[MOC] Kamieniczka Patryczka

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

[MOC] Kamieniczka Patryczka

#1 Post autor: PatrykZ »

Zwarty i gotowy. Kolejny modulik do projektu Port wybudowany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#2 Post autor: Drumleg »

To teraz ja pojadę :] Domek/kamieniczka w moim odczuciu bardzo klimatyczny. Nie można mu odmówić charakteru i uroku. Podobają mi się drzwi i bardzo, jak mniemam, wyślizgane starością (?) schody. Od samego patrzenia na rybki w ornamencie czuć morze na 100 km ;) Nie mogę tylko dojść na koniec, co wieńczy dzieło - chodzi mi o tę "mozaikę" na szczycie. Widzę w tym póki co jakiś statek i słoneczko...? :P - czy jednak może moja wyobraźnia za daleko podryfowała? Może warto dać w tym miejscu jakąś drobną formę wypukłą lub "wklęśnięcie"... jakąś... makrelę :D
Ostatnio zmieniony 2011-06-20, 10:37 przez Drumleg, łącznie zmieniany 1 raz.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Świetny pomysł z tą mozaiką czy raczej malowidłem, a jak się toto fachowo nazywa to nie wiem.
Bardzo fajne też są schodki.
Czemu kamienica ma 14 studów szerokości? Te dwa study więcej akurat by wystarczyły, żeby obramowania okien nie stykały się z sąsiednimi kamienicami.
Na piętrze okna przesunąłbym o stud do środka, albo dał coś między oknami, bo teraz za duża przestrzeń jest między oknami.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Na topie znajduje się coś a'la fresk, mozaika (wszystko jedno co) co przedstawia kogę pod żaglem, powyżej statku świeci niby słoneczko ocierające się o chmurkę. Co do szerokości to celowo zrobiłem taki zabieg. Kamienica Cevillusowa będzie właśnie szersza. To tak dla urozmaicenia by nie obowiązywał na całej makiecie jeden układ szerokości domów. Uwaga w kwestii okien zastanowiła mnie. Rozebranie kamieniczki na tej wysokości to pikuś. Pewnie jeszcze dziś zrobię próbę... :-)
Ostatnio zmieniony 2011-06-20, 11:52 przez PatrykZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

To może i te dolne przesunąć do środka? I wtedy zrezygnować z kafli po bokach. Miałbyś wtedy pomarańczowe dwustudowe paski po bokach i dwustudowy pomarańczowy pasek między oknami. Byłoby tak bardziej symetrycznie.
Ostatnio zmieniony 2011-06-20, 12:16 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

Ojojoj, oby nie było tylko ascetycznie, ale pokombinuję :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Ta kamieniczka nie poruszyłaby mnie specjalnie, gdyby nie dwie rzeczy. Pomysłowe i ładne skośne schodki, oraz piękna mozaika.

Na początku stwierdziłem że słoneczko to wentylator :) Chwilę się wpatrywałem w ten wiatraczek, białą plamkę poniżej, i zygzaczek. Wreszcie mnie olśniło. Piękne. Nakombinowałeś się, co?

Żeby było bardziej przejrzyste, dobrze by było oddzielić chmurkę od słoneczka (przesuwając chmurkę o studa w prawo) i słoneczko od statku (zrezygnować z bocianiego gniazda - zakończyć żagielek reją, bez płytki 1x2 i 1x1 ponad nią). Byłoby odrobinę łatwiej czytelne.

I może niekoniecznie ramką, ale w jakiś sposób wyeksponowałbym ten fresk na tle ściany, bo jest przepięknym akcentem.
Można np. dać cienki, jasnoszary gzymsik ponad najwyższymi oknami i obramować szczyt tym samym kolorem.
Jeszcze myślę, że - choć pomysłowe i bardzo ładne - to gdyby ze słoneczka zrezygnować, wtedy można by było lepiej wyeksponować sam statek.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Dziękuję Wam bardzo za cenne uwagi. Po najbliższym weekendzie biorę się za zmiany. Już wiem, że muszę pokombinować przy oknach oraz mozaice na tympanonie wieńczącym. Jak tylko przerobię pokażę ponownie do oceny.

PS.

Oj było przy mozaice troszkę pracy, ale bez przesady tam :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#9 Post autor: Toltomeja »

Nie wiedziałem że klocki, których użyłeś w słoneczku uzupełniają się do kwadratu, bardzo fajnie je wykorzystałeś. Popieram pomysł poszerzenia, a jakby miało zostać tak jak jest, według mnie dobrym rozwiązaniem byłoby zagospodarowanie przestrzeni obok budynku. Podobają mi się te piaskowe i szare cegły. Jakby chcieć się tak na siłę do czegoś przyczepić - ryby nad oknem są bardzo oryginalne, ale nie wiem czy nie byłoby lepiej bez nich.
Piękna kamieniczka!
Ostatnio zmieniony 2011-06-20, 14:29 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Nie wiedziałem że klocki, których użyłeś w słoneczku uzupełniają się do kwadratu
Żeby być ścisłym, to niezupełnie.
2 serki jeden na drugim tylko teoretycznie powinny mieć wysokość 8 mm = 1 stud.
Z mojej skromnej praktyki wynika, że jest to nieco więcej: 8,1 - 8,2mm. To jednak wystarczy, żeby nie zawsze dało się dokładnie obudować taką kombinację klockami. Ratunkiem w takiej sytuacji jest uzupełnienie mozaiki większą liczbą dziwnie ułożonych klocków, żeby ich sumaryczny luz zniwelował za dużą wysokość dwóch serków.

Teraz mi przyszło do głowy, że jak powyższe bardzo przeszkadza, to można nieco zużyć serki trąc nimi zawzięcie o podłogę. Będą trzymały wymiar w wyniku naturalnego zużycia eksploatacyjnego.
Ostatnio zmieniony 2011-06-20, 14:40 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

bazia
Posty: 24
Rejestracja: 2011-05-09, 21:34
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: bazia »

Śliczna, klimatyczna kamienica. Mozaika miodzio i ornamenty nad oknami. Klocki innych kolorów ładnie komponują się z pomarańczowymi. Z uwag to mam tylko prośbę o przesunięcie chmurki i stworzenie jakichś parapetów pod oknami.
Ostatnio zmieniony 2011-06-20, 19:02 przez bazia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#12 Post autor: PatrykZ »

A teraz lepiej, czy lepiej nie mówić?

Obrazek

Z sąsiadem:

Obrazek

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#13 Post autor: Junior »

Moim skromnym zdaniem chyba czytelniej byłoby bez tych platów 2x1 i 1x1 obok słoneczka. Bo na chmurkę to to za małe, a tylko sprawia, że słońce mniej czytelne. No i te dwa szare platy po bokach też nie bardzo mogę wymyślić po co.

P.S. Muszę przyznać, że razem prezentują się super... jak czegoś mi brakowało w Otelu UFO to już wiem czego xD Sąsiedztwa. Bardzo fajnie wyszło.
Ostatnio zmieniony 2011-07-01, 22:42 przez Junior, łącznie zmieniany 2 razy.
Always look on the bright side of life...

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Chyba nie jest lepiej, ze względu na dwie rzeczy:

- Ryby nad górnymi oknami zdecydowanie bym zostawił. Świetnie uzupełniały mozaikę ze szczytu. Nad dolnymi już trzeba ich szukać. (Jak nie masz jeszcze dwóch, to mogę Ci pożyczyć na miejscu.)

- Zostawiłbym różnokolorowe klocki powtykane w ścianę. Bez nich jest zbyt zwyczajnie - ściana jest nudna.


Widzę, że zrobiłeś maszt widoczny między pokładem, a dolną krawędzią żagla. Może udałoby Ci się zrobić podobnie ponad żaglem - zamiast czerwonej i czarnej poziomej płytki nad reją?
Dodałbym jedną - dwie płytki wysokości pomiędzy górnymi oknami, a mozaiką.
A w ogóle to teraz natychmiast, klarownie widzę żaglowiec i słoneczko. I podoba mi się jeszcze bardziej niż za pierwszym razem. I myslę, że początkowa słaba czytelność może być wynikiem przekłamanych kolorów na zdjęciu, lub ujęcia.
Jednak nadal podtrzymuję, co napisałem o wyeksponowaniu mozaiki. To by jej dobrze zrobiło.

Czerwone czubki przypór zamieniłbym na ciemnoszare.

Podoba mi się, że zrobiłeś wąskie, jasnoszare obramowania dolnych okien.
Ostatnio zmieniony 2011-07-02, 06:50 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#15 Post autor: PatrykZ »

Dzięki Wam za opinie. Spróbuję się wziąć jeszcze za poprawki :-)

ODPOWIEDZ