie ciut za nowoczesny
Zgadza się, dach taki trochę gdyński. Nie wszystkie kamienice muszą być takie same. Trochę mozaiki nie zaszkodzi.
Drumleg pisze:Czy któryś z mieszkańców purpurowej chatyny hoduje w domu małpę?
A wiesz, różne dziwaki tam mieszkają. Oczywiście przed zdjęciami zapomniałem przyczepić Spidermana.
bazia pisze:na ostatnie piętro purpurowej kamienicy, to nie za bardzo wiem, po co są ozdobne tile
Żeby nie było pusto. Pusto mi się nie podobało. Jak dobrze spojrzeć, to ten orientalny motyw nie musi oznaczać dekoracji okna, a po prostu dekorację piętra, wtedy jest OK.
bazia pisze:I chyba zlikwidowałabym te okrągłe ozdóbki
A zamaist tego chciałem takie same pirackie kafle, jak ten nad dzwiami:
Obrazek
Ale mam tylko jedną sztukę.
tybort pisze:Myślałem, że jak napiszę, że axle w ścianach to świetny pomysł i niesamowicie wygląda to będę oryginalny
Widzę, że technika się podoba, a przyczyna jest prozaiczna - w turkusie nawet pralki dostać w odpowiedniej ilości to problem.

Dziękuję za komentarze; kamieniczki do obejrzenia na żywo w Gdańsku już za dwa tygodnie.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Jest bajkowo.
\/1 ______________

bazia
Posty: 24
Rejestracja: 2011-05-09, 21:34
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: bazia »

maciejer pisze:Żeby nie było pusto. Pusto mi się nie podobało. Jak dobrze spojrzeć, to ten orientalny motyw nie musi oznaczać dekoracji okna, a po prostu dekorację piętra, wtedy jest OK.
Przesunięcie okrągłych ozdóbek zlikwidowałoby pustkę.
maciejer pisze:Ale mam tylko jedną sztukę.
A nie znalazłeś dobrej duszy, która by pożyczyła dwa kafle na czas wystawy?
Ostatnio zmieniony 2011-06-27, 09:59 przez bazia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#10 Post autor: Flymbex »

Piękne!

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#11 Post autor: vacare »

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Jakby były zbudowane z cukru to obie bym już spałaszował :P
Jedyna uwaga ( która nie jest krytyką ) to numery kamienic a zasadzie ich brak.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#12 Post autor: maciejer »

V1 pisze:Jest bajkowo.
To wada, czy zaleta?
bazia pisze:A nie znalazłeś dobrej duszy, która by pożyczyła dwa kafle na czas wystawy?
Już nie pytałem, ten kafel w końcu z nowiutkich zestawów.
vacare pisze:Jedyna uwaga ( która nie jest krytyką ) to numery kamienic a zasadzie ich brak
I raczej nie będzie - administracja nie przydzieliła :) Vogle nasza ulica chyba nawet nazwy nie ma.
Ostatnio zmieniony 2011-06-27, 21:50 przez maciejer, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#13 Post autor: Hezar »

Przepiękne te kamieniczki!
Przede wszystkim dużo dał sam wybór kolorystyki - wydaje mi się, iż połączenie tych stosunkowo mało popularnych kolorów sprawiło, że budynki rzeczywiście wyglądają nieco bajkowo, ale dzięki temu są nad wyraz przyjemne dla oka.
Konstrukcyjnie jest dość prosto, ale bardzo poprawnie i nie ma sensu czegokolwiek się tu czepiać na siłę. Kilka naprawdę fajnych patentów (jak choćby wspomniane już "axle") wartych zapamiętania dopełnia całości.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

V1 napisał/a:
Jest bajkowo.
To wada, czy zaleta?
Jeżeli chciałeś zbudować ruinę, to wada :)
\/1 ______________

ODPOWIEDZ