8651 Jumping Giant

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
szimonek
Posty: 118
Rejestracja: 2006-06-06, 13:24
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#16 Post autor: szimonek »

Witam!

ZAWSZE po kupieniu nowego zestawu buduje model z instrukcji. Jeśli w pudełku jest papierowa instrukcja do więcej niż jednego modelu, to bardzo rzadko buduję modele alternatywne. Praktycznie nigdy. Przeważnie kończę na podstawowym modelu, ewentualnie na tym z nich, dla którego kupiłem dany zestaw. Model "z instrukcji" trafia na półkę i stoi na niej tak długo aż nie są mi potrzebne klocki w nim użyte. Jeśli długo nie są mi potrzebne takie klocki, to stoi na półce tym dłuzej im jest fajniejszy :-)
Potem ulega rozebraniu a klocki są odkurzane i trafiają do pudełek. Akurat właśnie "Jumping Giant" jest jedynym modelem, który nie był po zakupie złożony w ogóle, tylko trafił od razu do puli potrzebnych klocków. Ale myślę, że jeszcze dojrzeje do decyzji zbudowiania go i postawienia na półkę :-)

Pozdrawiam
Szymon

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#17 Post autor: Scaner »

jak juz o budowaniu mowa to ja zawsze buduje model główny i wszystkie modele alternatywne (np dzika kolekcja, kto ma ten wie ile tego jest, zbudowałem wszystkie i bylo to nawet ciekawe) z powodu braku czasu i chęci mojenowsze zakupy nie doczekaly sie zlozenia wszystkich modeli, czyli mam co robic: 2 model supercar i pozostalych kupionych od kolegi, 2 model jumping giant i cała lista innych (chyba se zrobie liste zbudowanych ;-) )
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#18 Post autor: Bricksley »

Ja też sobie zamówiłem Jumping Gianta (59zł+koszty przesyłki), właśnie idzie do mnie pocztą. Jak przyjdzie to napisze moje wrażenia. Ale żeby nie pisać tylko tego, to znalazłem przez przypadek dziwne zdjęcie, wydaje mi się że to pierwsza wersja 8651: z amortyzatorem i siedzeniem w kabinie.
Załączniki
8651.JPG
Pozdrawiam :)

Jake

#19 Post autor: Jake »

No troche inny ale znaczacych zmian nie wprowadzili.

PS. Dlaczego Knoppixa Forum uznaje za Debiana?

MD: Bo Knopix bazuje bardzo mocno na Debianie... Nie kontynujmy już tu tego OT
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Jake, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#20 Post autor: Bricksley »

Już doszedł.

Wrażenie całkiem pozytywne z wyglądu zestawu. Jedyne co mnie zdenerwowało, to, to że na częsciach widać wyraźnie ślady po odlewie (nie na wszystkich). U Was też takie są?
Instrukcja i naklejki praktycznie nie pogięte, lekko zagięty róg w instrukcji.

Szczerze mówiąc, zestaw na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjeciach.
TT pisze:Czy w waszych jumping giantach axle 16 też mają uszkodzone końcówki? Moje były nie idealne przez co musiałem troche je wyrównać - mimo to ciężko było "wbić" je w silnik odciągowy i ładnie ustawić na koła.

Ja miałem tylko uszkodzoną "5". Ale miałem problem z jedną felgą, poprostu nie dało sie wbić lub wyciągnąć Axla.

Dzisiaj oglądając pudło jeszcze raz zauważyłem taki napis: Components made in DENMARK, SWITZERLAND, CHINA, SINGAPORE and GERMANY. teraz już wiadomo dlaczego niektóre części są w takim, a nie innym stanie.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#21 Post autor: Duke »

Koła w moim traktorku 8284 też ciężko wchodzą na axle, ale uważam to raczej za zaletę, przynajmniej nie zsuną się w trakcie jazdy.
K@ROL pisze:Dzisiaj oglądając pudło jeszcze raz zauważyłem taki napis: Components made in DENMARK, SWITZERLAND, CHINA, SINGAPORE and GERMANY. teraz już wiadomo dlaczego niektóre części są w takim, a nie innym stanie.
Taki napis znajdziesz dziś na każdym pudełku Lego. Robią różne rzeczy w Chinach bo tam wyprodukowane są tańsze, co nie znaczy że zawsze gorsze, a mogę się założyć, że za pare lat zmienicie zdanie na temat produktów z Chin.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#22 Post autor: Maciej Drwięga »

Duke pisze:Robią różne rzeczy w Chinach bo tam wyprodukowane są tańsze, co nie znaczy że zawsze gorsze, a mogę się założyć, że za pare lat zmienicie zdanie na temat produktów z Chin.
To prawda, chiński tygrys budzi się dość szybko i prawdę mówiąc przerośnięta i coraz bardziej niewydolna Europa powinna się obawiać.
Pamiętacie tą scenkę z Powrotu do przyszłości, kiedy sfajczył się jakiś układ w deloreanie ? Doktor: nic dziwnego, że się spalił, wyprodukowany w Japonii. Marty: coś pan, japońskie są najlepsze !! Doktor: ... nieprawdopodobne..."
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Jake

#23 Post autor: Jake »

Hehe, ja pamietam (moj ulubiony film) to bylo na poczatku 3 czesci jak wyciagali deloreana z kopalni:
-Nic dziwnego ze uklad zawiodl. Jest napisane Wyprodukowano w Japoni.
-Jak to, najlepsze rzeczy sa produkowane w japonii.
-Nieprawdopodobne :P

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#24 Post autor: Maciej Drwięga »

Jake pisze:-Nic dziwnego ze uklad zawiodl. Jest napisane Wyprodukowano w Japoni.
-Jak to, najlepsze rzeczy sa produkowane w japonii.
-Nieprawdopodobne
Dokładnie tak jak przytoczyłeś :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#25 Post autor: Bricksley »

Duke pisze:Koła w moim traktorku 8284 też ciężko wchodzą na axle, ale uważam to raczej za zaletę, przynajmniej nie zsuną się w trakcie jazdy.
A co to za zaleta, jak felga praktycznie nie chce wejść na Axla? "6" jeszcze jakoś się wepchnie, ale "16" wsunąć i nie wygiąć to jest cud. Mam nadzieję że się bardziej wyrobi (felga) i bedzię raczej normalnie wchodzić.
Pozdrawiam :)

Blaze

#26 Post autor: Blaze »

Mam pytanie... nie mam tego zestawu, ciekawi mnie jak duze sa kola, czy ktos moglby zmierzyc je w srednicy? albo porownac z kolami 24x43? Czy jest jakas roznica w srednicy?

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#27 Post autor: Scaner »

Przeczytaj sobie ten temat to znajdziesz...
Ostatnio zmieniony 2006-09-30, 16:16 przez Scaner, łącznie zmieniany 1 raz.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

marekpolanski

#28 Post autor: marekpolanski »

Wydaje mi sie ze dokładnosc do 1/10 mm wynika z przeliczania cali na mm...

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#29 Post autor: Maciej Drwięga »

Zatwierdzono

ODPOWIEDZ