[MOC] Kamienice - debiut.

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

[MOC] Kamienice - debiut.

#1 Post autor: Adrian »

Kamienice - debiut.

Obrazek

Po wczorajszej publikacji ciągu kamieniczek Hippa, dzisiaj kolejna, ukrojona porcja kamieniczek.

Mój pierwszy raz. Zawsze chciałem sprawdzić się w kamienicach, które powstają już od kilku lat na wystawach LugPolu i stworzyłem 4 swoje. Całość powstała w ciągu ostatnich 2 tygodni, oczywiście w trakcie sesji ;)

Skrajne kamieniczki są w pełni obudowane. 2 środkowe stoją makietowo, oczywiście w stylu zapoczątkowanym przez Hippa.

Wszystkie kamieniczki zbudowane są w stylu minimalistycznym. Jako, że to mój debiut, zdecydowałem się ograniczyć liczbę ozdób do minimum. Na to jeszcze przyjdzie czas :)

Kwestia dachu: Budowałem z klocków, które posiadałem, stąd wygląda jak wygląda. Mnie się nawet podoba, jednakże w planach mam zakup czerwonego dachu pod kątem 45 stopni (ten jest pod kątem 33 stopni), więc w przyszłości powinno być jeszcze lepiej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GALERIA

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#2 Post autor: vacare »

Architekt-znawca ze mnie taki jak z siekierki pływak...ale podobają mi się bardzo (niebieska taka 'najcieplejsza' :)).
Braki w klockach - jak mówisz - zupełnie niezauważalne...
Ozdoby - dodałbym w bardzo ograniczonych ilościach (bo i tak już się prezentują bardzo przyzwoicie ).
Osobiście - latarnie jak dla mnie trochę usiane za gęsto.
Tak na koniec (i także osobiście i tylko dlatego, by dać MOC-owi trochę życia)- wcisnąłbym pomiędzy kamienice jeszcze jeden budynek
np. w czasie renowacji, malowania...do tego jakieś rusztowanka.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#3 Post autor: Belfast »

Fajne budowle, ale nie podobają mi się dachy (za płaskie i czarne) oraz attyki tych kamieniczek.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Adrian pisze:Wszystkie kamieniczki zbudowane są w stylu minimalistycznym. Jako, że to mój debiut, zdecydowałem się ograniczyć liczbę ozdób do minimum. Na to jeszcze przyjdzie czas :)
Kamienica wcale nie musi wyglądać jak bombonierka. Jest mnóstwo kamienic, które mają mało ozdób, albo wcale. To w świecie LEGO panuje przekonanie, że im więcej ozdób tym lepiej.

O tym, że dach jest za niski to sam napisałeś. Może warto było poczekać na odpowiednie klocki i pokazać budynki z właściwym dachem. Miałbyś wtedy dużo lepsze wejście.
A jeśli nie chciałeś czekać to mogłeś zrobić dachy z czegoś innego. Mogłyby to być zwykłe czerwone płytki ze studami i wyglądałoby dużo lepiej niż teraz.
Obrazek
Można było zrobić połacie dachu ze zwykłych klocków:
Obrazek
Można też było te klocki, które użyłeś zamocować pod innym kątem. Tu akurat przykład zamocowania skosów 33 pod mniejszym kątem. Mógłbyś zrobić podobnie tylko pod zwiększonym kątem.
Obrazek

Fasady kamieniczek są całkiem udane. Może poza tą dk orange, gdzie przy imponujących nadprożach są malutkie okienka.
No i w szczytach powinny być okna. Tylko, że tu nie wiadomo dokąd miałyby prowadzić.

ODPOWIEDZ