[MOC] Śmieciarka kontenerowa

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

[MOC] Śmieciarka kontenerowa

#1 Post autor: Bobofrutx »

Hej :)

Przedstawiam prosty modelik ciężarówki śmieciarki, który powstał w kilka godzin. Taka odprężająca praca, bez żadnej napinki ;P
Choć nie jest ona do końca zbliżona skalą do minifiga, postanowiłem dodać go na zdjęciach tu i ówdzie dla urozmaicenia.

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Galeria (jeszcze niepubliczna)

Pozdrawiam :)
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

#2 Post autor: AzamJasir »

Jak na MOCyk relaksacyjny praca bardzo fajna. Wszystko jest na swoim miejscu. Nie przeszkadza nawet ta duża różnorodność kolorystyczna. Fajny pomysł na schodki do kabiny. Zastanawia mnie tylko jak zamontowałeś tylne światła na tych płytkach 2x2?
السلام عليك -Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

AzamJasir pisze:Zastanawia mnie tylko jak zamontowałeś tylne światła na tych płytkach 2x2?
Przyjrzyj się dokładnie. One nie są przymocowane do płytek tylko wiszą na plate'ach z uchwytami, podobnymi do tych co te schodki do kabiny.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#4 Post autor: Drumleg »

Miła prostota i klarowność. Podoba mi się mix kolorów ciężarówkowych i zastosowanie plate'ów z haczykami jako schodki - niby detal, a cieszy oko :)
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Połączenie nie tak-bardzo-popularnych kolorów wyszło całkiem nieźle. Fajnie ożywia całą ciężarówkę. Szkoda jednak że ramię tego bramowca nie jest połączone z żadnych mechanizmem :D

Fistach

#6 Post autor: Fistach »

Jak dla mnie misz-masz kolorow nie jest fajny aczkolwiek cala ciezarowka jak zwykle super. Fajnie ze zrobiles taka krotka kabine.

Ciekawe jak by wygladala pomaranczowa z niebieska zabudowa lub najlepiej zielona zabudowa.

Genialnie wygladaja te blotniki jak nie wystaja poza obrys kabiny jak w zestawach.

Spróbuj zrobic cos na kolach ktorych ja uzylem w wozie strazackim. Sa duzo fajniejsze.
Ostatnio zmieniony 2011-07-04, 19:41 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#7 Post autor: Bobofrutx »

AzamJasir pisze: Zastanawia mnie tylko jak zamontowałeś tylne światła na tych płytkach 2x2?
Glaz dobrze przyuważył że światła podczepione są na platesach z uchwytami, a te z kolei do tile 2 x 2 :)
M_longer pisze:Szkoda jednak że ramię tego bramowca nie jest połączone z żadnych mechanizmem :D
Bramowiec właśnie tego słowa mi brakowało :P
A co do mechanizmów, to szczerze powiedziawszy nie chciałem się w nie już bawić przy tym modelu : )

Co do kabiny to kolor biały znalazł się na niej z powodu braku w moich zasobach klockowych zielonych serków. A po drugie w rzeczywistości biały dach będzie się mniej grzać, co za tym idzie pan kierowca się nie ugotuje ;P
Fistach pisze:Sproboj zrobic cos na kolach ktorych ja uzylem w wozie strazackim. Sa duzo fajniejsze.
Widzę że nie odpuszczasz ;p Kiedyś się doczekasz.

Dzięki za komentarze :)
Ostatnio zmieniony 2011-07-04, 19:41 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#8 Post autor: vacare »

Bardzo ładna praca. Porównując ją do tortu, to na zwieńczenie dodałbym wisienkę
w kształcie jakieś lampki (np. TrYellow Plate 1x1 Round), umieszczonej na kabinie (oświetlającą kontener w czasie załadunku )

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Ciężarówka wymiarami odpowiada tym z zestawów CITY więc minifig jak najbardziej pasuje. Fajny MOCyk, taki zestawowy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Szachistka
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-04, 22:44
Lokalizacja: Oborniki

#10 Post autor: Szachistka »

Sama konstrukcja podoba mi się bardzo. Przypomina mi typowe zestawy lego, w których występują różne pojazdy. Jedyne co mnie trochę razi to zestawienie kolorów. Jest bardzo odważne. Wolę mimo wszystko bardziej stonowane konstrukcje. Mimo to, podoba mi się, sama jeszcze nie budowałam tego typu modeli.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#11 Post autor: Bobofrutx »

3dom pisze:Ciężarówka wymiarami odpowiada tym z zestawów CITY więc minifig jak najbardziej pasuje. Fajny MOCyk, taki zestawowy.
No niby pasuje. Ale do kabiny, z powodu jej konstrukcji minifig już niestety nie wlezie ;P
Szachistka pisze:Mimo to, podoba mi się, sama jeszcze nie budowałam tego typu modeli.
Szczerze zachęcam : )
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ