[MOC] GBC Shovel

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

[MOC] GBC Shovel

#1 Post autor: misiek »

GBC - Łopata

Moduł dość mocno inspirowany maszyną Nico71. Ciekawa jest zasada działania, gdzie szufla napędzana jest PF M, przez redukcję ślimak/z24 i mimośród. Łycha naciska na ścianę podajnika, co powoduje automatyczne otwarcie i wpadnięcie piłek do łopaty.

Obrazek
Obrazek

Więcej zdjęć u Maćka

Parametry techniczne:
Wymiary: 22 study długości * 10 studów szerokości * 13 bricków wysokości.
Zasilanie: silnik PF M, slimak/z24, mimośród
Wydajność: do ok. 70 piłeczek na minutę.
Wysokość wejściowa zasobnika: 14 bricków
Wysokość wyjściowa odbiornika: 16 bricków
Pojemność zasobnika: do ok. 16 piłek (przy większej liczbie piłeczek łopata może mieć problemy z “przyduszeniem” podajnika)
Konieczność uszeregowania piłeczek: Nie
Kalibracja: optymalne zasilanie to pociągowy transformator 9V, 66% mocy zasilacza.
 

Film:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2bhLb8stP3A
[/youtube]

Serdeczne podziękowania dla Maćka, za zdjęcia, filmy i wyregulowanie całego tego cholerstwa.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Bardzo pomysłowy mechanizm. Przyszło mi do głowy, że gdyby wszystkie maszyny miały ciemne kolory - czarny najwyżej z drobiazgami szarymi, a piłeczki były tylko pomarańczowe, to całość wyglądałaby bardzo industrialnie, jak jakaś niesamowita, zautomatyzowana, kosmiczna fabryka.
Na wypadek gdyby cos mi strzeliło do głowy - można by było dołączyć się do Was w przyszłym roku z jakimś jednym modułem?

Ale z kolei jak jest kolorowo, to szybciej można powiedzieć dziecku - idź pooglądaj przygody piłeczek :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#3 Post autor: misiek »

V1 pisze:Na wypadek gdyby cos mi strzeliło do głowy - można by było dołączyć się do Was w przyszłym roku z jakimś jednym modułem?
Oczywiście wstąpienie w te wysokie progi wiąże się z daniną w postaci dwóch Autosanów dla grupy kierowniczej :) O ile będziemy coś robić w przyszłym roku, rozważymy propozycję.
FREE HUGS :D

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#4 Post autor: maciejer »

V1 pisze:można by było dołączyć się do Was w przyszłym roku z jakimś jednym modułem?
Ja mam nadzieję, że maszyna się sprawdzi i grono giebecowców się będzie poszerzać.
Pomysł o czerni rzeczywiście fajny, tylko (przynajmniej dla mnie) wysoko-budżetowy.

ODPOWIEDZ